Poprzedni temat «» Następny temat
Invicta 8926 - Uboższy bliźniak Submarinera

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
Tak
50%
 50%  [ 4 ]
Nie
12%
 12%  [ 1 ]
Tak Średnio
37%
 37%  [ 3 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 8

Autor Wiadomość
arekm001
[Usunięty]

 #31  Wysłany: 2011-08-28, 22:29   

Dziękuję.
Trochę nie zrozumiałem tekstu :sad:
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #32  Wysłany: 2011-09-03, 14:30   

arekm001 napisał/a:
Dziękuję.
Trochę nie zrozumiałem tekstu :sad:

Nie przejmuj sie, ja też nie zrozumiałem i tak sobie sam to wykombinowałem, nie wiadomo czy słusznie... :wink:
 
 
stfraw 
Ryżowy Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Wiek: 47
Dołączył: 22 Wrz 2011
Posty: 905
Skąd: Gotham
 #33  Wysłany: 2011-09-29, 03:33   Re: Invicta 8926 - Uboższy bliźniak Submarinera

Swissmaker napisał/a:

Co do jego chodu to zastrzeżeń nie mam, -3s/24h. Jednakże zauważyłem dziwną rzeczy w tym mechanizmie, i nie jest to wyjątek gdyż wcześniej posiadałem również zegarek z tym samym werkiem i działo się podobnie – otóż podczas mocnego szarpnięcia ręką, które wywołuje wiele szybkich obrotów wahnika, sekundnik staje, poczym na chwile przyspiesza nadrabiając stracony czas i wraca do normy. O dziwo zegarek w ogóle nie gubi sekund.

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Otóż nie tylko Miyota ma taką wadę. To samo zauważyłem w Claro888. Pytanie - czy zawracać sobię tym głowę czy te mechanizmy po prostu mają taką urodę?
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #34  Wysłany: 2011-10-30, 20:32   

Rzeczywiscie przetestowałem dziś mojego A. na Claro 888 i zauważyłem podobne zachowanie, tyle że w przeciwieństwie do tego co pisze Swissmaker, wydaje się, że nie nadrabia potem zgubionych sekund. :cry:

Poprawka: po terapii wstrząsowej zegarka i dokładniejzszej analizie cofam to , co napisałem powyżej- zegarek jednak nadrabia zgubione sekundy, nawet jakby z dyskretnym nadmiarem.
Ostatnio zmieniony przez andrewjohn 2011-10-30, 22:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
onifer
[Usunięty]

 #35  Wysłany: 2012-01-04, 01:32   

sam posiadam identyczną Invictę, polecam- jakość wykonania lepiej niż dobra:) zresztą wszystko chyba już zostało napisane wczesniej
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #36  Wysłany: 2012-03-10, 17:31   

odgrzebuję temat - czy ktoś posiada ten zegarek jakąś dłuższą chwilę i mógłby o nim coś napisać? interesuje mnie jego porównanie do jakiś trochę tańszych subów Alpha, MQJ - jak się prezentuje w zestawieniu z tymi zegarkami? W sumie Alpha jest niewiele tańsza, MQJ prawie trzy razy tańszy... warto dopłacić do Invicty z werkiem Miyoty?
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
andrewjohn 
Starszy Ryżowy
Sierściuchowaty


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 58
Dołączył: 02 Kwi 2011
Posty: 740
Skąd: polski biegun ciepła
 #37  Wysłany: 2012-03-10, 20:40   

Ja posiadam rzeczona Invicte prawie rok (traktowałem pzrez dłuższy czas jako EDC) i bardzo sobie ją chwalę, solidny i dokładny mechanizm (chociaż nie jestem pod tym względem maniakiem i nie mierzę co dzień dokładności chodu), solidna, fajnie wykonana bransoleta, coś tam nawet świeci w ciemności. Niestety polerowane powierzchnie koperty, a zwłaszcza blansolety łapią ryski :cry: , ale to raczej normalne. Pozatym, ty w zasadzie nic nie moge mu zarzucić.
Natomiast trudno mi ja porównać do alfy, czy MQJ, bo takowych nie posiadam. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum