Poprzedni temat «» Następny temat
Samson 30/30

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
54%
 54%  [ 6 ]
NIE
36%
 36%  [ 4 ]
TAK ŚREDNIO
9%
 9%  [ 1 ]
Głosowań: 11
Wszystkich Głosów: 11

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-07-01, 21:00   Samson 30/30

Odkąd kupiłem pierwszego Samsona i krótko mówiąc – zakochałem się w nim, stwierdziłem, iż jak na prawdziwego zegarkomaniaka przystało, nie mogę poprzestać na tylko jednym modelu tej firmy. Po długich i nieudanych licytacjach w końcu się udało, w łapki wpadł mi ten jakże ciekawy model:







Zacznijmy od wyglądu. Kwadratowa koperta o szerokości 32mm i długości 55mm od ucha do ucha to całkiem spory kawałek stali nierdzewnej polerowanej na wysoki połysk. Mimo to jednak zegarek bardzo dobrze układa się na nadgarstku ze względu na swoją wypukłość. Niestety, wszystko ma swoją cenę, wobec czego ze względu na ową wypukłość zegarek liczy sobie aż 13mm w pasie. Całość zdobi znana nam z klasycznego Samsona cebulkowa koronka.







Przejdźmy zatem do najciekawszego elementu owego czasomierza jakim bez wątpienia jest tarcza, a właściwie sekundnik. Podobnie jak w tanim modelu firmy Grace Bros, sekundnik podzielony jest na dwie subtarczki każda po 30s. Dla wszystkich zainteresowanych tym, jak to wygląda odsyłam do poniższego filmiku:




http://www.youtube.com/watch?v=4cC91uR3Y50



Sama tarcza wykonana jest bardzo starannie, aczkolwiek w niektórych miejscach sprawne oko dostrzeże drobne zabrudzenia. Duże indeksy i czytelne wskazówki sprawiają że zegarek wygląda ładnie, choć trochę ekstrawagancko.




Co do werku to na chwilę obecną będę strzelał, gdyż z autopsji wiem, iż odkręcanie śrubek od dekla często kończy się ich zniszczeniem lub przekręceniem, więc żeby nie kusić losu, powiem tylko, iż sugerując się liczbą kamieni (21) stawiam na modyfikację DG z serii 82xx, czyli dobrego klona Miyoty. Po noszeniu przez cały dzień chodził następne dwa, więc rezerwa chodu oscyluje w granicach ok. 46-8h, natomiast przez dwa dni przyspieszył o 5s, czyli ogólnie nie ma tragedii.



Na końcu małe narzekano czyli oczywiście pasek. W tym modelu szerokość między uszami to 24mm. A do tych 24mm… paskudna czarna kroko cerata 26mm, z poobcinanymi rogami. Koszmar, zwłaszcza mając na względzie wygląd paska z klasycznego Samsona, który bądź co bądź był całkiem udany i nieskromnie powiem iż do dzisiaj go nie zmieniłem. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze moja niemoc związana z kompletnym brakiem pomysłu w sprawie odkręcenia śrubek mocujących pasek… Jeśli jakiś łaskawca chciałby mi wskazać właściwą drogę to bardzo proszę na PW





Podsumowując, za 203zł (za tyle udało mi się go trafić, więć proszę się nie sugerować, wszystko zależy od szczęścia – zawsze może się udać wylicytować taniej) otrzymałem niecodzienny zegarek, lekko ekstrawagancki, dobrze wykonany, lecz na koszmarnym pasku, który mam nadzieję niedługo zamienię na ładnego Hirscha. Polecam go głównie ze względu na fakt, iż uważam, że warto mieć w swojej kolekcji czasomierz trochę odbiegający od standardowej konwencji sekundnika. Ot tak… dla odmiany :D
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-07-01, 21:15, w całości zmieniany 7 razy  
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #2  Wysłany: 2010-07-01, 21:12   

Swiss ... wal się! Świetny jest i sam na niego poluję. Dzięki za filmik. Chciałem zobaczyć jak skaczą te sekundy i jest świetnie. :shock:
_________________
Foch und Ch.
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #3  Wysłany: 2010-07-01, 21:21   

Nie Ty jeden Fochu....

Swiss - świetny jest - też poluję na niego od miesiąca. Zazdraszczam, hejtuję i namawiam do konsumpcji trocin, siana, itp. celem WYPCHANIA SIĘ !!!
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #4  Wysłany: 2010-07-01, 21:23   

Swiss gratuluję nabytku.
Jestem na tak :)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2010-07-01, 21:31   

Lotnik to to nie jest, ale może być :wink: :lol:
_________________
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #6  Wysłany: 2010-07-01, 21:42   

A ja się wyrwę przed szereg - o co kaman z tymi śrubkami w uszach ?
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #7  Wysłany: 2010-07-01, 21:45   

ALAMO napisał/a:
A ja się wyrwę przed szereg - o co kaman z tymi śrubkami w uszach ?

Służą do odkręcania :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2010-07-01, 21:47   

Ja sie pytam co ma z nimi za problem Swissu, melepeto ty :P :P :P
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #9  Wysłany: 2010-07-01, 21:50   

Przeca wiem :razz:
Swiss się bierze śrubktaka i się odkręca, a potem się wkłada śrubkę do dziurki i się wkręca. To już siedmiolatek wie, a tutaj stary chłop po maturze i :???:
Chyba jakiś profil humanistyczny kończyłeś :razz: :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #10  Wysłany: 2010-07-01, 21:53   

...no sekunda fajnie fika, ale to jedno co mi się w nim podoba
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #11  Wysłany: 2010-07-01, 22:38   

No to ja będę drugi po Maxiu...sekunda i jej sposób chodzenia zajefajna...poza tym ten zegarek jest wg mnie słaby (delikatnie mówiąc)...indeksy godzinowe zalatują odpustem z Paźniewic Dolnych : )

Musiałem dodać swoje 5 groszy : ) Ale najważniejsze, że dla Ciebie spoko i to się liczy!
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #12  Wysłany: 2010-07-02, 00:03   

Już tłumaczę i od razu małe sprostowanko. Miałem nie lada problem z odkręceniem śruby od teleskopu, gdyż nawet pomimo mocnego przyciśnięcia śrubokrętem teleskop obracał się razem ze śrubą. Ale się wycfaniłem, wziąłem obcęgi przytrzymałem nimi teleskop i udało się wykręcić śrubkę. I tak oto "Ferti/Ferti" ;) wygląda tak:

_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-07-02, 02:26   

Gratuluje nabytku ten sekundnik jest super tylko ciekawe czy nie jest to słaby punkt tego zegarka(możliwość awarii???)
 
 
Kubek
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-07-02, 13:57   

bardzo ładna koperta i tarcza niestety dostrzegam zbyt wile analogii do produktów Francka Mullera http://www.franckmullerusa.com/collection/5 a szczególnie do modelu Long Island Double Second Retrograde
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #15  Wysłany: 2010-07-02, 14:02   

Ale koronka ładniejsza niż u Franka :)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum