Poprzedni temat «» Następny temat
techniki samodzielnego zdobienia/postarzania
Autor Wiadomość
adamstepien
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-06-23, 11:40   techniki samodzielnego zdobienia/postarzania

Słuchajcie - chodzi za mną ostatnio pomysł "postarzenia" sobie tarczy i wskazówek mojej maryny. Zastanawiam się nad wykorzystaniem technik "decoupage" czy jak tam to zwał.
Chodzi mi o położenie na tarczy kilku warstw "miedzianowyglądających" folii i potraktowanie ich "cracklą" dla uzyskania spękań (które potem bym wypełnił proszkiem do spękań). Wskazówki chciałbym pozłocić i też "spękać" cracklą do złoceń. Zauważyłem że dominującą metodą forumowiczów są patyny i rdza - a mnie chodzi bardziej o efekt "starego malowidła" "fresku" albo "starej ikony" - głównie o spękania. Mam takie "naturalne" w starym vostoku i strasznie fajnie to wygląda. Czy ktoś z was bawił się przy wykorzystaniu cracli i mógłby pokazać efekt takiej akcji?

Pozdrawiam

ps
poniżej zdjęcia Panerai-ów , które były inspiracją pomysłu

a także fotki efektu z użyciem cracli
Ostatnio zmieniony przez adamstepien 2010-06-23, 16:37, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #2  Wysłany: 2010-06-23, 15:51   

Sam pomysł przedni, choć nazwa "decoupage" zdecydowanie mnie odrzuca i jest kością niezgody z moją Żoną Osobistą. :mrgreen:

A temat przenoszę do odpowiedniego działu. :wink:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #3  Wysłany: 2010-06-23, 20:08   

malowanie metoda dakupazu moze nie byc takie proste moja Mama zdobi rozne przedmioty ta metoda i juz widzialem te spekania na zywo . Moim zdaniem problem jest taki ze farbke trzeba nalozyc grubo by spekanie bylo ladnie widoczne. Zbyt gruba warstwa moze blokowac wskazowki.
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum