Poprzedni temat «» Następny temat
Rubicon Worldmaster - Udany powrót do przeszłości

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
44%
 44%  [ 8 ]
NIE
50%
 50%  [ 9 ]
TAK ŚREDNIO
5%
 5%  [ 1 ]
Głosowań: 18
Wszystkich Głosów: 18

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-06-16, 14:52   Rubicon Worldmaster - Udany powrót do przeszłości

Jakiś czas temu bardzo zapragnąłem mieć ten zegarek. Potem zapał do niego mi przeszedł, gdyż po głębszym zastanowieniu uznałem jednak, że, raz, cena dosyć spora jak za zegarek o wdzięcznej nazwie Rubicon, dwa – Worldmastera już mam więc po co mi chiński klon tak bardzo popularnego czasomierza doby socjalizmu. Mimo to jednak po ostatniej wycieczce do hurtowni i otrzymaniu ciekawej propozycji od właściciela w ramach zaliczki przygarnąłem go. I nie żałuje :D





Mistrzowskie Atlantici są popularne po dziś dzień. Wielokrotnie idąc po ulicy możemy ujrzeć mężczyzn starej daty z mniej lub bardziej zniszczonym Masterem na nadgarstku. Rubicon postanowił podbudować sobie trochę, nazwijmy to umownie „renomę” i stworzył remake. Mówię to bardzo dosłownie gdyż, mierzyłem oba czasomierze bardzo dokładnie i zarówno w szerokości, grubości jak i długości koperty, średnicy tarczy czy też nawet wielkości koronki nie ma żadnych wymiarowych różnic. Co więcej nawet pasek jak przystało na wierną kopię Worldmastera ma 19mm szerokości. Na tarczy kropeczki przy indeksach oraz wskazówki świecą, szkiełko jest plastikowe, a dekiel zakręcany, charakterystycznie wypukły. Największą jednak zaletą, ale niestety też wadą jest fakt, iż ów czasomierz posiada kopertę w całości wykonaną ze stali nierdzewnej. Dlaczego wadą? Ano dlatego, że większość z Was, gdyby kiedykolwiek dokonała zakupu tegoż czasomierza z całą pewnością zrobiłaby Case-Swap do swojego Mistrza Świata, a szkoda bo mimo wszystko pokryta wżerami oryginalna koperta nadaje charakter staremu zegarkowi.





Co do wykonania trudno się przyczepić. Mój podziw wzbudziła tarcza, która jest naprawdę piękna, indeksy naniesione równo, bez kropeczek na tarczy i co najważniejsze – wskazówki nie są uciapane co w przypadku chińskich zegarków należy do rzadkości. Najsłabszym elementem zegarka jest oczywiście pasek. Fakt faktem, Rubicon ma u mnie plusa za klamerkę ze swoim logiem które jest nawet ładne, mimo to jednak kawałek blado czarnej ceraty o szerokości 19mm zakłóca estetyzm tego zegarka. Model tego Rubicona dstępny jest również w wersji z czarną tarczą oraz z białą i czarną w złoconej kopercie.




No to teraz trochę o serduszku. A pikawa całkiem sprawna i nawet ładna, z którym jeszcze chyba nikt nie miał do czynienia na forum – 20 kamieniowy DG 2833. Na spory plus zasługuje fakt iż werk Worldmastera i Rubicona tykają identycznie, oraz to że po otwarciu dekla nie dostajemy zawału, natomiast punkty odbiera raptem 30 godzinna rezerwa chodu.




Podsumowując, mogę śmiało powiedzieć iż Rubicon stanął na wysokości zadania tworząc niedrogi ale dobry remake uwielbianego przez nas wszystkich Atlantica. Wyżej opisywany Rubicon kosztuje u mnie w hurtowni 120zł – co prawda nie dałem za niego ani grosza, ale teraz wiem że z całą pewnością bym to zrobił (rozważam zakup czarnego) i śmiało mogę polecić ten zegarek, chociażby tym którzy w dalszym ciągu próbują upolować wymarzonego Worldmastera, ot tak, na otarcie łez :D

_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-06-16, 14:53, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-06-16, 15:12   

Ja sie kiedys faktycznie zastanawialem czy nie kupic go na dawce koperty do WM... :lol:
 
 
Kyle
Właściciel Pola Ryżowego

Pomógł: 9 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2296
 #3  Wysłany: 2010-06-16, 16:04   

złote indeksy Atlanica lepiej się prezentują. Czy mi się wydaje, czy Rubicon ma bardziej płaskie? - są malowane, a WM ma malowane czy nakładane? i trochę to logo nad 6 nie teges. Poza tym ze zdjęć sądząc wykonanie na bardzo dobrym poziomie
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2010-06-16, 20:40   

Calkiem przyjemny , ale ja nie jestem fanem pierwowzoru
_________________

 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2010-06-19, 22:05   

Jak dla mnie ok miałem sobie kupić Atlantica ale teraz zastanowię się nad Rubiconem i cena przystępna :mrgreen:
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #6  Wysłany: 2010-06-19, 22:24   

Ja jakby co zbieram zamówienia na Rubicona, bo już mam jednego chętnego a w poniedziałek będę w hurtowni to mogę kupić i od razu wysłać (tyle tylko że dostępny jest tylko ten model) także jakby co to PW :D
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-06-19, 22:50   

Swissmaker a ten rubicon ma szybką zmanę daty na pierwszym położeniu koronki??
Czy trzeba kręcić koronką pełne godziny jak w pierwowzorze?
Kurnasz wziąbym go ale spłukałem się w tym miesiącu :cry: ... może w lipcu też będą...
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-06-19, 23:51   

Co prawda pierwowzór bardziej mi się podoba, ale ten też jest smakowity i cena bardzo przystępna
więc jak Kumotr deklaruje pomoc w zakupie to ja się piszę ale też pod koniec lipca najwcześniej.
A jak piszesz, że takie są tylko dostępne to znaczy, że jakie są inne? Masz na myśli z czarną tarczą czy inne jeszcze?
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #9  Wysłany: 2010-06-19, 23:58   

Salvatore, szybka zmiana daty jak najbardziej jest :D

Tomsky, tak jak napisałem w recenzji - jest jeszcze model z czarną tarczą w stalowej kopercie, oraz z czarną i białą tarczą w kopercie pozłacanej przy czym w wersji pozłacanej z białą tarczą indeksy są również koloru złotego. Co do zakupów to nie ma problemu - jeżeli jesteście zainteresowani powiem znajomemu sprzedawcy aby odstawił kilka sztuk :D
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-06-20, 00:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-06-20, 00:10   

Swissmaker super że jest szybka zmaiana daty to duże uatwienie jeżeli nie chodzi się w zegarku codziennie.
A pamiętasz czy model z czarną tarczą w metalowej kopercie ma napisy złote czy srebrne?
A i szkoda że nie dali swojego loga na koronce...
Ale ia tak ten zegarek bardzo mi się podoba :mrgreen:

edyta: juz znalazłem ma srebrne indeksy, tez ładnie wyglada :grin:
Ostatnio zmieniony przez salvatore.gravano 2010-06-20, 00:16, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #11  Wysłany: 2010-06-20, 00:16   

No więc, wygląda to tak - oto wszystkie pozostałe dostępne modele tego zegarka:





Jakiś czas temu pamiętam że w mojej zaprzyjaźnionej hurtowni były wszystkie trzy modele ale się rozeszły co nie znaczy że nie dopytam się wlaściciela kiedy ewentualnie mógłbym się ich spodziewać (bo nie ukrywam że chciałbym mieć wszystkie 4 :D )
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-06-20, 00:18, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-06-20, 00:26   

naprawdę ładne sztuki:) tylko brakuję mi rubinka na koronce ale nie będę się czepiał
Ja co prawda 4 nie zamierzam mieć ale 1 abo 2 to napewno :cool:
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #13  Wysłany: 2010-06-20, 14:09   

Podobny manewr zrobił Perfect na szybko: http://www.allegro.pl/ite...ja_gw_24mc.html
44pln :)
Ja mimo wszystko wolę oryginalnego Atlantica z lat '70 - przy odrobinie szcześcia i cierpliwości mozna miec ładna sztukę za ~200zeta :)

Co do kopert to jestem pewien, że juz wkrótce na alledrogo pojawi się sporo "starych" atlanticów w bardzo rzadkiej odmianie - ze stalową koperta i to w idealnym stanie - za jedyne 999pln :P
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #14  Wysłany: 2010-06-20, 17:35   

No Kolego ty mi tutaj Perfecta do Rubicona nie porównuj :P :P Raz że to kwarc, dwa że koperta ze stali kompozytowej, trzy że wykonanie jak ... jak... jak... no trudno mi aż slowo dobrać :D Te 44zł za Perfecta to o 40zł za dużo :D

A co do szczęścia i cierpliwości w stosunku do zakupu Atlantica się zgadzam - sam miałem takie szczęście. Ale jak wiadomo nie wszyscy je mają, podobnie jak cierpliwość :D
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
 
 
salvatore.gravano
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-06-20, 21:51   

Swissmaker a sprawdzałeś jak rubicon trzyma czas?
regulowałeś go jakoś? myślisz że da się zamknąć w 30 sek?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum