Poprzedni temat «» Następny temat
Czas wita was
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-06-16, 13:16   Czas wita was

Widzieliście to:
http://www.zegarkiczas.pl/index.html

Pierwsza rzecz, która rzuciła mi się w oczy to "wskazówki szwajcarskie luminescencyjne" zmieniły się w "wskazówki luminescencyjne". Skromność przebija przez firmę Czas, skromność. :mrgreen:

Druga rzecz - literówki i zdjęcia tak małe, że chyba chcą coś ukryć. :mrgreen:

Mam z oceną tego przedsięwzięcia duże problemy. Z jednej strony chcę zawsze chwalić wszelkie inicjatywy, w tym zegarkowe, bo najważniejsze, żeby ludziom chciało się chcieć. Z drugiej strony... Jakby to powiedzieć... Adekwatne są dwa przysłowia: "Z dużej chmury mały deszcz.", "Mierz siły na zamiary." oraz "Nie wszystko złoto co się świeci.". :twisted:

Poprawka: miałem problemy z oceną, bowiem gdy dowiedziałem się jaka jest cena czasomierza pt. "Czas" to już jednoznacznie negatywnie oceniam to przedsięwzięcie. 2300 PLN - 2500 PLN w zależności od modelu. Ja się pana pytam: za co?? Nie, to ja się pytam! :shock:

Zwykła Eta lub Unitas. Surowy mechanizm bez żadnych tam modyfikacji czy zwyczajnego przepolerowania. Klamra z wygrawerowanym logo. Koronka z logo. Pasek Pattini, który na allegro kosztuje 50 zł, więc jakieś drogie cudo to to nie jest. Koperta z ogólnodostępnych szwajcarsko-niemieckich hurtowni kosztująca około 40-50 euro dla odbiorcy DETALICZNEGO.

Ja tylko przypomnę, że prezentacja wstępnej wersji tego składaka miała tytuł: "Polska myśl, polski projekt, polski zegarek. Czy to możliwe za 1000 PLN". Można więc powiedzieć, że trochę chłopaki ściemniali. :twisted:

Wyjaśnijcie mi proszę o co tu chodzi? Nie kupi ten zegarek ktoś, kto się zna na zegarkach, bo będzie wiedział to, co napisałem powyżej: że taki projekt może sobie sam zrobić za... no niech będzie 700 PLN, ale to i tak przesadziłem. To kto to kupi? Ci, co się snobują na "Kupuj, bo polskie."? :?:

Oczywiście można powiedzieć, że Polpora robi to samo: tworzy swoją tarczę, logo na klamrze, pasku. Nie wiem jak jest z kopertą? Tworzy sama czy kupuje od innych? Oczywiście można powiedzieć, że wiele innych manufakturek robi dokładnie to samo: kupuje kopertę i mechanizm, a indywidualizuje tylko tarczę, pasek, bransoletę, koronkę. Tylko za przeproszeniem jeża nie ukrywają tego! Nie piszą: "Ja, ja! Is gutten deutchland myśl szkoleniowa uber alles!". Czy też: "Ach jo! To my! Ceski zegarecek, a jego logo to cerny nietoparek!". I nie każą płacić horrendalne pieniądze. Horrendalne w porównaniu z tym, co reprezentuje zegarek. Bo mówiąc wprost: 2500 PLN to dziś 760 dólarów lub 610 euro. Za taką cenę to można wyrwać naprawdę porządne zegarki!

Dlaczego w Polsce - dużym przecież kraju - gdy chodzi o zegarki to mamy albo Bisseta udającego szwajcara, albo Polporę czy też Czas robiący ludzi w bambuko tylko z troszkę innej strony? Fochu!! Otwieraj swoją manufakturkę, no! :mrgreen:

Aha, pragnę dodać, że zegarki Czas są sprzedawane m.in. w salonie ODCD byłego prezesa KMZiZ, gdzie pracuje również inny szef (cały czas aktualny) GMT, a firma ma siedzibę w Kołobrzegu. :grin:

Jakie wy macie odczucia na ten temat? :?:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #2  Wysłany: 2010-06-16, 13:39   

Z rozmiarem kopert to imo nie trafili w obecne trendy. A modele są trochę pospolite. Za tą kasę to tylko fanatycy będą klientami tego producenta. Bez rewelacji. Nie wróżę sukcesu.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #3  Wysłany: 2010-06-16, 14:05   

Nie chce nic mówić, ale mnie to wygląda na próbę podpięcia się pod rynek Polpory, tylko że taniej ...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #4  Wysłany: 2010-06-16, 14:11   

Jak dla mnie cały ten projekt to porażka, nijaki dizajn, nie trafione rozmiary, dobry ale przeciętny mechanizm.
_________________
 
 
Janek 
Ojciec Założyciel
Chilloucik


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 5768
Skąd: ta Pani tutaj?
 #5  Wysłany: 2010-06-16, 14:16   

A mi logo wyglada na Vacheron Constantin ;)
Dla porownania:
Koronka "Czas":

Koronka VC:

Chociaz krzyz maltanski zastrzezonym znakiem pewnie nie jest.Ale na 100% nie wiem.
Co do zegarkow to sa po prostu brzydkie.Bursztyn z biala tarcza jeszcze podejdzie,reszta ssie.Mogli troche bardziej popracowac nad designem.
_________________
"Let's plot log against log. It's a physicist's favourite plot, since everything looks straight... "
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-06-16, 14:35   

TomekR napisał/a:
Z rozmiarem kopert to imo nie trafili w obecne trendy.


Nie trafili, bo wzięli najprostsze i najtańsze koperty od pierwszego lepszego internetowego sprzedawcy. :mrgreen:

Jimmi, oni coś podobno mają wspólnego z Zakonem Maltańskim. :wink:

Ja się po prostu nie zgodzę z tym, że niby na polskim rynku pojawiła się nowa marka zegarków. To jest zwykły składak jakich dużo na świecie. A za taką cenę to powinni przynajmniej wsadzić jakieś kamienie szlachetne zamiast indeksów. :mrgreen:
 
 
pele 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 846
 #7  Wysłany: 2010-06-16, 14:51   

obejrzałem i nie podoba mi sie zaden z tych modeli. cena odrzuca.
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #8  Wysłany: 2010-06-16, 14:57   

Widziałem jakoś ostatnio , ale SzaU nie ma :???:
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2010-06-16, 14:59   

Jedyne słowo, które mi się nasuwa w tej chwili to : TRAGEDIA :shock: :cool:
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2010-06-16, 15:15   

A mówiłem zróbmy zrzute i zakładamy własną manufakture :lol: Kupimy ładniejsze koperty zrobimy ładniejsze tarcze i za 3000 zetafonów jak ciepłe bułeczki zejdą :grin:
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #11  Wysłany: 2010-06-16, 15:27   

Nie sądzę, by był duży popyt na zegarki polskiej produkcji w tej cenie :grin: Swiss to swiss i tylko takie się sprzedają za takie kwoty. Polpora bazuje na kolekcjonerach i pasjonatach, a tych nie ma aż tak wielu. Z Czasem, jeśli już, będzie podobnie. Byle "wirtual" ma imo ciekawszą ofertę, zróżnicowaną i nie za takie pieniądze :mrgreen:
 
 
corten 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 963
Skąd: Gdańsk
 #12  Wysłany: 2010-06-16, 15:55   

jak zobaczyłem ... no ryczę ze śmiechu...
2500 zyla ? ? ?
Blaz wyliczył, $760.. toż za te pieniądze miałbym SARB021 (my precious!) i jeszcze by na waciki dla Najlepszej z Żon zostało (ba na zgrzewkę wacików!)
Mocno wtórny, nudny design, a ten krzyż maltański.. jakaś moda się na to zrobiła czy jak? Polpora też ma krzyż w logo . No nie żeby od razu szachownicę (niezły pomysł:) hehe) ale widzę, że jak się nie ma pomysłu na logo firmy to wrzucamy krzyż w jakiejkolwiek formie (czekam na firme ze swastyką, ale tą słowiańską nie hitlerowską..) i jest ok..o tempora...
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #13  Wysłany: 2010-06-16, 16:04   

Co do znaków użytych przez Polporę, Firmę CZAS, czy użytego w moim avatrze to są to prasłowiańskie znaki jakimi cechowali swoje wyroby między innymi garncarze na ziemiach Polskich

Tutaj link do galerii ze znakami.

http://www.rbi.webd.pl/swarga/galeria104.php
_________________
 
 
corten 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 963
Skąd: Gdańsk
 #14  Wysłany: 2010-06-16, 16:14   

wielkie źródło logo dla nowych firm zegarkowych!
ale na serio - myślisz że osoby, które wzięły sobie te krzyże na loga firm zdają sobie sprawę, co to za symbole i skąd się wzięły czy po prostu krzyż ładnie wygląda na koronce?
Mnie to trochę bawi, no ale w sumie trzeba od czegoś zacząć.. to trochę jak np. Rok zał. 2009 na szyldach firm albo AD 2010 na frontach nowobudowanych domów. Za 100 lat będzie wyglądało zacnie i poważnie, teraz trochę śmieszy...

ps. dzięki za linka, zawsze się człowiek czegoś nowego dowie...
Ostatnio zmieniony przez corten 2010-06-16, 16:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-06-16, 17:07   

To teraz porównajmy sobie.
Kolekcja Baltica, koperta "pozłacana":
http://www.zegarkiczas.pl/kolekcje.html

Oferta Ofreia:
http://www.ofrei.com/page1230.html

To jest dokładnie ta sama koperta. Po pierwsze więc: to nie jest żadna pozłacana koperta jak sugeruje "Czas". Po drugie koperta kosztuje... 22 dolary. :mrgreen: Pewnie przy większych zamówieniach jest jakaś zniżka. To co w tym zegarku kosztuje tak dużo, że cena wynosi 2500 PLN? Koszt półeczki w Od Czasu Do Czasu? :mrgreen: :mrgreen:

Podejrzewam, że reszta kopert też pochodzi od Ofreia, którego sklep notabene jest świetnym źródłem różnych części do składania zegarków. :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum