Certina DS First Ceramic czy coś innego?
Odpowiedz do tematu

: Certina DS First Ceramic czy coś innego?
Ponieważ kolejny raz przekonałem się, że nie pasują mi skórzane paski (vide Laco na Bazarku), chciałbym przygarnąć jakiego sympatycznego EDC. Parametry następujące:

Styl: raczej diver, ale nie hołmydż Submarinera (a więc odpadają w większości Steinharty, Squale itd.). Bez chrono. Datownik mile widziany.
Budżet: optymalnie 1000 do 2000, eventualnie maks. 2500 (gdyby było coś rewelacyjnego to 3000 tys., ale wtedy muszę też zacząć szukać żony ;) )
Wielkość: 40-42mm
Mechanizm: obojętne, kwarc jest też ok
Ważna jest wysokość: preferuję koperty niskie - 10-11mm byłoby super, ale i ciut więcej może być
Koniecznie na bransie (chociaż latem trafi na gumę - gdyby dotrwał do lata ;) )

W tej chwili zainteresowała mnie taka Certina DS First Ceramic z portalu aukcyjnego:
http://allegro.pl/certina...5686451697.html

Z tych trochę droższych zegarów podoba mi się na przykład C60 Trident CW, którego miałem kiedyś, ale w mocno zużytym egzemplarzu. Miałem też (kolejny raz) Sumo, jednak ciut za masywne było. Myślałem o Shogunie, ale trochę za bardzo jednak Suba przypomina.

Certina wygląda tak:

(Jak mi ktoś chcę ją odradzić to proszę mówić :) )


[ Dodano: 2015-09-25, 17:05 ]
A może Ocean Vintage GMT? Od dawna mi się podobał...



[ Dodano: 2015-09-25, 20:20 ]
Pomocy! Bo zaraz kupię tę Certinę :głową w mur:

Ostatnio zmieniony przez lukkluj 2015-09-25, 19:20, w całości zmieniany 1 raz
:
Stenek dużo ładniejszy IMO i automat. 2 tyś za kwarca nie warto.
Może Longines hydro conquest

hej ho
:
Chyba masz rację z tym, że ta Certina trochę droga jest...

Jeśli chodzi o Hydroconquesta to miałem czarnego i pamiętam, że: a) trochę za bardzo się świecił polerką i b) naprawdę czuło się ciężar tej koperty, chociaż niby ten ciężar nie był nadzwyczajny...

:
Stenek wyglada bardzo fajnie. Troche jak Glycine.

hej ho
:
Jak już koniecznie musisz iść w tym kierunku to Stenka bierz... Certina... no cóż zegarek za ponad 2k z mechanizmem za 130PLN hmmm to tak trochę niepolitycznie ;)

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Chcesz coś rewelacyjnego to bierz od Pastiego z bazarku, ja jakbym miał kasę to by się nie zastanawiał.

Edit: doczytałem, że nurek, ale mimo to polecam


Ostatnio zmieniony przez satanic666 2015-09-26, 09:50, w całości zmieniany 1 raz
:
z tych dwóch zdecydowanie Steinhart....może Stenekt O1 GMT ? :złośliwiec:

:
Wiem, że pokazałem powyżej Stenka Ocean GMT, który też jest klonem Rolexa, ale O1 to już dla mnie klon do sześcianu. Nie damy rady :)

Tymczasem problem się rozwiązał, bo trzasnałem na niemieckim ebayu taką oto Certinę za ok. 1100. Cena była chyba dobra a od dawna chciałem spróbować czegośc z tytanu.

Zobaczymy jak to będzie, bo rozmiar to tylko 40,5 mm. Z drugiej strony zależy mi na czymś wygodnym, bo wkurza mnie to, że czy siedząc w biurze przy kompie czy jadać samochodem łapie się na tym, że mam ochotę zdjąć zegarek (tak było np. z Sumo). Więc może ta Certina ze swoją małą szerokością i wysokością będzie ok? :popcorn: Kiedyś miałem Hamiltona King Khaki 40mm i nie był za mały...

Tak to wygląda. Miał ktoś? Jakieś komentarze? (edit: oczywiście jest to kwarc też)


Ostatnio zmieniony przez lukkluj 2015-09-26, 17:12, w całości zmieniany 1 raz
:
Na bazarku jest Archimede. :złośliwiec:

[ Dodano: 2015-09-26, 18:31 ]
hmmm
A czy to nie jest taka koperta :?:

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Wiem, wiem. Myśłałem już kiedyś o tym właśnie Archimede. Na pewno solidny zegar, ale jakoś mnie ta tarcza nie porywa. Ale z pewnością świetnie wykonany.

Koperta wygląda na taką samą. A ten chrono ze zdjęcia to Twój?

:
Ten tak.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
dorian06 ladna ta twoja Cytrynka
lukkluj ale żeś się napalił na Certinke,ale jak kliknąłeś to jak przyjdzie poka z bliska jak wygląda.

hej ho
:
Velmer, a dziękuję.
pifko

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
:
Nie to żem się napalił nono Ja tylko podejmuję szybkie decyzje :P

:
Jeśli koperta taka sama to bardzo wygodny zegarek. Imo oczywiście.

Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.