Poprzedni temat «» Następny temat
Parnis kwarc
Autor Wiadomość
Aviator
Kulis

Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Kutno
 #16  Wysłany: 2015-06-26, 08:33   

Czyli jedno mamy jasne
Parnis w niczym nie jest lepszy od zegarków Europejskich marek w tej samej cenie. Kupno tego zegarka to kwestia upodobań a nie lepszej jakości.

Nadal czekam na wyjaśnienie dlaczego Parnis kwarcowy jest droższy od mechanicznego - doskonałej zresztą jakości.
Co wpływa na taki koszt zegarka kwarcowego - skoro potrafili zrobić taniej automat.
_________________

 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #17  Wysłany: 2015-06-26, 08:42   

To ja odpowiem tzn. Wróżę z fusów że jest tak .
- Mechanizm jest tańczy ten kwarcowy , ale samego zegarka powstało mniej sztuk a jak powstało mniej to też trzeba zapłacić fabryce .
- koperty są inne np. wypiaskowane a każdy proces to kolejne koszty .
- kwarcowe są mniej awaryjne i mniej obsługowe docelowy użytkownik praktycznie nie ma tam co zepsuć chyba że się uprze , a to oznacza mniejsze koszty wymiany gwarancyjnej .
Generalnie to czasem Chińczycy wymyślają ceny z dupy , po prostu , bo tak .
Z resztą można ich zapytać czemu jest droższy taki zegarek :)) , na pewno przyślą faktury na potwierdzenie ;)

Aviator napisał/a:
A poza tym że się pośmieliście (nie wiem z czego bo kolega Rudolf z forum sprowadza te zegarki i własnie w bardzo zbliżonych cenach)

To ta sama sytuacja co się ludzie dziwią że marchewka jest droższa w osiedlowym spożywczaku niż od rolnika prosto z pola .
_________________

 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #18  Wysłany: 2015-06-26, 08:48   

Aviator napisał/a:
Co wpływa na taki koszt zegarka kwarcowego - skoro potrafili zrobić taniej automat.


Powinieneś zapytać producenta, ewentualnie dystrybutorów. Może portugalca trzasnęli 20mln egzemplarzy, a tego kwarcowego 2mln i koszt jednostkowy jest mniejszy.
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #19  Wysłany: 2015-06-26, 09:04   

Aviator napisał/a:

Nadal czekam na wyjaśnienie dlaczego Parnis kwarcowy jest droższy od mechanicznego - doskonałej zresztą jakości.


Kolego, czy Tobie się przypadkiem coś w głowie nie popier...?
Jesteśmy tu na forum grupą kolegów.
Ale szefów nie potrzebujemy, żeby nam polecenia wydawali - także trochę grzeczniej się proszę odzywaj.
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #20  Wysłany: 2015-06-26, 09:29   

Ej, Hegemonie, zluzuj raty ;)
Kolega chyba nie napisał tego w trybie rozkazującym groźnego szefa, tylko ot tak, że nadal nie wie i czeka aż mu ktoś wytłumaczy ;) tak mi sie przynajmniej wydaje cool
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2015-06-26, 10:14   

Ponieważ Aviator dalej szuka odpowiedzi na nurtujące go pytania i napisał do mnie w tej sprawie PW(dlaczego do mnie nie mam pojęcia, ja raczej nie jestem specjalistą od zegarków kwarcowych) to pozwolę sobie zatem na udzielenie odpowiedzi na szerszym forum, myślę że to powinno wyjaśnić mu związane z tym dylematy .

Aviator napisał/a:
Hej ,
chciałbym wiedzieć czy jest jakiś powód aby wydać na podrabiany chiński zegarek 450zł
zamiast kupić markowego (słaba marka ale jednak) Adriatica i Festina
Czy te Parnisy kwarcowe są lepiej wykonane , mają lepsze mechanizmy?

Portugalczyk jest bardzo ładny i dobrze wykonany dlatego bardzo się dziwię że kwarcowy zegarek jest jeszcze droższy !

A nie żałuję żadnej złotówki wydanej na Parnisa Portugalczyka - ciekawe ile wytrzyma mechanizm :)


Po pierwsze dokładnie taki sam jak wydanie na podrabiany szwajcarski zegarek z rodowodem 3000 lub......, i tutaj wstaw sobie dowolną kwotę.
Markowy zegarek...co to znaczy?, Parnis to też marka a że ma odtwórczy dizajn .... owszem ma tak jak wiele innych firm ze szwajcarskim rodowodem.

Nie mam pojęcia jak są wykonane Parnisy kwarcowe bo żadnego nie mam, ale mogę na podstawie posiadanych Parnisów z werkami automatycznymi czy mechanicznymi stwierdzić że nadzwyczaj dobrze w stosunku do firm które wymieniłeś powyżej.

Czy mechanizmy kwarcowe montowane w Parnisach są lepsze od tych montowanych w np w Festinach...nie mam zielonego pojęcia.... jedno co wiem to to że i w jednych i w drugich taki mechanizm kosztuje raptem kilka dolarów i to nie cena mechanizmu wpływa na cenę zegarka a raczej jakość wykonania, wielkość produkcji i popyt.

Przykładowo najczęściej spotykany w Parnisach mechanizm to ST 2551 i sam taki mechanizm kosztuje mniej więcej 50 USD, ten w "Portugalczyku" jest jeszcze droższy bo jest bardziej skomplikowany i dokładniejszy jeśli chodzi o dokładność chodu.

A o wytrzymałość mechanizmu nie musisz się martwić spokojnie powinien wytrzymać więcej czasu do ewentualnej naprawy wynikającej ze zużycia cześć niż na przykład ETA2824.

S.
_________________
 
 
Obik 
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 27 Lis 2014
Posty: 485
Skąd: Częstochowa
 #22  Wysłany: 2015-06-26, 10:26   

Wydaje mi się że zakładasz że skoro oba zegarki są tej samej marki to wyprodukowała je ta sama fabryka. Tymczasem wygląda na to że jest kilka niezależnych producentów wytwarzających zegarki pod tą samą marką (ale tego nikt tak naprawdę nie wie). Różnica w cenie może wynikać na przykład z innej kalkulacji kosztów przez producenta, dużego zainteresowania konkretnym modelem i wielu innych czynników. Na niektórych forach jest nawet mowa o sprzedawaniu po cenach dumpingowych. Jednym słowem "niezbadane są wyroki boskie". ;)

Edycja: Swedos mnie uprzedził
Ostatnio zmieniony przez Obik 2015-06-26, 10:30, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #23  Wysłany: 2015-06-26, 10:31   

Obik napisał/a:
wyroki boskie

Kińskich bogów oczywiście :))
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #24  Wysłany: 2015-06-26, 10:33   

Aviator napisał/a:
No dobrze, ale nawet zakładając że wszystkie są robione w Chinach to dlaczego te Parnisy kwarcowe są droższe od mechanicznych Portugalczyków ?
Czy Adriatica i Festina jest tej samej jakości jak Parnis - cały czas pytam o te kwarce aby dowiedzieć się dlaczego Parnis ma tak wysoką cenę swojego zegarka ?

Zasadniczo zegarek z automatycznym naciągiem tej klasy jak w Portugalczyku powinien być droższy od mechanizmu kwarcowego tego samego producenta. Skoro jednak ten kwarc jest jeszcze droższy to co w nim wpłynęło tak na koszt zegarka?


Tu się nikt nie naśmiewa. Kolega Rudolf sprowadza ale trzeba doliczyć jakiś zarobek + ewentualny Vat. Zegarek kosztuje $ 90 * 3,8 =342 zł + 25 % vat cło daje już 427 zł dolicz przesyłkę do Ciebie, jakiś zarobek i już jest 500 zł.

Co do samych różnic w cenie kwarc czy mechanik pewnie Chińczycy nie zwracają uwagi. No i kiedyś koledzy pisali, że ileś fabryk Parnisa. Może ceny kształtują się od regionu.
Ja w tej cenie wolę jakieś Casio Edifice czy właśnie Festine :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Aviator
Kulis

Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Kutno
 #25  Wysłany: 2015-06-26, 10:41   

Dzięki za wyjaśnienia.
Rudolf - ja nie mam żadnych uwag co do Twoich cen. Wolę żebyś Ty mi wszystko załatwił niż mam się z nimi sam przepychać. Podałem tylko ten przykład jako uwiarygodnienie moich cen , które były poddawane w wątpliwość.

Santino - chyba korona cię uciska. Faktycznie zluzuj

Kolega Go Tomek - bardzo dobrze odczytał moje intencje, czekałem na jakieś konkretne wyjaśnienie interesującego tematu różnicy cenowej kwarca i mechanika - odwrotnej niż być powinna.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Aviator 2015-06-26, 10:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #26  Wysłany: 2015-06-26, 10:42   

goTomek napisał/a:
Ej, Hegemonie, zluzuj raty ;)
Kolega chyba nie napisał tego w trybie rozkazującym groźnego szefa, tylko ot tak, że nadal nie wie i czeka aż mu ktoś wytłumaczy ;) tak mi sie przynajmniej wydaje cool



Aaaa, bo ostatnio jakiś najazd pokolenia Onetu mamy....
;)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #27  Wysłany: 2015-06-26, 10:49   

Aviator napisał/a:
Santino - chyba korona cię uciska. Faktycznie zluzuj


Ty za to chyba źle odczytałeś moje intencje...
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Aviator
Kulis

Dołączył: 22 Cze 2015
Posty: 9
Skąd: Kutno
 #28  Wysłany: 2015-06-26, 10:53   

W takim razie chylę głowę facepalm
_________________

 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48243
Skąd: Łódź
 #29  Wysłany: 2015-06-26, 10:54   

Jeszcze coś?
:popcorn:
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18464
Skąd: Biała Podlaska
 #30  Wysłany: 2015-06-26, 10:55   

Coś ostatnio nerwowo na CW :))
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum