Poprzedni temat «» Następny temat
Komandirski bohomaz
Autor Wiadomość
Ritter
[Usunięty]

 #31  Wysłany: 2010-05-25, 22:41   

Zegarek wyszedł dwu kamieniowy. Na jednym kładziesz. Drugim uderzasz.
Co do technologii to nie mam pojęcia jak gęsta jest farba. Jednak jeśli jest rzadka to są dwa
sposoby jej rozprowadzenia.
1. Łatwiejszy ale droższy. Aerograf dla modelarzy. Nie musi być super-hiper. Wystarczy najzwyklejszy. Cienkie warstwy maluje się tym miodzio.
2. Tańszy ale trudniejszy. Bierzesz wiatraczek od komputera. Możesz mu zostawić łopatki albo i nie. Nie ma w sumie znaczenia. Przyklejasz tarczę na środku taśmą dwustronną tak by otwór na oś wskazówek był możliwie na środku. Robisz próbę zasilając go z najtańszego zasilacza z przełącznikiem napięć. Dobierasz obroty wolne i 2-3 razy szybsze. Na wolnych obrotach od środka pędzelkiem nanosisz farbę a potem pozwalasz jej się rozprowadzić siłą odśrodkową. W ten sposób unikniesz znaków po pendzelku. O odtłuszczeniu nie będę pisał bo to oczywiste.
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-05-25, 22:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #32  Wysłany: 2010-05-26, 08:00   

O tym sposobie z wiatraczkiem nie słyszałem, ale wkrótce wypróbuję na jakiejś tarczy. Dzięki za poradę. Aerografu i sprężarki nie chce mi się kupować, pozostają jeszcze farbki modelarskie w spreju.

Ritter napisał/a:
Zegarek wyszedł dwu kamieniowy. Na jednym kładziesz. Drugim uderzasz.


U nas się pytało delikwenta:
- Ile zegarek ma kamieni?
- 17.
- Ooo, to o 2 za mało.
- Jak to ?
- No 2 za mało. Na jednym kładziesz, a drugim przpie.....sz !

Przepraszam za OT.
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #33  Wysłany: 2010-05-26, 19:46   

Aereograf można zasilić np. CO2 w sprayu do dostania w sklepi akwarystycznym. Moim skromnym zdaniem będzie taniej jak farbki w sprayu. Jest jeszcze ten plus, że można samemu dobrać kolor mieszając farbki. To oczywiście propozycja.
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #34  Wysłany: 2010-05-27, 02:46   

Ritter napisał/a:
Aereograf można zasilić np. CO2 w sprayu do dostania w sklepi akwarystycznym.


to ciekawe - a na ile starcza taki pojemnik?
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #35  Wysłany: 2010-05-27, 08:14   

Luma ma konsystencję kisielu, a na dodatek im mocniejsza tym większe ziarno więc zielona najmocniejsza to jest kisiel z piaskiem. Do aerografu się to nie nadaje moim zdaniem. Pozostaje wiatraczek. ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #36  Wysłany: 2010-05-27, 09:39   

kubama napisał/a:
Luma ma konsystencję kisielu, a na dodatek im mocniejsza tym większe ziarno więc zielona najmocniejsza to jest kisiel z piaskiem. Do aerografu się to nie nadaje moim zdaniem. Pozostaje wiatraczek. ;)


Ewentualnie zostają usta i zrobienie prrrrrrrrrrr :mrgreen:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
maciek
[Usunięty]

 #37  Wysłany: 2010-05-27, 14:07   

do głowy przychodzą mi jeszcze innne sposoby, ale wolę sie powstrzymać... :mrgreen:
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #38  Wysłany: 2010-05-27, 14:38   

Kumotra matyra przywołuje się do porządku. Zgodnie zostało przyjete, że zegarek wygląda jak rzygi co oznacza, że poprawną technologie proponuje kumotr wahin.
;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #39  Wysłany: 2010-05-27, 20:06   

Blasinski:
Pytanie powinno być nieco inne. Na ile starczy farby? W aerografie malujesz wtedy gdy
przezeń przepływa gaz. Dlatego jest tam zawór, który jak naciśniesz to otwiera przesłonę i
płynący gaz przez dyszę zmienia ciśnienie w rurce zanurzonej w farbie, zasysając ją do
dyszy. Ta rozprowadza areozol farby na powierzchnię. Dlatego przy malowaniu ma
znaczenie zarówno ilość gazu podawanego do dyszy jak i odległość od przedmiotu. W ten
sposób da się tworzyć półcienie i inne ciekawe efekty.

Kubama:
Na gęstą farbę też jest sposób. Strzykawka ze spiłowaną na płask grubą igłą np. 1-1.2mm.
Robisz czymś takim okrągłe i bardzo równe "kleksy". Od końcówki oderwie się mniej
więcej tyle samo farby za każdym razem. Nanosiłem/uzupełniałem w ten sposób punkciki 5.
minutowych ale nie farbą fluorescencyjną tylko zwykłą dobraną pod kolor pozostałych.
Ważne żeby przed każdym dozowaniem kolejnej kropki końcówka była wytarta. To
znacznie poprawia rozpływ a poza tym widzimy ile farby wycisnęliśmy, starając się
uzyskać odpowiednią porcję. Trudno mi tutaj podać więcej szczegółów bowiem to wymaga
wprawy.
Ostatnio zmieniony przez Ritter 2010-05-27, 20:21, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #40  Wysłany: 2010-05-27, 22:08   

Ritter napisał/a:
Blasinski:
Pytanie powinno być nieco inne. Na ile starczy farby? W aerografie malujesz wtedy gdy
przezeń przepływa gaz. Dlatego jest tam zawór, który jak naciśniesz to otwiera przesłonę i
płynący gaz przez dyszę zmienia ciśnienie w rurce zanurzonej w farbie, zasysając ją do
dyszy. Ta rozprowadza areozol farby na powierzchnię. Dlatego przy malowaniu ma
znaczenie zarówno ilość gazu podawanego do dyszy jak i odległość od przedmiotu. W ten
sposób da się tworzyć półcienie i inne ciekawe efekty.

Kubama:
Na gęstą farbę też jest sposób. Strzykawka ze spiłowaną na płask grubą igłą np. 1-1.2mm.
Robisz czymś takim okrągłe i bardzo równe "kleksy". Od końcówki oderwie się mniej
więcej tyle samo farby za każdym razem. Nanosiłem/uzupełniałem w ten sposób punkciki 5.
minutowych ale nie farbą fluorescencyjną tylko zwykłą dobraną pod kolor pozostałych.
Ważne żeby przed każdym dozowaniem kolejnej kropki końcówka była wytarta. To
znacznie poprawia rozpływ a poza tym widzimy ile farby wycisnęliśmy, starając się
uzyskać odpowiednią porcję. Trudno mi tutaj podać więcej szczegółów bowiem to wymaga
wprawy.


dzięki za info :mrgreen:
myślę, że na początku zabawy jako totalny laik kupię podstawowy aerograf i butlę z gazem ... kompresor od razu zdecydowanie za drogi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum