Poprzedni temat «» Następny temat
Orient CEM75001B- BIG Makoł
Autor Wiadomość
GrzecH
Ojciec Założyciel
SEIKOholic


Pomógł: 4 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3028
Skąd: z Poznania :)
 #16  Wysłany: 2010-05-22, 23:49   

hotwax napisał/a:
Fajna recka i super zegarek . Widzialem na zywo na spotkaniu , na fotkach z netu troche traci .


mnie się bardzo spodobał - idealnie leżał....czcionka mi nie wadzi, ale na koronkę nie zwróciłem uwagi :evil:

....następnym razem.....a moze ktos będzie miał niebieskiego?
:razz:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #17  Wysłany: 2010-05-23, 00:03   

Na spotkaniu przyjrzałem się mu bliżej temu Maku :wink: i zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie; gdyby tak dołączyć do niego super wygodną bransoletę z Seiko Grześka, to byłby jak dla mnie zestaw pierwsza klasa :!:
Lechu, bardzo dobra recka.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2010-05-23, 00:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #18  Wysłany: 2010-05-23, 00:08   Re: Orient CEM75001B- BIG Makoł

Bibliotek@rz napisał/a:
Obecnie w zegarku siedzi spinerowy, grubaśny pasek, który tak mi się spodobał że wyłaziłem go u niego ;) Ale w zamian dostał Hirscha Carbona pod Chronometra forumowego więc nie stracił :P


Jakby to delikatnie powiedziec - tyle, ze Hirsche Carbon sa u nas po 50zl a ten pasior co dostałes tylko w USA, po 80... dolarów :razz:

Ale niech sie dobrze nosi... Zegar swietny, zmasakrowałes go fotami bo na zywo jest baaaardzo efektowny :!: :wink:
Ostatnio zmieniony przez Spinner 2010-05-23, 00:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wiolka 
Starszy Ryżowy


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 686
Skąd: Lublin
 #19  Wysłany: 2010-05-23, 08:59   

Fajnie napisana recenzja

Zegarek miód malina :cool: ( tylko to logo zawsze mnie gryzie w oczy :roll: )
_________________
...i nie ma że boli...
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #20  Wysłany: 2010-05-23, 10:49   

Aż mnie się miętko w nogach i na sercu lekko robi jak czytam te pochlebne opinie ;) Dzięki łotry za dobre słowo!

Wojtek- kurcze, zaczerwieniłem się...ja myślałem, że ten pach kosztował 80-100...ale zyli. Cóż- pozostaje mi nosić go z namaszczeniem i przechowywać w futerale :) Jeszcze raz stokrotne dzięki, bo pasek klasa! I mam nadzieję, że Carbon do Chronometera też podpasował :)
A foty rzeczywiście wyszły mi słabiutkie, bo robiłem na szybciora, przed robotą, a recka w pracy pisana ;)
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Pomógł: 25 razy
Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #21  Wysłany: 2010-05-23, 16:50   

Nie mam chronometra... :razz:
 
 
olej0070 
Kierownik Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 2 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1796
Skąd: Poznań
 #22  Wysłany: 2010-05-23, 21:07   

wygląda super! nie macałem ale wydaje sie być dobrym zakupem!
Dzieki za recke :mrgreen:
_________________
DOXA SUB 5000T CUSTOMER SERVICE STANDARD
http://www.chinawatches.p...p=182502#182502

"Lepiej częściowo mieć rację, niż całkowicie się mylić"

Pozdrawiam
Tomek (托梅克)
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #23  Wysłany: 2010-05-24, 00:40   

Dobrze dobrane proporcje tarczy, stosowne wskazówki, ładna koperta. Mi się podoba nawet pomimo tego, że nie przepadam za tego typu stylistyką zegarków.
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 7 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #24  Wysłany: 2010-05-24, 10:03   

Spinner napisał/a:
Nie mam chronometra... :razz:


A pytałeś czy będzie pasował do forumowca ;)
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #25  Wysłany: 2011-08-01, 15:14   

Chociaż temat stary, a zegarek powszechnie znany, to jednak co jakiś czas przewija się jako potencjalny zakup- czesto z pewnym zawahaniem, czy warto? Jak dało się zauwazyć na wiosnę'2011 w Zgierzu jest to mój PRAWIE jedyny zegarek, a tak naprawdę jedyny noszony codziennie od kilku miesięcy. Dla potencjalnych nabywców, tudzież miłośników marki/modelu- kilka nieodkrywczych subiektywnych złotych myśli (recka Biblio była przy zakupie bardzo pomocna- dziekuję Lechu ) ... :

0. przy porównaniu będę przywoływał innego eleganckiego nurka- Omegę PO 45,5

1.koperta- nie sugerujcie się zdjęciami z netu- tam wygląda, w zestawieniu z wypełniaczami pierwszego ogniwa bransolety- na ,,płaską", może i trochę taka jest, ale na zdjęciach nie widać jak dość mocno są wyprofilowane uszy, a dodając oś załamania bransolety na wysokości ośki teleskopu- uszy nie sterczą w powietrzu nad nadgarstkiem lecz dobrze przylegają ( w PO uszy sterczą...).

2.a propos właśnie bransolety- zbiera niepochlebne opinie... niesłusznie. Oczywiście zapięcie organoleptycznie znacznie gorsze od seamastera( ale wbrew pozorom nie gorsze od zapięć Seiko np. od Sporka=Kamikaze), ale NIGDY się nie rozpięła, a SM zdarzyło sie... Dodam fakt, że bransoleta na całej długości nie zwęża się, jest z litych ogniw i .... i jest pierwszą bransoletą , którą noszę po ok. 20 latach ( do tej pory tylko paski- tak tak Svedos, można się nawrócić...)... więc jest prawie super. Czemu prawie ? Ano przez tydzień w lipcu zegarek był moczony na dłużej 3-4xdziennie, i po pewnym czasie coś zaczęło w niej skrzypieć, ale musiał zadziałać endogenny tłuszcz zwierzęcy :mrgreen: :wink: bo po nasmarowaniu przestała dość szybko wydawać dźwięki...

3. tarcza- odczepcie się od zwierzynca- przecież je widać tylko w zdjęciach makro..., na żywo to srebrna kompozycja/ornament nad napisem ORIENT. Zauważyłem zonk: przyklejane indeksy w stosunku do nadrukowanych kropek minutowych są krzywo spasowane- nie wszystkie, ale z 3 by się znalazło- w pierwszej, drugiej, trzeciej ..... chwili tego nie widać, ale jest... No i wskazówki- w pewnych sytuacjach nie za bardzo czytelne, ale dobrze że nie typu LOTNICZEGO rozszerzane/zwężane... O lumie nie wspomnę :roll: , ale po co to komu ...

4. okienko daty/dnia tygodnia- na plus: data zmianie się ok. 1-2 min. po 24.00 :shock: , dzień tyg. ok. 2.00-3.00 w nocy, z reguły krzywo jak cholera, jedno i drugie, ale waląc w zegar można je trochę wyprostować... z 2-3 razy się zdarzyło przestawić dzień tygodnia niechcący podczas noszenia- problem niewielki, no i powód do zabawy przyciskiem ...
5. dekiel- bez komebtarza, (ale np. w porównaniu do Speedmastera nie robi abrazji naskórka...), podobnie koronka ( po odkręceniu dość sztywna, dokładna)

6. mechanizm- jaki jest ( in-house :mrgreen: ) kazdy wie, ale : od kilku miesięcy NIGDY nie korygowałem godziny, w ciągu dnia 2 sek. późni, w nocy odłozony na koronkę lub dekiel 2 sek. przyspiesza. W ETAch/modyfikowanych ETAch z reguły jest gorzej... Zresztą certyfikat COSC, a nawet normy GSeiko dopuszczają kilkusekundowe odchyłki... Ten egzemplarz jest - może to przypadek, choć czytałem, że Orient bardzo podciągnął jakość mechanizmów- niezwykle dokładny.

7. błyskotliwość/widoczność z daleka/kłalitowość/cena- znacznie powyżej przeciętnej, blisko poziomów najwyższych :?: . :mrgreen:

Jak coś mi się przypomni to jeszcze wyedytuję. zardz.

I jeszcze jedno- lubię jak marka/model ma swoją ,,legendę". Orient - z przymrużeniem oka- kojarzy mi się z patelniami cinkciarzy ( młodzież może sobie wygooglać) i taksówkarzy ( niektórzy mówią, że esbeków też...- to mniej :evil: ). A czy ktoś wie jakie OFICJALNE znaczenie ma zwierzyniec Orienta? :shock: :mrgreen: Proszę pisać ! zardz
_________________
Reservoir dogs ...
 
 
revolta 
Prezes Uncle Bens'a


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 39 razy
Wiek: 46
Dołączył: 14 Gru 2010
Posty: 6958
Skąd: Działdowo
 #26  Wysłany: 2011-08-01, 15:31   

Amen

Zgadzam sie ze wszystkim jeden z najlepszych zegarkow jakich mam
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #27  Wysłany: 2011-08-01, 15:53   

Orient tak wyjaśnia swoje logo:
Lewy lewek oznacza firmę Orient, Prawy lewek dilerów oraz partnerów. Korona pośrodku reprezentuje klientów.
_________________
„Nie, to nasz dyrektor. On tak codziennie, rano i przed południem. Objeżdża biuro. – Ale ten hałas...na czym on jeździ? - Na wrotkach, żeby prędzej. W ten sposób zyskuje 26 i pół minuty dziennie.”
 
 
zardz 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 54
Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 272
Skąd: matecznik LSD
 #28  Wysłany: 2011-08-01, 16:01   

Dokładnie. Dodam tylko , że korona- zadowoleni klienci, spoczywa na tarczy z literą O- produkcie tj. zagarkach, wspieranym własnie przez producenta oraz dystrybutorów( na usługi klienta oczywiście przecież...)- ale wymyslili... hłe,hłe. zardz.
_________________
Reservoir dogs ...
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #29  Wysłany: 2011-08-01, 16:15   

Tylko, zeby nie było tak :)

_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
mnihu
Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 392
Skąd: Warszawa
 #30  Wysłany: 2011-08-01, 16:22   

Wiele kumotrów narzekając na lewki porównuje je do godła Czechosłowacji. A logo orienta jest podobne do godła Bułgarii które wygląda tak:



Uploaded with ImageShack.us
_________________
„Nie, to nasz dyrektor. On tak codziennie, rano i przed południem. Objeżdża biuro. – Ale ten hałas...na czym on jeździ? - Na wrotkach, żeby prędzej. W ten sposób zyskuje 26 i pół minuty dziennie.”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum