Poprzedni temat «» Następny temat
Własna manufaktura
Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #46  Wysłany: 2010-05-23, 22:18   

Nie wiem - nie sprawdzałem takiego przypadku.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #47  Wysłany: 2010-05-23, 22:18   

No aż tak bardzo się nie da, ale można zrobić ciekawy grawer na deklu, zastosować inną bardziej oryginalną od standardowej koronkę.
_________________
 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #48  Wysłany: 2010-05-23, 22:25   

Albo każdą pilnikiem obrobić :D
Tylko że to trochę zajmuję - wiem bo dzisiaj tarczę męczyłem pilniczkiem :P a jakby nie patrzeć koperta większa i z lepszego materiału :)
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez TowRoupas 2010-05-23, 22:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Classified
[Usunięty]

 #49  Wysłany: 2010-05-23, 23:10   

Już ja to widzę jak będziemy ryć te nieszczęsne limitowane edycje...
 
 
Maxio



Pomógł: 28 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #50  Wysłany: 2010-05-23, 23:35   

...panowie, trzeba rozdzielić dwie rzeczy, a mianowicie, czy chcemy zrobić zegarek forumowy, czy stworzyć "własną manufakturę", bo to chyba są dwie różne sprawy. Tak na dobrą sprawę to wszystko da się zrobić, ale jak sami zauważyliście jest to kwestia wszechobecnego szmalu. Jeżeli chodzi o projekt i wszelkie "wizualne" historie, to z forumowego doświadczenia śmiem twierdzić, że byłby to najmniejszy problem. Tak więc może na razie zostańmy przy opcji ALAMO i svedosa i zróbmy sobie zegarek forumowy stworzony na częściach dostępnych na rynku :)





Ps. tak na marginesie to wszystkimi kończynami podpisuje się pod własną fabryką zegarków ;)
 
 
Classified
[Usunięty]

 #51  Wysłany: 2010-05-23, 23:38   

A ie prościej-
kupić rzedem hmm Parnisy z białymi tarczami, sitodruk CW ew. jakiś design z logo CW,
I mamy zegarek forumowy...
Bo składanie widzę ciężko...
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #52  Wysłany: 2010-05-23, 23:39   

Właśnie dobrze Maxio zauważył, że trochę rozmyła się nam głowna kwestia. Zakładając ten temat miałem na myśli własną manufakturę, a nie jako tako zegarek forumowy :smile: A gdyby się udało stworzyć coś fajnego to sprzedać to gdzieś dalej nie tylko nasze forum :smile: I zetafony ze sprzedaży zainwestować w następne i tak dalej i tak dalej :grin: :wink:
Ostatnio zmieniony przez Ghostdog 2010-05-23, 23:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Classified
[Usunięty]

 #53  Wysłany: 2010-05-23, 23:41   

No Kuba, więc najpierw musimy sie namyślić co ma napędzać ten zegarek,
od tego zależeć będzie tarcza i koperta,
następnie wskazówki,
A co z deklem? Grawerka? Tłoczenie? Jakoś je trzeba sygnować.
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 5 razy
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #54  Wysłany: 2010-05-23, 23:51   

Classified wstępny plan to automat Sea-Gulla ST16, ST22 napisałem maila do majfrenda i czekam na info za ile jaką ilość ewentualnie mógłby załatwić. Zastanawiałem się również nad kwarcami Miyota, ETA :smile:
Ostatnio zmieniony przez Ghostdog 2010-05-23, 23:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Classified
[Usunięty]

 #55  Wysłany: 2010-05-23, 23:56   

A jakis pomysł ile w ostatecznym rozrachunku ten zegarek ma kosztować? Wiesz, musimy też mieć jakąś grupę odbiorców, zastanowic się co i jak - inaczej popłyniemy finansowo.
Bo nam wyjdzie, że droższy od ryżu :)
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #56  Wysłany: 2010-05-23, 23:56   

Pamietajmy ze na forumowca to moze byc skladka , a na manufakture trzeba dzialalnosc zakladac , tak w temacie legalizacji
_________________

 
 
Classified
[Usunięty]

 #57  Wysłany: 2010-05-23, 23:58   

...i płacić podatki, które z czegoś trzeba pokryć.
Chyba ze to będzie hmm manufaktura offowa, taka w szarej strefie tylko dla niewielkiej grupy. Ale wtedy koszt jednego zegarka poszybuje,
 
 
blasinski 
Ryżowy
amused to death


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 47
Dołączył: 16 Kwi 2010
Posty: 456
Skąd: POZnan*
 #58  Wysłany: 2010-05-23, 23:59   

Panowie,

pomysł świetny - ja także widzę sens takich inicjatyw.
Ale po kolei:
1. pisaliście o podobnych inicjatywach realizowanych już na świecie - czy macie jakieś linki do opisów ich historii?
2. dużo sensu widzę w stwierdzeniu, że ktoś musiałby poświęcać dużo więcej czasu na prowadzenie de facto tej firmy
3. wielu udziałowców - świetny pomysł na pozyskanie kapitału zakładowego, jaką jednak formę miałaby przyjąć ta działalność?
4. czy oprócz pomysłu na działalność ktoś zajmował się już biznesplanem?
5. jak widać spory problem na samym początku jest z pomysłem na zegarek - bo to jedni chcą nurka a inni pilota. Uważam, że dobrze byłoby iść metodą małych kroków. Za świetny pomysł uważam stworzenie zegarka formumowego. Potraktujmy to jako swoisty poligon doświadczalny dla tego przedsięwizięcia. Jak nam wyjdzie w sensownych pieniądzach forumowiec to dlaczego po drobnych modyfikacjach nie mielibyśmy go sprzedawać? A zdobyte doświadczenie będzie bezcenne.
6. kwestia ceny - musimy zdefiniować rynek docelowy - Wasze wypowiedzi wskazują na to, że cena nie może być zbyt wysoka. Zastanówmy się jednak, czy to nie jest z zasady błędne założenie? Czy CW robi zegarki za 50-100 USD? Nie - takie zegarki dostać można u majnfiriendów. Manufaktury mają to do siebie, że są droższe. W artykule opisującym CW padło stwierdzenie, że sprzedaje on zegarki, których cena równa się 2-3 krotności kosztów produkcji. Wychodzi na to, że koszt w jego przypadku to co najmniej 70 funciaków. Może zatem w takich ramach cenowych powinniśmy się plasować. Czy manufaktura musi zaopatrywać wszystkich forumowiczów? Czy tylko forumowicze będą klientami? Mam nadzieję, że nie.

Pomysł jest ciekawy. Podoba mi się bardzo. Widzę jednak wiele niewiadomych.
Proponuję - pomyślmy poważnie najpierw nad zegarkiem formumowym i zobaczmy czy będzie się nam jeszcze chciało otwierać manufakturę.
 
 
Classified
[Usunięty]

 #59  Wysłany: 2010-05-24, 00:12   

Cytat:
że cena nie może być zbyt wysoka

Cena musi pasować do targetu albo być średnia rynkowa za daną klasę towaru, w kazdym innym wypadku będziemy tracić!
Pamietaj ze trzeba zbudować rozpoznawalność marki, aby w ogóle ktoś chciał za nią cokolwiek zapłacić.
Co do biznesu - należy wpierw sprawdzić czy uda się nam taki zegarek złożyć. A potem czy ktoś go w ogóle zechce :) Bo my już zakładamy firmę, myślimy nad sprzedażą i ceną, a nawet werku nie mamy dobranego, nie wspominając o reszcie entourage..
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #60  Wysłany: 2010-05-24, 08:19   

Podepnę się pod defetyzm Blasińskiego:
1. Demokracja sprawdza się jako tako ale nie w biznesie, a zbyt wielu udziałowców to chaos. Każdy z nas ma swoje preferencje, a środki na początek byłyby ograniczone. W jaki sposób zdecydowac jaki będzie pioerwszy zegarek? Prawdopodobnie skończyło by się na kilku aktywnych udziałowcach, którzy narzuciliby swoją wolę innym.
2. Do załatwienia kwestie prawne, rejestracja itp. Firma musi działac legalnie, przynajmniej z mojego punktu widzenia.
3. Jaki jest cel istnienia takiej firmy? Mój kościół mówi jasno, że celem każdej działalności jest zysk. Po prostu chcę zarobić. Po kosztach to moge zrobić zegarek dla siebie czy brata.
4. Co to za manufaktura co składa zegarki z dostępnych na rynku części? Nie mieszajmy pojęć.

Reasumując, z mojego punktu widzenia zrobienie forumowego zegarka, o którym wspomniał Alamo, ma sens. Wspólna forumowa "manufaktura" - nie.
_________________
Foch und Ch.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum