Własna manufaktura
Odpowiedz do tematu

: Własna manufaktura
Czekając na walkę Pudziana przeczytałem jeszcze raz temat Blazosa dotyczący zegarków C.Warda, oglądnąłem zegarki jakie oferuje i tak sobie myślę. W ww temacie cicho rzuciłem pomysł, ale stwierdziłem że można założyć nowy temat.

Co myślicie na temat założenia własnej manufaktury? Zebrać z 20-25 osób zrobić zrzutę po 500 zł i zacząć coś kombinować. Werk hmm może być kwarc Miyota można pomyśleć coś o sea-gullach.

Na forum mamy zdolnych grafików, więc nie będzie problemu z projektami.

Tak jak pisałem w temacie zegarków Warda, coś w ten deseń działa w Anglii z tym, że tam ludki kupili sobie klub piłkarski. W Polsce ruszyła jakiś czas temu podoba inicjatywa i klub gra w niższych klasach :wink:

20-25 prezesów może wydawać się, że to dużo szczęścia naraz, ale wydaję mi się że nie byłoby to żadnym problemem. Nie nastawiam się na miliony zetafonów i przebicie Omegi, Patka czy Casio, ale $$$ z każdego sprzedanego zegarka inwestujemy w rozwój manufaktury. Po sprzedaniu 99 zegarków można zaprosić i wręczyć 100 jubileuszowy zegarek mistrzowi w układaniu domino, który zareklamuje nasza manufakture w okręgowych zawodach :grin:

Jest Polpora bądzmy i MY :grin:

:
Pomysł jest przedni, a realizacja może być całkiem prosta, jeżeli dobrze się zacznie.

Ostatnie poczynania Sylwka mogą być tutaj świetnym pomysłem.

W końcu modowanie tarczy to relatywnie prosta, i efektowna zarazem, metoda na stworzenie "własnego zegara", a wręcz całej ich kolekcji. Pytanie skąd pozyskać Maryny w dobrej cenie, aby utrzymać poziom cen naszych drogich skośnookich kolegów.

Do tego seria pachów od naszych drogich pachorobów i już mamy znakomity początek budowy własnej marki i promowania naszej pasji :-)

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
OOOO z tym paskami pierwsza klasa pomysł :!: Paskorobów mamy przednich :smile: Zastanawiałem się nad zaprojektowaniem przez nas kopert, ale nie orientuje się jak wygląda cenowo produkcja. Wiem, że są tutaj kumaci, którzy wiedzą więc proszę się ujawnić :grin:

Blaz
[Usunięty]
:
Pasek - nie problem,
Tarcza - nie problem,
Wskazówki - nie problem,
Koperta - problem.

Jeśli to ma być od początku do końca nasz wyrób to z kopertą byłby największy problem, bo do jej stworzenia w większej ilości trzeba mieć odpowiednie obrabiarki itp. urządzenia.

Ale generalnie to jest słuszny kierunek. :grin:

:
A zlecić komuś wykonanie koperty? Ciekawe jak z kosztem i jaka ilość jest potrzebna, żeby koszty nie były z kosmosu :wink:

W tym momencie rozumiem, że już są 3 chętne osoby tak :?: :grin:

Wozu
[Usunięty]
:
kuba-hxc napisał/a:

W tym momencie rozumiem, że już są 3 chętne osoby tak :?: :grin:


Spokokoko ;) ja się przyglądam rozwojowi sytuacji ale na prezesa też się piszę jak by co :D

:
Nie wiem czy nie porywamy sie z motyka na ruski czolg .... ??
W razie rozwoju sytuacji mozecie na mnie liczyc

:
Tomsky napisał/a:


Spokokoko ;) ja się przyglądam rozwojowi sytuacji ale na prezesa też się piszę jak by co :D


ja zgłaszam się na skarbnika, czy tam na tego co będzie kasę trzymał :mrgreen:

Tak na poważnie - ciekawy projekt, jak coś się wyklaruje to również się dołączę.

СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
:
Zrobiłem mały wywiad. Werk kwarcowy Miyoty ceny od 25-200 zł na stronie Timepolu :smile:
Automat ETA jak na razie wypatrzyłem od 109$ za sztuke. Piszę ogólnie bez konkretnych modeli :smile:

:
kuba-hxc napisał/a:
Zrobiłem mały wywiad. Werk kwarcowy Miyoty ceny od 25-200 zł na stronie Timepolu :smile:
Automat ETA jak na razie wypatrzyłem od 109$ za sztuke. Piszę ogólnie bez konkretnych modeli :smile:

A dlaczego nie Sea-Gull? Chyba to nie ma być Polpora-Bis? Przy sensownym biznesplanie też w to wchodzę :grin:

Ostatnio zmieniony przez Tomek 2010-05-23, 16:21, w całości zmieniany 1 raz
:
Jestem w trakcie poszukiwania Sea Gulla :grin: Ogólnie najbardziej chciałbym Sea gulla :smile:

:
A może napisać do jakiś Myfriendów i jemu podobnych sprzedawców czy sprzedaliby same werki i po ile? Za np. 100szt. Bo imo Sea Gull przy takiej ilości to nawet na maila nie odpisze :sad: . Trzeba poszukać jakiegoś pośrednika.

:
Znalazłem taką stronę Sea-Gulla: http://www.tjseagull.com/jx.asp
Wieczorem napiszę do nich maila i zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:

:
Kombinujcie, chłopaki kombinujcie :wink: :lol:

:
kuba-hxc napisał/a:
Znalazłem taką stronę Sea-Gulla: http://www.tjseagull.com/jx.asp
Wieczorem napiszę do nich maila i zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:


Piękny widok ... Nie mogłem się powstrzymać, cudo. Sorki za OT.


Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.