Poprzedni temat «» Następny temat
Kwintesencja zegarka
Autor Wiadomość
Blazej 
Kulis

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2015-05-20, 18:23   Kwintesencja zegarka

Bry!

Panowie, jak widać jestem dość nowy i przegryzam się przez forum a jest tu makabrycznie dużo materiałów, większość aktywnie piszących ma dość różne preferencje zegarkowe. Ja po omedze smp chciałem nabyć Panerai ale cena..... no i zacząłem szukać alternatywy, podróbki widywałem nawet ładne tu i tam ale hmm może mnie obśmiejecie wolę mieć Marina Militare albo Parnis niż Officine Panerai i wiedzieć, że jest nie tak - no i znalazłem homage ;-) świat po forum 4D już nie jest taki sam :P

Na forum poznałem ciekawostki jak dla mnie, no np. taka Vratislavia... no ta z bazaru co spóźniłem się z zakupem kosmos, parę osób z chrono takimi hmm też wypas. Ostatni brąz w Bulovie echhh no dobra nie ważne - o co chodzi, otóż o to, że małe mam pojęcie co można (oooo casio oceanus.....) jak już pisałem małe mam pojęcie co można chcieć (borealis - konkret). Dlatego taka prośba, ponieważ każdy z was jest inny itd. itp. napiszcie tutaj zegar top 1 ale taki absolutny top notch w waszym zasięgu finansowym, nie piszczcie mi tu Patka czy jakiś kosmosów z "co mi wpadło w oko", temat nie ma służyć przelotnemu zauroczeniu :D tylko prawdziwej miłości :głową w mur:

TOP 1 zegar, omijam granice finansowe bo wedle zarobków dla niektórych może być 500 a dla innych 5K albo 200K ale zegar ma być taki, taki co podnosi ciśnienie taki co masz na tapecie - warunek jest jeden musisz zdecydować się na jedną sztukę i musi być w Twoim zasięgu finansowym

bardzo jestem ciekaw jakie perełki pokażecie

:popcorn:
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #2  Wysłany: 2015-05-20, 18:25   

Na kici uwielbiają takie tematy, jeżeli dorzucisz coś o prestiżu będziesz bohaterem dnia.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48250
Skąd: Łódź
 #3  Wysłany: 2015-05-20, 18:27   

Blazej, najlepiej zrobić sobie samemu :-)
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Bronek 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 51
Dołączył: 07 Mar 2010
Posty: 907
Skąd: Warszawa
 #4  Wysłany: 2015-05-20, 18:28   

wahin napisał/a:
Na kici uwielbiają takie tematy, jeżeli dorzucisz coś o prestiżu będziesz bohaterem dnia.


wahin no i teraz zapraszam do mnie... Tylko weź szmatkę do czyszczenia monitora ze sobą :))
_________________
" Idiotów generalnie jest mało na świecie, ale są tak sprytnie porozstawiani, że co rusz któregoś spotykamy :wink: "
 
 
Lewy 
Kulis

Wiek: 51
Dołączył: 14 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2015-05-20, 18:36   

Cytat:
np. taka Vratislavia... no ta z bazaru co spóźniłem się z zakupem


Bazar staroci na Kole? Tam jedną taką na straganie z zegarkami widziałem.
 
 
feleksc 



Pomógł: 8 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #6  Wysłany: 2015-05-20, 18:42   

wahin napisał/a:
Na kici uwielbiają takie tematy, jeżeli dorzucisz coś o prestiżu będziesz bohaterem dnia.


Lepiej bym tego nie ujął ,as nad asy :D
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 43
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11484
Skąd: Łódź
 #7  Wysłany: 2015-05-20, 18:42   Re: Kwintesencja zegarka

Blazej napisał/a:
...
- warunek jest jeden musisz zdecydować się na jedną sztukę i musi być w Twoim zasięgu finansowym ...

Ten jest u mnie w zasięgu :popcorn:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #8  Wysłany: 2015-05-20, 18:58   

Santino napisał/a:
Blazej, najlepiej zrobić sobie samemu :-)


O to to, właśnie to to !
:D
_________________
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #9  Wysłany: 2015-05-20, 19:08   

Santino napisał/a:
Blazej, najlepiej zrobić sobie samemu :-)


Ewnetualnie rencami kolegów:



Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
bert69 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 22 razy
Wiek: 54
Dołączył: 16 Kwi 2013
Posty: 2748
Skąd: WZ
 #10  Wysłany: 2015-05-20, 19:20   

Blazej, radziłbym być cierpliwym i spokojnie przegryźć się przez forum. Znajdziesz wiele alternatyw dla PAMa, bliższych lub dalszych inspiracji ;)

Popracuj nad stylem wypowiedzi bo to co napisałeś w swoim poście, to nie daje się czytać :(

Zaznaczę tylko, że upragniony zegar (w twoim przypadku zdaje się jest to PAM) można spokojnie nabyć na rynku wtórnym w cenie nieodbiegającej od nowej Omegi SMP ;)

Ad rem ;) Mój TOP1 to PAM oczywiście cool
_________________
Pozdrawiam, Wojtek

... Taka jest moja koncepcja, Tak ja to widzę
Oni - wadliwi myśliwi, Ja jestem prawdziwy myśliwy ......
 
 
Blazej 
Kulis

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Kwi 2015
Posty: 35
Skąd: Warszawa
 #11  Wysłany: 2015-05-20, 20:02   

wahin napisał/a:
Na kici uwielbiają takie tematy, jeżeli dorzucisz coś o prestiżu będziesz bohaterem dnia.


Nie wiem co to kici ale jak się domyślam też jakieś forum, znajdę. Jak widzisz po zakresie Parnisów i MM prestiż, szczególnie ten dmuchany jest mi daleki. Co więcej lubię po prostu to co mi się podoba, nie to co "trzeba".

Santino napisał/a:
Blazej, najlepiej zrobić sobie samemu


niebieski pikny :shock:

Erolek napisał/a:
Ewnetualnie rencami kolegów:

Bardzo ładne. Ten Pasek widziałem, zastanawiałem się do czego można by było go zapiąć - bardzo ładne combo.

bert69 napisał/a:
Blazej, radziłbym być cierpliwym i spokojnie przegryźć się przez forum. Znajdziesz wiele alternatyw dla PAMa, bliższych lub dalszych inspiracji

Popracuj nad stylem wypowiedzi bo to co napisałeś w swoim poście, to nie daje się czytać

Zaznaczę tylko, że upragniony zegar (w twoim przypadku zdaje się jest to PAM) można spokojnie nabyć na rynku wtórnym w cenie nieodbiegającej od nowej Omegi SMP

Ad rem Mój TOP1 to PAM oczywiście


Wybacz, pisałem faktycznie w biegu i raczej luźno rozbiegane myśli, co nie jest wytłumaczeniem do katowania innych :)

Poszukam kici i mam nadzieję, że wtedy odnajdę ironię. Co do tematu, chodziło mi o to, że jako człowiek znający Omegę i Panerai wszedłem na wasze forum a tu tylu maniaków, tyle różnych wyborów. Nagle okazało się, że poza dwoma jedynymi słusznymi modelami ;) jest jeszcze duuużo takich, które chcę cool

Faktycznie może nie było sensu zakładania tematu ale zastanawiałem się co jest dla was takim topowym, wzorcowym zegarem. W postach: wish list, co Ci wpadło w oko, co na reku dla każdego z was można zobaczyć przegląd różnych typów - po prostu ciekawość i chęć poznania czegoś innego :)

okażcie trochę wyrozumiałości :P świeżym pifko
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #12  Wysłany: 2015-05-20, 20:31   

Blazej jak sam zauważyłeś jest tutaj prezentowany cały przekrój marek i modeli.
Znaleźć jednego przedstawiciela jest wręcz niemożliwe, można czasami mówić o pewnych modach, ewentualnie pobawić się w statystkę.
A statystyka to statystyka ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
krawiec
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2015-05-20, 20:41   

IMO kwintesencją zegara jest taki Nomos
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2015-05-20, 20:44   

wahin napisał/a:
A statystyka to statystyka ;)


Ja wierze tylko w te, które sam spreparowałem :))
_________________
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 101 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29395
Skąd: KrK
 #15  Wysłany: 2015-05-20, 20:56   

Blazej, kup kilka, kilkanaście zegarków a wyrobisz sobie zdanie. Potem je sprzedaj i kup następne. I tak w koło. :))
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum