Poprzedni temat «» Następny temat
Prawda o producencie Parnisów
Autor Wiadomość
krawiec
[Usunięty]

 #16  Wysłany: 2015-04-01, 17:08   

Czekam na pierwsze salony w Polsce i przedstawiciela na nasz kraj.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2015-04-01, 17:09   

.........i nie byłoby to głupie cool

RUDOLF do dzieła :!: pifko
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #18  Wysłany: 2015-04-01, 17:15   

Maras68 napisał/a:
, bo "dilerzy swiss" zawsze mają rację :!: :złośliwiec:


Ale tu nawet nie ma sensu gadać na ten temat - dopóki konsument nie będzie wyrabiał sobie własnego zdania na podstawie zdobytego "na własnej skórze" doświadczenia, tylko będzie bazował na opinii "zawsze lepiej wiedzących GURU" żadna dyskusja nie ma sensu. Z drugiej strony jak konsument będzie wyrabiał sobie zdanie na bazie własnych doświadczeń to tez dyskusja nie ma sensu bo sam się przekona o co chodzi...

Tak że tu nie ma o czym gadać... :))
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #19  Wysłany: 2015-04-01, 17:16   

Jak sądzicie, ile będzie kosztować ten zegarek zaimportowany do Polski, z opłaconymi opłatami ?
Siła PArnisa w tej chwili polega na tym, że importujecie go sobie w ramach prywatnej inicjatywy, gdzie opłaty celne i podatkowe są sporadyczne.
_________________
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #20  Wysłany: 2015-04-01, 18:17   

ale zluzujcie poslad i przeczytajcie dokladnie ten watek; autor tego wiekopomnego odkrycia, ze firma Parnis jest zarejestrowana i ma chinski KRS nie jest specjalnie wiarygodny, tak jak i jego interwencyjne dochodzenie. Czy to, ze dzialalnosc pod nazwa "parnis" jest zarejestrowana cokolwiek zmienia?

Problem z parnisem jest taki, ze zegarki brandowane tym logiem to sa czasami te same zegarki, ktore wychodzily jako MM lub bez brandu. A czesc z nich wykonywana jest w wykonczeniu, ktore tylko drobny kroczek dzieli od podroby Pama lub IWC (zdobione mechanizmy, opisy dekla, czasem "przeoczone" zastrzezone znaki towarowe innych producentow, np. na szkle lub deklu).

To nie ma zwiazku z jakoscia wykonania Parnisow, ktora jest dobra, ale np. moj wewnetrzny burak sie burzy przy niektorych modelach znakowanych logo parnisa.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
infectedcontrol 
Starszy Ryżowy
Conus Destroyer ;)


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 4 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 777
Skąd: Maryland, USA/Płock
 #21  Wysłany: 2015-04-01, 18:35   

Dodatkowo gosc jest eBayowym "dilerem" Parnisow ... :popcorn:
_________________
InfectedControl a.k.a. Dawid
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 39
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16357
Skąd: Inąd
 #22  Wysłany: 2015-04-01, 19:57   

Dodatkowo zdjęcia w tym artykule niczego nie udowadniają, bo na nich nic kompletnie nie widać, jak już ten showroom pokazuje, poświęcił czas i pieniądze na dotarcie do prawdy to mógł strzelić lepsze foty nawet z ukrycia.







Każda w innej rozdzielczości, żadna z nich się nie skaluje, nie widać na nich nic. Można by to równie dobrze podpisać jako showroom Gerlacha/każdej innej marki.
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #23  Wysłany: 2015-04-01, 20:04   

Myślałem nad tym co przeczytałem a w sumie mam wiedzę w temacie już niemałą bo to ja sprowadzam te zegarki do kraju i ma takie uwagi .
1)Pan który pisze jest dość mało wiarygodny gdyż jak już wiadomo co chce ugrać bo sam jest sprzedawcą tych zegarków , pisze prawdę z tym że głównie w jednym celu by wesprzeć swój biznes .
2) Osoba właściciela marki Parnis wymieniona z imienia i nazwiska w tekście artykułu , już kiedyś z mną korespondowało i wyszło mi że to kolejny reseller tak samo jak Wen Ping , Manbushijie , Military Time itd. .. Nazwanie go właścicielem całej marki było by nadużycie , może zarejestrował kiedyś nazwę Parnis tylko czy to go mianuje właścicielem i daje mu kontrolę nad produkcją i rynkiem zbytu ? W to wątpię , bo co da mi osobiście jak zarejestruję w Polsce nazwę Parnis to każdy samozwańczy przedstawiciel marki ( a są tacy co o sobie tak piszą ) będzie musiał mi płacić daninę :D
3) Zdjęcia salonu są słabe i w sumie nie widać czyj to salon , czy Parnisa czy inny .
4) Autor przedstawia wiele ciekawostek głównie dla Amerykanów a ci i tak nie chcą uwierzyć u nas forum ludzie więcej wiedzą i chcą wiedzieć , niby że u nas zaścianek a tu wychodzi że Ameryka otwartością nie grzeszy .
5) Przeczytajcie dokładnie artykuł i obejrzyjcie linki do sklepów i policzcie ile tam kosztują Parnisy , to może być bardzo ciekawe , tak jakby autor próbował udowodnić że te zegarki muszą być droższe niż są .
Tyle ode mnie .
_________________

 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #24  Wysłany: 2015-04-01, 20:29   

beceen napisał/a:
Problem z parnisem jest taki, ze zegarki brandowane tym logiem to sa czasami te same zegarki, ktore wychodzily jako MM lub bez brandu.


Z wątku to nie wynika, chyba że coś się zmieniło od dzisiejszego ranka jak ni emiałem już czasu czytać.
Sprawa dotyczyła Bagelsporta - który powstawał z częsci podróbek Roleksów. Tę wielką tajemnicę odkryliśmy na forum ze dwa lata temu, więc nie bardzo kumam o co podnieta hmmm
A "niewiarygodność" człowieka polega na tym, że już mu wyciągnęli fakt że sprzedaje sześć Parnisów.
Hurtownik :D
Kłopot polega na tym, że w tych samych kanałach sprzedaja się zegarki brandowane, jak i zwykłe składani z części "skąd się da taniej". Ludzie mylą Parnisy z no name homarami i wynalazkami w stylu Bagelsport.
My to wiemy od dawna - nierówny poziom Marin, hit MQJ po którym nastąpiło pompowanie w tym kanale wszystkiego co zalegało na magazyn, itd, itp.
Natomiast ja wam cały czas mówię, że "Parnis" to jest brand wykreowany i powiązany ściśle z Seagullem. Nie da się nie zauważyć tych samych technologii, czy też zwyczajnie jakości niemożliwej do uzyskania - w tych cenach - w małych nakładach.
Moim zdaniem to jest w całości projekt rządowy. Zamówiono miliony komponentów, które sprzedaje się w cenach hurtowych dystrybutorom.

A jak szukacie sensacji, to zobaczcie na to :



Na ścianie sa ramki w których - normalnie - wiesza się certyfikaty, dyplomy, zdjęcia znanych klientów itd. Tutaj są puste. Sami wykombinujcie co to znaczy ;-)
_________________
Ostatnio zmieniony przez ALAMO 2015-04-01, 20:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #25  Wysłany: 2015-04-01, 21:06   

ALAMO napisał/a:
Z wątku to nie wynika, chyba że coś się zmieniło od dzisiejszego ranka jak ni emiałem już czasu czytać.
Sprawa dotyczyła Bagelsporta - który powstawał z częsci podróbek Roleksów. Tę wielką tajemnicę odkryliśmy na forum ze dwa lata temu, więc nie bardzo kumam o co podnieta


No na razie to Ty jestes bardziej podniecony tym "odkrywczym" watkiem hmmm nie pisalem, ze fakt falszywego brandowania wynika z tego akurat watku - nawet paragraf nowy zaczalem, zeby bylo jasno.

Sam przyznajesz, ze:

ALAMO napisał/a:
Ludzie mylą Parnisy z no name homarami i wynalazkami w stylu Bagelsport.
My to wiemy od dawna - nierówny poziom Marin, hit MQJ po którym nastąpiło pompowanie w tym kanale wszystkiego co zalegało na magazyn, itd, itp.
Natomiast ja wam cały czas mówię, że "Parnis" to jest brand wykreowany i powiązany ściśle z Seagullem. Nie da się nie zauważyć tych samych technologii, czy też zwyczajnie jakości niemożliwej do uzyskania - w tych cenach - w małych nakładach.
Moim zdaniem to jest w całości projekt rządowy.


Ludzie myla, bo parnis nie jest marka rowna rozpoznowalnoscia innym - nawet porownywalnej lub gorszej jakosci. Bo najwyrazniej nikomu (tj. wlascicielom lub pomyslodawcom) nie zalezy na tym, bo i tak sprzedaja ilosci hurtowe.
No i "caly czas nam mowisz", ale twardych dowodow nikt nie widzial, podobnie jak w watku na WUSie. Wszystko to domysly, wyniki jakichs autorskich analiz i porownan - mozna wiec zobaczyc, to, co sie chce dostrzec, a pominac niejasnosci.

Zgadzam sie, ze dla nas to zadna tajemnica, ze sa MM/Parnisy/noname'y dobrej i zlej jakosci. Tylko co z tego? Watek z WUSu nie wniosl, wg mnie, absolutnie zadnych nowych informacji i nie zweryfikowal podejrzen lub domyslow. Wiemy nadal tyle, ze ktos gdzies w Chinach trzepie duze wolumeny homarow i nie-homarow i branduje je dosc przypadkowo, sprzedajac przez co najmniej kilku roznych vendorow - tylko przez siec.

ALAMO napisał/a:
Na ścianie sa ramki w których - normalnie - wiesza się certyfikaty, dyplomy, zdjęcia znanych klientów itd. Tutaj są puste. Sami wykombinujcie co to znaczy


I Ty z tego zdjecia wykoncypowales, ze to ramki na certyfikat ISO i dyplom z Baselworld? Ja kombinuje i nie wiem, na co te ramki. Ale na zdjeciu, ktore ma przedstawiac ich salon maja na scianie podobne - sami wykombinujcie, co to znaczy :P
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Dorian06 
King of chinese maierans
Prezes KSF


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 101 razy
Dołączył: 09 Wrz 2012
Posty: 29402
Skąd: KrK
 #26  Wysłany: 2015-04-01, 21:19   

W jednej ramce powinni mieć zdjęcie Rudolfa. :))
_________________
Apa13 napisał/a:
Lenistwo to cecha ludzi zaradnych. Zamiast wziac sie do dziela, wola myslec jak ulatwic sobie prace, czy ją ominąć pifko

 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #27  Wysłany: 2015-04-01, 21:36   

Cytat:
So, I have a bit of knowledge on this subject.

I took a trip to Guangzhou in 2006. At this time I was selling aftermarket PAM bracelets, and aftermarket Rolex Parts on ebay. I met ( Avi ) Xiao JianHong at his booth in GZ watch and clock market. If any one has ever been to GZ watch market you know that at least at that time Fakes were sold right along with Hommage and non hommage watches. Avi an i did business for a good couple years until i suggested that he make his own brand. Parnis was born. Strictly Hommage watches, for a good year or so I was the lone retailer of parnis on ebay "Naples Watch Co" and continued to sell watches for years. I was sued by Richmond for selling watches with the "Marina Militare" Logo. We changed design of PAM hommages to suite "trademarked styling". I could not keep up with the 500 of each style that were needed to be sold so of course my friend Avi started to sell his remming stock to mostly HK based ebayers. I have no doubt that there are other companies sticking the Parnis name on watches and selling them, because well.. Its China and thats what you do. But I can say that AVI of suntimewatch is the original Parnis Producer.




tu widac niby showroom parnisa gdzies w Guangzhou:



http://forums.watchuseek....-1034662-2.html

ale zdjecie pochodzi z posta pana, ktory zaczal watek, na ktorego temat rozmawiamy...
swoja droga - ostatnio wyedytowal artykul o parnisie na wiki, dodajac swoj artykul jako zrodlo cool
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2015-04-01, 21:42   

Dorian06 napisał/a:
W jednej ramce powinni mieć zdjęcie Rudolfa. :))



a w drugiej pozostałych 6 miliardów ludzi?

Rudolf niewątpliwie zasługuje na fotę w alei zasłużonych Parnisa ...

tyle,że jakoś dziwnym trafem różne inne sensacje odnośnie innych chińskich konotacji szwajcarskości były już dawno poruszane na tym forum.


W związku z tym,że mnie osobiście kłamcy dystrybucyjni nie podniecają , ani wielkimi wieszczami nie są, to ciekaw jestem obecnych opinii tych,co tak mocno bronili tych ,no : autentycznych faktów (jakkolwiek to nie zabrzmi) :D
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #29  Wysłany: 2015-04-01, 21:50   

beceen napisał/a:
Bo najwyrazniej nikomu (tj. wlascicielom lub pomyslodawcom) nie zalezy na tym, bo i tak sprzedaja ilosci hurtowe.


Bingo.
Ale sorry, niczego nie wygrałeś.
Jakby to była twoja marka, to o ho ho ...
_________________
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35020
Skąd: Polska Pd. B
 #30  Wysłany: 2015-04-02, 09:36   

Jestem (już) prestiżowy dziś :D :D


.
.
.
...tym bardziej, że:
.
.
.
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum