Poprzedni temat «» Następny temat
Aoke 09 Phone Watch - Gadżet od Zordona

Czy ta recenzja przekonała Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
41%
 41%  [ 7 ]
NIE
29%
 29%  [ 5 ]
TAK ŚREDNIO
29%
 29%  [ 5 ]
Głosowań: 17
Wszystkich Głosów: 17

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-05-09, 18:40   Aoke 09 Phone Watch - Gadżet od Zordona

Lubię gadżety. Jakiś czas temu w ramach „pomocy naukowej” z przedmiotów stricte humanistycznych, które nigdy nie były i nie będą moją mocną stroną, zakupiłem tak zwanego MP3-Watch’a, który oprócz odtwarzacza muzyki, filmów, aparatu i kamery posiadał zbawienną dla mnie funkcję odczytywania e-booków czyli uściślając – plików o formacie doc., txt itp. Strasznie mi się to spodobało, patrząc na tamten zegarek jednak miałem pewien niedosyt. Pomyślałem sobie – hmm, a jakby w tym jeszcze była wbudowana komórka, to by był luksus. Zacząłem więc grzebać w Zatoce. Znalazłem, chwila zastanowienia, klik, czekamy, i jest! Przed Państwem najprawdziwszy Zegarkofon!





Zegarek przyszedł w ładnym pudełeczku, w komplecie do maszynki były dwie baterie, ładowarka oraz zestaw głośnomówiący. Prawdę mówiąc tego ostatniego naprawdę się bałem bo miałem nadzieję że przez zegarek będzie można rozmawiać przykładając go do ucha. I uwaga – można! Wygląda to nieco idiotycznie (co byście powiedzieli widząc gościa który gada do nadgarstka) ale jest w miare znośne, aczkolwiek jednak głośnik zewnętrzny jest bardzo mały (na foto taka mała okrągła dziurka) więc dużo lepiej i wygodniej jest podłączyć zestaw – jakość rozmowy zdecydowanie na tym zyskuje. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie wszystkim wygodnickim którzy nie lubią ciągnących się kabli – zegarkofon jest wyposażony w funkcję bluetooth która bez trudu wyszukuje i znajduje bezprzewodowy zestaw głośnomówiący każdej firmy.




Zegarek posiada kwadratowy wyświetlacz o wymiarach 3x3cm, trochę mały ale idzie się przyzwyczaić, całkowicie dotykowy, którego ogarnięcie ułatwia mały ołóweczek chowany do obudowy niczym w palmtopach. Na początku użytkowania trzeba jednak wykalibrować ołówek celem zwiększenia precyzji poruszania się po menu. Trwa to zaledwie kilka sekund.
Dużą niespodzianką jest tutaj bateria, która przy normalnym użytkowaniu telefonu i jego funkcji trzyma ok. 3 dni co jak na tak drobną zabawkę jest niezłym wynikiem.
Oprócz wejścia na kartę SIM „fonek” posiada obok wejście na kartę pamięci MiniSD





Trochę o funkcjach. Zegarkofon umożliwia nam wysyłanie wiadomości SMS, MMS oraz email, możliwość tworzenia i konfigurowania profili użytkownika, posiada odtwarzacz muzyki, wideo, rejestrator dźwięku, dostęp do Internetu, gry oraz kilka dodatków takich jak konwerter walut czy kalkulator. Generalizując to co w typowej komórce XXI wieku.
SMSy można tworzyć na dwa sposoby – za pomocą tradycyjnej klawiatury, poprzez wybieranie ołówkiem kolejnych liter, tudzież za pomocą „rozpoznawcza Liter” – czyli funkcji typowej dla palmtopów. Polega ona na napisaniu na wyświetlaczu ołówkiem danej litery którą zegarek rozpozna i przetworzy. Funkcja mało praktyczna, gdyż zegarkofon, chociaż rozpoznaje w większej ilości duże litery to z małymi ma już problem i potrafi się czasem zawiesić.
Reszty funkcji nie będę opisywał gdyż każdy ma podobne, jak nie identyczne u siebie w telefonie komórkowym. Skupię się jednak na jednej z dodatkowych aplikacji która wywarła na mnie wielkie wrażenie (aczkolwiek nie powinna akurat na mnie) – Miesiączkowy kalkulator. Po wpisaniu okienko daty rozpoczęcia okresu i średniej długości jego trwania otrzymujemy aplet z kalendarzem z dniami zaznaczonymi na żółto lub fioletowo. Kolor żółty – duża jak nie ogromna szansa na zapłodnienie, fioletowa, dzień niepłodny. Reasumując, jeżeli wierzyć zegarkofonowi, to szansa na wpadkę sporo się zmniejszyła, ale mimo wszystko ryzykował nie będę :P












Kształt zegarka to bryłka bez rogów o wymiarach 5x4cm, grubość zaś 15mm. Sporo i teoretycznie powinno to przekładać się na jego wagę – jednak tak nie jest. Zegarka właściwie nie czuć na ręce, głownie dlatego iż jest niemal w całości wykonany z plastiku (jedynie ramka dokoła wyświetlacza jest stalowa). Wykonanie raczej nie jest wysokich lotów i podejrzewam że prędzej czy później zegarek rozleci się i tyle go będę miał ale na razie jestem dorej myśli i wygląda na to że jeszcze trochę pochodzi. Do zegarka w komplecie dołączony był 26-milimetrowy pasek Ala jaszczurka, w porównaniu z paskiem od mp3-watcha, trzeba mu przyznać – jest piękny i naprawdę ładnie zrobiony (noszę zegarek często i na razie brak jakichkolwiek przetarć)




Podsumowując – za 200zł kupiłem fajny gadżecie. Nie jest on może bardzo praktyczny w obsłudze, ani szczególnie ładny, ale z calą pewnością okaże się być komfortowym elementem wyprawy na rower czy też rozmowy w samochodzie (i policja się nie przyczepi, a nawet jak tak to co – do nadgarstka gadaliście? :P ) Mogę spokojnie polecić, ale podkreślam, nie jako zegarek, ale z całą pewnością jako ciekawy i nietuzinkowy gadżet.

P.S Mam świadomość że w recenzji pominąlem wiele elementów tej maszynki, ale nic straconego - za tydzień mamy Zgierz, a zegarek ląduje w nim razem ze mną, także każdy chętny bedzie miał okazję obmacać i przetestować na własnym SIMie :D
_________________
Wzorem kilku innych Kumotrów wypisałbym tutaj marki i modele swoich zegarków, ale obawiam się że mogłoby zabraknąć miejsca :D
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-05-09, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #2  Wysłany: 2010-05-09, 18:53   

Ojcze Dyrektorze, rozumiem, że to w ramach naturalnym metod planowania rodziny? Słuszna zaprawdę linie ma nasz Kościół. Bardzo mnie się również podoba że po polsku interfejs jest zrobiony. Gadget jest 10/10. Gratulacje i dziękuję za super reckę ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #3  Wysłany: 2010-05-09, 18:53   

walory użytkowe dość przeciętne zarówno zegarka jak i telefonu, ale gadżet przedni!!!

kupić bym nie kupił ale chętnie obmacam :mrgreen:
_________________
 
 
maciek
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2010-05-09, 19:07   

kadarius napisał/a:


kupić bym nie kupił ale chętnie obmacam :mrgreen:


...czyli jak to gdzieś widziałem "ginekologiem nie jestem, ale zerknąć mogę..." :mrgreen:

Fajna zabawka.
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #5  Wysłany: 2010-05-09, 19:11   

Recenzja fachowa.
A zabawka, jak zabawka ;)
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2010-05-09, 19:24   

Mówiąc do nadgarstka? To tak jak James Bond. :mrgreen:
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #7  Wysłany: 2010-05-09, 19:41   

Dobra recenzja...

Miesiaczkowy kalendarz mistrzostwo...niby bajer ale jednak roznie bywa i moze sie okazac zajebista aplikacja (szkoda ze nie ma tego w komorkach).

Ogolnie nie kupilbym bo wyglada nieciekawie (jakosc materialow) ale za "miesiaczkowy kalendarz" otrzymuje u mnie wielkiego +

: )
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
TowRoupas 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 12 razy
Wiek: 34
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2139
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2010-05-09, 19:58   

W komórkach nie ma? na pewno jest :D
Z ciekawości sprawdziłem - w android market 70 wyników dla słowa period :lol: więc takich prgramów jest mnóstwo
W ten zegarkofon można wgrać jakieś programy, jest w ogóle możliwość ingerencji w ustawienia, soft? no i czy gry są jakieś - na moje oko świetnie sprawdziłyby się gry wykorzystujące sensor ruchu :D
_________________
Marcin


-----------------------------------------------------------
G. Gerlach - polskie zegarki
 
 
Stig 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 279
Skąd: Śląsk
 #9  Wysłany: 2010-05-09, 19:59   

Takie ciekawe, acz pewnie nietrwałe ustrojstwo :smile: Motyw z kalendarzem świetny :lol: Recka fajnie napisana ale ja bym na co innego wydał :grin:
_________________
Super Podpis Bulwo
 
 
anduril
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-05-09, 20:11   

pisar napisał/a:
Ogolnie nie kupilbym bo wyglada nieciekawie (jakosc materialow) ale za "miesiaczkowy kalendarz" otrzymuje u mnie wielkiego +

Nie śmiejcie się z biednego Ogino-Knaussa (ksywka "kalendarzyk", tudzież "watykańska ruletka") powstałego w latach 20-tych, a zarzuconego sporo przed moim urodzeniem, a poczytajcie lepiej o nowoczesnych metodach termiczno-objawowych... to jak porównanie hulajnogi z promem kosmicznym.
Uprzedzając pytanie - tak, używam i tak, polecam :)

On topic - fajny zegar, oglądałem takie na DX, ale opanowałem pokusę - to stamtąd?
 
 
pele 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 846
 #11  Wysłany: 2010-05-09, 20:20   

Mi się ten zegarko-telefonik podoba. Gdyby nie to, że często korzystam z nawigacji w telefonie mógłbym sie zastanowic nad korzystaniem z takiego maleństwa.
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #12  Wysłany: 2010-05-09, 20:47   

Przydało by mi się taki zegarkofon do szkoły :twisted: , ale w szkole łapie Hotspot-a i wszystkie pomoce są w konsoli :twisted:
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #13  Wysłany: 2010-05-09, 20:48   

Heh fajny gadzet , chetnie obejze w Zgierzu.
Lubie takie bajerki :mrgreen:
_________________

 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #14  Wysłany: 2010-05-09, 20:51   

anduril napisał/a:

Nie śmiejcie się z biednego Ogino-Knaussa (ksywka "kalendarzyk", tudzież "watykańska ruletka") powstałego w latach 20-tych, a zarzuconego sporo przed moim urodzeniem, a poczytajcie lepiej o nowoczesnych metodach termiczno-objawowych... to jak porównanie hulajnogi z promem kosmicznym.
Uprzedzając pytanie - tak, używam i tak, polecam :)


Dobry off top sie zrobil...a z ciekawosci poczytam...choc to dla tych co maja czas by sie w codzienne pomiary bawic.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
wiolka 
Starszy Ryżowy


Wiek: 39
Dołączyła: 18 Kwi 2010
Posty: 686
Skąd: Lublin
 #15  Wysłany: 2010-05-09, 20:55   

A mi się bardzo podoba :smile: , ale ja za nowinkami ze świata nowych technologi zatrzymałam się wieki temu i to że przez "zegarek" może rozmawiać to szok :mrgreen:
_________________
...i nie ma że boli...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum