Wostok staje
Odpowiedz do tematu

: Wostok staje
Kumotrowie,

Mam problem z Wostokiem jak na zdjęciach poniżej. Jest to zegar który nosiłem na co dzień i takie miałem wobec niego zamiary, oczywiście do czasu.

Od pewnego czasu zaczął chodzić tylko na plecach, w innej pozycji zatrzymywał się po kilku bitach.

Zaniosłem do majstra (tego który mi go rok wcześniej serwisowałi stwierdził że z włosem coś nie tak. Grzebnął w środku pęsetą i oddał, miało być już dobrze.

Zegarek faktycznie chodził coś ok. tygodnia a potem znowu to samo - tylko na plecach. Otwarłem, obejrzałem sobie włos i zauważyłem zniekształcenie. Rozciągnąłem włos końcem igły próbując to jakoś naprostować. Po tej operacji zegar znowu zaczął chodzić w różnych pozycjach, ale trwało to niecały tydzień. Znowu otwarłem, rozciągnąłem trochę włos igłą, znowu kilka dni normalnego chodu. Co z tym zrobić? Majster najwyraźniej nie bardzo skłonny brać ruska na warsztat, a ja muszę nosić wołnę której mi szkoda. No ale więcej zegarków nie mam.



:
Wygląda jakby włos był namagnesowany lub się sklejał. Rozmagnesowanie i czyszczenie by się przydało.
Kumotry mieli różne patenty na rozmagnesowanie monitorem CRT (przyłożyć zegarek do ekranu i wcisnąć degauss).

Gboo.

:
Strzeliłem mu dwa razy z mojego 21" EIZO. Nie chciał ruszyć przez potrząśnięcie, trzeba było igłą ruszyć włos. Na razie cyka, zobaczymy jak długo.

Skoro mam już makro zestawione to pokażę jeszcze wołnę. Dobrze się nosi.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.