Poprzedni temat «» Następny temat
Podróbki na zamówienie
Autor Wiadomość
entwistle100
[Usunięty]

 #151  Wysłany: 2010-04-12, 17:29   

A może raczej to dzieło, nie na temat ale też ładne:

http://www.youtube.com/watch?v=Li0WNsDW06k lub http://www.youtube.com/wa...feature=related
Ostatnio zmieniony przez entwistle100 2010-04-12, 17:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #152  Wysłany: 2010-04-12, 18:32   

Nawet jescze nie widzialem czy zamkneli ten temat , tez bym musial tak zrobic gdyby u nas doszlo do prywatnych przepychanek .. taka prawda
_________________

 
 
Blaz
[Usunięty]

 #153  Wysłany: 2010-04-12, 18:34   

Ależ mi nie chodzi, że temat nie powinno się zamknąć. Tak, powinno się zamknąć. Ale też znacznie wcześniej powinno się zareagować. Nie mów mi Rudolfie, że byś jako mod w tamtej sprawie wcześniej nie zareagował. :mrgreen:
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #154  Wysłany: 2010-04-12, 18:36   

andre napisał/a:
Blaz.Bierz pod uwagę racje obu stron.Oni maja prawo do własnego zdania (Adi Mathu) i choćby nie wiem jakie ono było by durne to moderator powinien wkraczać tylko w ostatczności.


No fajno, racja.
Tylko jak brzmi "ich zdanie"? Przeciez obaj dobrze wiemy - stąd się w pierwszym poście Filipa otwarcie spytałem, czy u niego można spokojnie o tym dyskutować. Oczywiście nie odpowiedział, tak samo jak nie odpowiedział gdy się go pytałem "o szo chozi" jak ze 2 miesiące temu się jatka zrobiła bo im fotki nie leżaly w "pokaż co masz na ręku"...
Całość tego wątku sprowadza się tak naprawdę do stwierdzenia, że ja NIE KUPUJĘ tekstów jak to ktoś, gdzieś, za miskę ryżu produkuje idealne klony Sinna. A z kolei ci którzy by mogli - to ich pusty śmiech zbiera nad wdrożeniem produkcji podróbki czegoś, co się sprzeda w 200 egzemplarzach rocznie na forach entuzjastów. Jaki z tego morał? Ano taki, że JEŚLI istnieją tak dokłądne podróbki Sinna jak pokazana w tym wątku - to ona powstaje z tych samych części. Zdobytych albo od poddostawcy, albo wyprowadzonych przez pracowników, albo tak naprawdę to jest Sinn bez legalizacji wypuszczony żeby można było larum robić jak to ich podrabiają, jak najlepszych, Panie! :lol:
Teraz kwestia Damasko : w sieci jest pełno stron z "Damasko replica", dokumentowanych, jak twierdzą co niektórzy, fotkami oryginałó. Jednocześnie jakoś nie ma zegarków. O czym to świadczy? No to juz jest kompletne kuriozum, bo po co ktoś miałby je produkować skoro NIKT tego nie kupi, a samo Damasko sprzedaje rocznie tyle sztuk że idzie to na palcach porachować :lol: ?? Po co ktoś to wiesza na stronach sklepów z podróbkami ...? Żeby w razie czego na pytanie o Damasko powiedzieć "nie, Damasko wyszło,ale mam genuine fake Rolexa jakby co!" Przeceż to jest kompleta bzdura! Do samych sklepów wklejają zdjecia oryginałów, wszystko jest "out of stock"... Dlamnie wniosek z tego jest taki, że w rzeczywistości PODRÓBEK Damasko wogóle nie ma, jednocześnie ktoś stara sie usilnie udawać - że są. W celu jak wyżej. Innego logicznego wytłumaczenia zwyczajnie nie znajduję.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #155  Wysłany: 2010-04-12, 18:50   

Jest jeszcze inne wytłumaczenie. Być może to BADANIE POTENCJALNEGO RYNKU. Z tego, co czytałem, to przed pojawieniem się podrób Sinna pojawiały się takie dziwne persona, które zadawały podchwytliwe pytania: co byś zrobił, gdybyś miał możliwość kupna prawie (:twisted: ) oryginalnego Sinna, gdzie praktycznie tylko mechanizm byłby inny.

Strona ze zdjęciami podróbek (czy też oryginałów udających podróbki - hehe) Damasko ma na pewno wbudowany licznik, rozbudowane statystyki. Dla kogoś, kto ze swoim biznesem, chce uderzyć w konkretne miejsca to wiedza bezcenna wszak...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #156  Wysłany: 2010-04-12, 19:01   

Wybacz Blaz, ale to musiałby byc idiota kompletny.
Nie robi się biznesu na TANICH markach NISZOWYCH. To nie jest Paneraj, który o ile wykonasz go wystarczająco starannie, z dobrze podrobionym mechanzimem - mozesz uzyskać marże liczone w setkach %. Kto słyszał poza entuzjastami o markach jak Sinn czy Damasko? Pies z kulawą nogą nie słyszał... Ich rynek globalny zamyka się trzycyfrowo pewnie rocznie, i kupują je ludzie którzy w 99% nawet nie spojrzeliby na podróbkę... No nie, po prostu nie kupuje i koniec ;) !
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #157  Wysłany: 2010-04-12, 19:06   

Ale to nie chodzi o jakiś wielki biznes. Jeśli miałbyś dostęp do pewnych maszyn to nie chciałbyś tego wykorzystać choćby w małym stopniu? :grin:
 
 
altec 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 1336
Skąd: W-wa
 #158  Wysłany: 2010-04-12, 19:16   

jaro19591 napisał/a:
Ja im wkleiłem linka do allegro (ale go usunęli) z Sinnem na chińskim werku z ceną wywoławczą 3 tysiące.


zapytałem na GMT skąd dowód ,że rzeczony Sinn z allegro jest podróbą i nie uzyskałem jednoznacznej odpowiedzi...więc chętnie usłyszę od jaro19591 tutaj..?

ja nie widzę różnicy między fabrycznym Sinnem na VJ,jeśli możesz podpowiedzieć skąd wniosek ,że to fake ...

pzdr Michał kt88,
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #159  Wysłany: 2010-04-12, 19:22   

ALAMO napisał/a:
..... i kupują je ludzie którzy w 99% nawet nie spojrzeliby na podróbkę...

Serdeczne dzięki :lol: Co do martwych dusz na stronach z "replikami" to na pewno coś w tym jest. Z drugiej jednak strony replikę wspomnianego Sinna można sobie dokładnie pooglądać na filmiku z youtuba : http://www.youtube.com/wa...feature=related lub http://www.youtube.com/watch?v=XZjHrOrQxNY . Coraz mniej szczęśliwy posiadacz U2 :lol:
 
 
andre
[Usunięty]

 #160  Wysłany: 2010-04-12, 19:36   

Tutaj mamy do czynienia z droga (zdaje sie za ponad trzysta dolców) wersję i tanią za 129 czy jakoś tak.Ta pierwsza jest zdaje się na Ecie sądzac po tym jak zasuwa sekundnik.

Ponad trzysta dolców za podróbę sensu nie ma biorąc pod uwagę markę podrabianego produktu.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #161  Wysłany: 2010-04-12, 20:19   

Michał - powtórzę to samo. Dla mnie rzeczony werk to chiński 7750. Sinn to nie moja bajka, ale mam troszkę pojęcia o mechanizmach.
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #162  Wysłany: 2010-04-12, 20:39   

andre napisał/a:
Tutaj mamy do czynienia z droga (zdaje sie za ponad trzysta dolców) wersję i tanią za 129 czy jakoś tak.Ta pierwsza jest zdaje się na Ecie sądzac po tym jak zasuwa sekundnik.

Ponad trzysta dolców za podróbę sensu nie ma biorąc pod uwagę markę podrabianego produktu.

Zegarek na filmiku jest nieźle zrobiony i na pierwszy rzut oka zastrzeżenia mogą budzić tylko szkiełko i brak wskaźnika zawilgocenia na godz. 6-tej. Szkło oryginalnym w U2 jest bardzo grube, lekko wypukłe i pod kątem wygląda jak soczewka. Zastanawia mnie też fakt dodatkowego oznaczenia na deklu? Jeżeli zegarki miały by być sprzedawane jako oryginały to po kiego diabła je tak oznaczać. Poza tymi detalami niestety zegarek bez oględzin organoleptycznych nie do odróżnienia. Wiem co mówię bo oryginał mam na ręku.


reszta fotek tu: http://www.tswisswatch.co...tainless%2043mm
Ostatnio zmieniony przez entwistle100 2010-04-12, 21:47, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #163  Wysłany: 2010-04-12, 20:45   

To znaczy masz Sinna i podróbkę Sinna?
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #164  Wysłany: 2010-04-12, 21:29   

Ykhmm..., ykhmm... :mrgreen:
 
 
entwistle100
[Usunięty]

 #165  Wysłany: 2010-04-12, 21:46   

ALAMO napisał/a:
To znaczy masz Sinna i podróbkę Sinna?

Sinna właściwego (poprawiłem post ;) ) Jak popatrzycie na dekiel to jest tam dodatkowy znak którego nie ma oryginał (po co???), po drugie litery na deklu w podróbie są trochę płytsze i większe oczywiście na oko.
Ostatnio zmieniony przez entwistle100 2010-04-12, 21:54, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum