Poprzedni temat «» Następny temat
Kemmner Tonneau
Autor Wiadomość
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #1  Wysłany: 2012-04-01, 17:19   Kemmner Tonneau

Kemmner Tonneau No. 128 (data zakupu: 10.2011)



Mówi się, że o gustach nie powinno się dyskutować. Patrząc na różnorodność posiadanych przeze mnie zegarków faktycznie coś w tym jest. Większość z nich można by zaklasyfikować jako zegarki do pracy, raczej stonowane o uniwersalnym rozmiarze i standardowej kolorystyce, a posiadane modele Aviatora czy Seiko ciężko nazwać ekscentrycznymi. Brak tutaj typowo kolorowych diverów, g-shoków, czy zegarków o wymyślnych kopertach i paskach. Nie powinno więc dziwić, że kolejnym “nieplanowanym” zakupem stał się Tonneau.



Na Kemmnera wpadłem przypadkiem przeglądając chyba największe forum zegarkowe czyli popularny WUS. W jednym z wątków pojawił się bohater niniejszej recenzji i od razu stwierdziłem, że to jest to - muszę go mieć. Beczułka z powodu ceny zajmowała jednak na mojej liście pozycję 2 za Orientem, którego jednak wybrany model okazał się nieosiągalny. Kolejne przemyślenie budżetu i efekt był prosty do przewidzenia - realizacja kolejnej pozycji z listy.



Czym w ogóle jest Kemmner.? Pytanie w sumie nie powinno brzmieć czym a kim. Roland Kemmner - jest to pasjonata, który produkuje pod własnym szyldem krótkie serie zegarków w oparciu o własne projekty i elementy pochodzące od różnych producentów. Sprzedaż odbywa się poprzez kontakt via email bądź ebay. Jednym z modeli - chyba najbardziej znany i o największej limitacji - jest Tonneau.




Samo nabycie zegarka nie było trudne, jest on dostępny w zatoczce w rozsądnej cenie. Co prawda podczas zakupów kurs euro nie zachęcał, jednak chęć posiadania niniejszego modelu była na tyle duża, że ten agurment nie był w stanie mnie powstrzymać. I tak po około tygodniu oczekiwania szczęśliwe dotarł do mnie pierwszy Niemiec. Sam zegarek przychodzi do nas w Etui na dwa zegarki bez logo firmowego. Dostaniemy do niego oczywiście fakturkę będącą równocześnie gwarancją. Dodatkowo w gratisie otrzymujemy także narzędzie do zmiany pasków. Brak pudełka firmowego w tej cenie nie specjalnie przeszkadza, a samo etui okazuje się dużo praktyczniejsze niż "firmowe" pudałeczka. Dodatkowo sam zegarek po bliższym poznaniu wszystko nam wynagradza gdyż można go podsumować jednym słowem - Jakość! Jego wykończenie stoi na bardzo wysokim poziomie, wszystko jest dopracowane i nie ma elementu, do którego można by się przyczepić. Porównując go z Certiną czy Edoxem nie dostrzegłem niczego w czym zegarki z szwajcarskim rodowodem by przeważały. Ba, Kemmner posiada dwa szkiełka szafirowe - Certina jedno.



40mm polerowana koperta w kształcie "tonneau" czyli beczułki została wykonana z dużą starannością. Traczę wykonano w czarno matowej kolorystyce. Wyposażona ona została w srebrne nakaładane indeksy godzinowe oraz okienko daty na godzinie 6. Ładnie profilowanej srebrne wskazówki zostały pokryte białą warstwą luminenscecyjną. W kolorze tym umieszczono także logo producenta, napis "automatic" oraz "made in german". Wszystko zostało przykrytę lekko wypukłym szafirowym szkłem pokrytym niesamowitą warstwą antyrefleksyjną. Uzupełnieniem koperty jest ładna koronka na której umieszczono literkę K, a od spodu oczywiście nie mogło zabraknąć przeszklonego dekielka ukazujący Etę 2824-2. Zegarek przychodzi do nas na czarnym 22mm grubym matowym pasku wyposażonym w podwójne zapięcie motylkowe. Także tutaj umieszczono logo Kemmnera. Pasek jest bardzo wygodny i szybko dopasowuje się do nadgarstka.



O samym mechanizmie nie będę się rozpisywał, gdyż Eta 2824-2 jest chyba najbardziej znanym tanim szwajcarem, o którym napisano już wiele. Sprawuje się on dokładnie tak jak w mojej Certinie. Cieszy fakt, że jest to automat ze stop sekundą oraz z możliwością dokręcania - a jak wygodna jest to funkcja zdałem sobie sprawę kupując kolejny zegarek. Na deklu umieszczono także indywidualny numer zegarka - w moim przypadku - 128.



Powinienem zadać sobie pytanie czy był mi potrzebny kolejny czarny elegancki zegarek? Odpowiedź jest dość prosta, bo jak się podobał to znaczy, że był potrzebny ;) . Pełni on funkcję podobną do Certiny czy Edox, czyli zegarka wyjściowego i eleganckiego, który zakładany jest także do garnituru. Mimo wszystko, nie straszny mu mniej oficjalny strój a eksperymenty z paskami mogą mu w tym pomóć.



Kilka słów podsumowania. Zegarek tworzy niesamowite wrażenie i spokojnie można go porównywać z zegarkami w przedziale cenowym do 5k skąd wyjdzie z większości pojedynków obronną ręką. Co prawda marka nie będzie tak rozpoznawana, jednak to co dla jednych jest wadą dla mnie jest zaletą. Za rozsądne pieniądze ok. 300 euro dostajemy świetnie wykonany produkt, "made in germany", a do tego bardzo niszowy. Prawdopodobieństwo na trafienie drugiej osoby w tym zegarku jest niemal zerowe!

_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
Ostatnio zmieniony przez Słoniu 2012-07-01, 10:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2012-04-01, 17:25   

Coś ty Słoniu dzisiaj masz creative Sunday czy coś w tym stylu :?: ;-)
_________________
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #3  Wysłany: 2012-04-01, 17:28   

ALAMO, - nie no, spoko, wszystko ze mną w porządku :mrgreen: - to wszystko to starsze wypociny, które zdecydowałem się w końcu opublikować. Jak nie drażnią to już jest dobrze, może przy okazji jeszcze coś skrobnę. Mam np. zaczętą reckę Sokoła :mrgreen:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
emes71 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 53
Dołączył: 09 Paź 2011
Posty: 161
Skąd: Sosnowiec
 #4  Wysłany: 2012-04-01, 17:31   

Pogoda zwariowała , to może Słoniu też :mrgreen:
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14363
Skąd: KR
 #5  Wysłany: 2012-04-01, 18:09   

Słoniu, ale choćbyś paprochy przetarł ze szkiełka jak zdjęcia robisz :twisted:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #6  Wysłany: 2012-04-01, 18:32   

G., - przy okazji zrobię mu nową sesję to podmienię - to stare fotki :wink:
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14363
Skąd: KR
 #7  Wysłany: 2012-04-01, 18:37   

Słoniu, lepiej nie, bo to brzydal :twisted:
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2012-04-01, 19:34   

Plus - obłędny antyrefleks.
Minus - 30m WR. z tego właśnie powodu nie kupiłem go, choć miałem okazję.
 
 
Segoy 
Właściciel Pola Ryżowego
fuggedaboutit!


Pomógł: 7 razy
Wiek: 48
Dołączył: 16 Gru 2010
Posty: 2080
Skąd: stąd!
 #9  Wysłany: 2012-04-01, 20:52   

No tak... wiadomo, że czasem na eleganckim raucie można w gajerku niechcący do basenu wpaść...

Ja mając okazję, w przeciwieństwie do przedmówcy, kupiłem :lol: I nie żałuję ani jednego wydanego ojro :twisted:
_________________
Segoy
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #10  Wysłany: 2012-04-06, 14:35   

Aaaa mój zegarek, no ładnie Słoniu opisałeś :)
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
kumpel koronki
Ryżowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 58
Dołączył: 27 Lis 2011
Posty: 380
Skąd: WhiteSlope
 #11  Wysłany: 2013-06-01, 00:40   

Fajne zdjęcia, przepiękny zegarek. Chyba kiedyś się rechotał Kolega z moich fanaberii, że męski :) zegarek musi być pełnosprawny czyli ze stop sekundą i możliwością dokręcania.
Jedyna rzecz co boli w tych Kemnnerach to lichej jakości materiał użyty do produkcji kopert. Plastelina ,modelina miękkie jak mało który.

[ Dodano: 2014-07-18, 11:55 ]
Panowie,a miał ktoś białą kostkę ? I jak w realu na ręku w stosunku do czarnej się prezentuje ?
_________________
Zegarek bez możliwości dokręcania koronką, bez stop sekundy jest jak Flip bez Flapa, jak Man bez Materny, jak żołnierz bez karabinu, jak lizanie loda przez szybę
Ostatnio zmieniony przez kumpel koronki 2013-06-01, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pilot353 
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 57
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 159
Skąd: Gdynia
 #12  Wysłany: 2014-09-05, 13:06   

Tonneau dziś doczekał się wysyłki do mojej skromnej osoby :oops:
 
 
Sebastian 
Klon Starszego Kulisa


Pomógł: 32 razy
Wiek: 46
Dołączył: 26 Gru 2011
Posty: 8857
Skąd: Wieliczka
 #13  Wysłany: 2014-09-06, 22:41   

Złota łopata się należy, musowo :))
_________________
Nie oceniaj człowieka po tym gdzie pije, ale ile może wypić! :))
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #14  Wysłany: 2014-09-06, 22:48   

pilot353 napisał/a:
Tonneau dziś doczekał się wysyłki do mojej skromnej osoby :oops:


Możesz sobie wybrać :D

_________________
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #15  Wysłany: 2014-09-06, 22:56   

kumpel koronki napisał/a:


[ Dodano: 2014-07-18, 11:55 ]
Panowie,a miał ktoś białą kostkę ? I jak w realu na ręku w stosunku do czarnej się prezentuje ?


Tak gwoli ścisłości to ktoś inny zasłużył :złośliwiec:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum