Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Santino
2016-07-06, 14:47
Leon Prokop - pracownia zegarmistrzowska
Autor Wiadomość
gryson 
Właściciel Pola Ryżowego
Mafii księgowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2218
Skąd: Suwałki
 #16  Wysłany: 2014-08-19, 11:09   

kornel91 napisał/a:
Wielkości są na stronie. Widziałem 40 mm .


Da osoba linkę, bo jak wrzucam w wujka google "leon prokop" to wyskakuje... nekrolog hmmm
 
 
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #17  Wysłany: 2014-08-19, 11:11   

ale tam niżej wyskakuje też strona na fejsie, a i sam adres jest banalnie oczywisty: http://www.leonprokop.pl/ :))
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
tomaczo 
Ryżowy

Pomógł: 5 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 451
Skąd: Ślunsk
 #18  Wysłany: 2014-08-19, 14:02   

Svedos napisał/a:
A może zdradzisz nam jakieś szczegóły z procesu tworzenia zegarka, fragment dokumentacji, fotki z obróbki kopert czy procesu powstawania tarcz. Na forum jest wielu kolegów którzy sami "obsługują" swoje zegarki i takie podpowiedzi są dla "dłubaczy" bardzo cenne. Zresztą każdy z niezależnych producentów mających swoje wątki zdradza co jakiś czas tajemnice swojej zegarkowej alkowy. ;)


Wyczuwam złośliwość :D
 
 
gryson 
Właściciel Pola Ryżowego
Mafii księgowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2218
Skąd: Suwałki
 #19  Wysłany: 2014-08-19, 14:16   

goTomek napisał/a:
ale tam niżej wyskakuje też strona na fejsie, a i sam adres jest banalnie oczywisty: http://www.leonprokop.pl/ :))


A wcześniej wyskakuje kilka "wspomnij bliskich" plask
Fejsa nie używam i nie zaglądam, więc linków fejsowych nie otwieram :foch:
Dzięki za sznurka pifko
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #20  Wysłany: 2014-08-19, 14:23   

tomaczo, no co Ty :shock: , sam jestem Ciekawy jak to się u innych robi, każdy ma swój "warsztat", pokazywałem go ja, pokazywał Paweł i Adam.
_________________
 
 
Leon Prokop
Kulis

Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Śląsk
 #21  Wysłany: 2014-08-19, 19:12   

Witam serdecznie,


Słoniu napisał/a:
Szkoda, że bakterię (bo ja uczulony jestem :D ) - ale pierwszego i tak na testy bym przytulił :złośliwiec:


;) będą oczywiście automaty - proszę o trochę cierpliwości - pośpiech wskazany przy łapaniu pcheł ;)


strix napisał/a:
Być może kwestia kiepskich zdjęć, ale tarcze /nadruki/ i wskazówki wyglądają trochę słabo /jakość/ - szczególnie wersja karbon

s

Zdjęcia pokazują tarcze z bardzo drobnym splotem włókien i faktycznie ciężko jest uchwycić ich piękno na zdjęcia, ponieważ cała magia efektu włókien zalanych żywicą polega na "mienieniu" się podczas ruchów tarczy względem światła - mówiąc wprost efekt jest świetny ale cięzko to uchwycić na zdjęciach. Jeżeli chodzi o nadruki to wrzucę lepsze fotki później ;)


Svedos napisał/a:
A może zdradzisz nam jakieś szczegóły z procesu tworzenia zegarka, fragment dokumentacji, fotki z obróbki kopert czy procesu powstawania tarcz. Na forum jest wielu kolegów którzy sami "obsługują" swoje zegarki i takie podpowiedzi są dla "dłubaczy" bardzo cenne. Zresztą każdy z niezależnych producentów mających swoje wątki zdradza co jakiś czas tajemnice swojej zegarkowej alkowy. ;)


Rozumiem, że "różni producenci zdradzają tajemnice swojej zegarkowej alkowy" jednak nie do końca wyobrażam sobie w jaki sposób moje informacje mają się przydać kolegom z forum, którzy obsługują swoje zegarki. W jaki sposób fotka centrum obróbczego, polerki wibracyjnej czy magnetycznej albo tampodrukarki może pomóc w serwisie/obsłudze zegarka? Proces powstawania tarczy z włókien węglowych metodami próżniowymi też raczej nie będzie wykorzystany w domowym zaciszu, a jeśli ktoś sobie zażyczy to mogę mu wykonać nawet jedną tarczę do jego własnego zegarka.
Jeżeli chodzi o dokumentację to projektuję w 3D a następnie tworzę dokumentację wykonawczą z szczegółowymi wymiarami,uwagami technologicznymi i nie widzę sensu jej ujawniania. Zostają jeszcze fotki z montażu, ale czy nie widzieliście nigdy jak się zakłada wskazówki, wkleja szkiełko czy zakręca dekiel? ;)
Niemniej zastanawiam się czy nie wykonać całego filmiku z etapów powstawania moich zegarków.

[ Dodano: 2014-08-19, 19:17 ]
Zaprojektowałem zbiornik ciśnieniowy do testowania szczelności diverów - także kilka miesięcy i będzie w ofercie DIVER :)

olp1 napisał/a:
a kiedy jakieś divery :popcorn: ?
Ostatnio zmieniony przez Leon Prokop 2014-08-19, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #22  Wysłany: 2014-08-19, 21:41   

Leon Prokop napisał/a:
W jaki sposób fotka centrum obróbczego, polerki wibracyjnej czy magnetycznej albo tampodrukarki może pomóc w serwisie/obsłudze zegarka? Proces powstawania tarczy z włókien węglowych metodami próżniowymi też raczej nie będzie wykorzystany w domowym zaciszu


No oczywiście że nie pomoże w serwisie, ale pomoże w poznaniu tajników procesu powstawania samego zegarka i tym samym przybliży jego budowę, nie każdy z obecnych tu użytkowników ma wykształcenie techniczne zatem nie wszystko jest tak oczywiste jak się nam wydaje.
_________________
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #23  Wysłany: 2014-08-19, 21:46   

Leon Prokop napisał/a:
Zostają jeszcze fotki z montażu, ale czy nie widzieliście nigdy jak się zakłada wskazówki, wkleja szkiełko czy zakręca dekiel? ;)
Niemniej zastanawiam się czy nie wykonać całego filmiku z etapów powstawania moich zegarków.


Bez urazy; wystarczyłaby seria oryginalnych fotek z obróbki kopert i montażu zegarka, może i jakieś objaśnienia (nie naruszające tajemnic firmy, oczywiście). Jest tu trochę fachowców i, uwierz mi, nikt nie posądza Cię o nielegalną produkcję werków ETY w kuchni.

Gburek.
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18486
Skąd: Biała Podlaska
 #24  Wysłany: 2014-08-19, 21:49   

Jacek., o to to.

Jeżeli to polska produkcja to właśnie zdjęcia z obróbki kopert bardzo chętnie byśmy zobaczyli :)
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #25  Wysłany: 2014-08-20, 00:12   

Leon Prokop napisał/a:
Zaprojektowałem zbiornik ciśnieniowy do testowania szczelności diverów - także kilka miesięcy i będzie w ofercie DIVER


Wspaniale pifko
Od dawna poszukujemy na rynku urządzenia, na którym można będzie sprawdzić szczelność powyżej 15 atmosfer - na mokro.
Zrób - i bierzemy 2 sztuki o ile nie będą droższe o więcej niż 20% od tego co jest na rynku pifko

Bardzo nam miło powitać kolegę pifko

Natomiast mamy jeden problem.
Na tym forum, jest trzech polskich producentów zegarków.
I - chociaż to dziwne - to są koledzy. hmmm
Od 2010 roku, wszyscy - niezależnie i wspólnie - ciągną ten wózek.
Do tej pory jakoś nie udało się im - wspólnie -dotrzeć do polskiego producenta szkieł szafirowych. Z antyrefleksem, oczywiście.
Nie udało im się - wspólnie - dotrzeć do firmy która w Polsce wykona tarcze carbonowe.I nie tylko ...
Adamowi udało się zacząć produkcję koronek w Polsce - ale wychodzi to różnie.
Pawłowi udało się wykonać i tarcze, i koperty samemu - ale on "troszkę" inaczej wycenia swój nakład pracy hmmm
Gerlachowi udało się wykonać w Polsce i tarcze, i wskazówki - ale niestety nie była to jakość zadowalająca globalnego odbiorcę hmmm
Wniosek jest taki : albo wszyscy zmarnowali kilka milionów złotych włożone w tę zabawę, albo ty jesteś mądrzejszy niż oni wszyscy razem wzięci :popcorn:

Ja sie od mądrzejszych - zawsze - bardzo chętnie uczę.
No to bym chętnie właśnie te "nieistotne niuanse" obejrzał ...
Jak kopertę robisz ...
Jak tarcze robisz ...
Jak wskazówki robisz ....
Jak paski szyjesz ...

Takie wiesz, pytanie-odpowiedź, jak między białymi ludźmi?

I nie wietrz spisku - tutaj naprawdę wszyscy którzy nie świrują pawiana, mają fajne warunki.
Gorzej z tymi co świrują :))
_________________
 
 
Leon Prokop
Kulis

Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Śląsk
 #26  Wysłany: 2014-08-20, 08:48   

Dzień dobry ;)
Panowie zrobię prezentację z powstawania zegarka.
Jeżeli chodzi o carbon to nikt z moich klientów nie potrzebował doradztwa w zakresie produkcji tarcz carbonowych - do mojej firmy nikt nie dotarł, więc słabo szukaliście ;)
W Polsce jest szacuje ze lekko 100 firm, które są w stanie wykonać koperty - problem w tym, że im się nie chce tego robić za małe pieniądze - wystarczy użyć perswazji i namówić do współpracy.
Pozdrawiam serdecznie i jak zrobię prezentację to zalinkuję.
Bartek


ALAMO napisał/a:
Leon Prokop napisał/a:
Zaprojektowałem zbiornik ciśnieniowy do testowania szczelności diverów - także kilka miesięcy i będzie w ofercie DIVER


Wspaniale pifko
Od dawna poszukujemy na rynku urządzenia, na którym można będzie sprawdzić szczelność powyżej 15 atmosfer - na mokro.
Zrób - i bierzemy 2 sztuki o ile nie będą droższe o więcej niż 20% od tego co jest na rynku pifko

Bardzo nam miło powitać kolegę pifko

Natomiast mamy jeden problem.
Na tym forum, jest trzech polskich producentów zegarków.
I - chociaż to dziwne - to są koledzy. hmmm
Od 2010 roku, wszyscy - niezależnie i wspólnie - ciągną ten wózek.
Do tej pory jakoś nie udało się im - wspólnie -dotrzeć do polskiego producenta szkieł szafirowych. Z antyrefleksem, oczywiście.
Nie udało im się - wspólnie - dotrzeć do firmy która w Polsce wykona tarcze carbonowe.I nie tylko ...
Adamowi udało się zacząć produkcję koronek w Polsce - ale wychodzi to różnie.
Pawłowi udało się wykonać i tarcze, i koperty samemu - ale on "troszkę" inaczej wycenia swój nakład pracy hmmm
Gerlachowi udało się wykonać w Polsce i tarcze, i wskazówki - ale niestety nie była to jakość zadowalająca globalnego odbiorcę hmmm
Wniosek jest taki : albo wszyscy zmarnowali kilka milionów złotych włożone w tę zabawę, albo ty jesteś mądrzejszy niż oni wszyscy razem wzięci :popcorn:

Ja sie od mądrzejszych - zawsze - bardzo chętnie uczę.
No to bym chętnie właśnie te "nieistotne niuanse" obejrzał ...
Jak kopertę robisz ...
Jak tarcze robisz ...
Jak wskazówki robisz ....
Jak paski szyjesz ...

Takie wiesz, pytanie-odpowiedź, jak między białymi ludźmi?

I nie wietrz spisku - tutaj naprawdę wszyscy którzy nie świrują pawiana, mają fajne warunki.
Gorzej z tymi co świrują :))


[ Dodano: 2014-08-20, 08:52 ]
Ostatnio zmieniony przez Leon Prokop 2014-08-20, 08:53, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
atomtomski 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 3 razy
Wiek: 53
Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 257
Skąd: Warszawa
 #27  Wysłany: 2014-08-20, 17:34   

Witam w klubie.
I powodzenia :-)
 
 
Tomek 
King of chinese maierans
Nie znam się ...


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 317 razy
Dołączył: 19 Lut 2010
Posty: 28712
Skąd: ...
 #28  Wysłany: 2014-09-12, 00:51   

Leon Prokop napisał/a:
Panowie zrobię prezentację z powstawania zegarka.

No i ... hmmm
 
 
Leon Prokop
Kulis

Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Śląsk
 #29  Wysłany: 2014-09-13, 10:54   

atomtomski napisał/a:
Witam w klubie.
I powodzenia :-)


Witam serdecznie!

Tomek napisał/a:
Leon Prokop napisał/a:
Panowie zrobię prezentację z powstawania zegarka.

No i ... hmmm

Panie Tomku w ostatnich dniach porobiłem trochę zdjęć, ale jestem niezadowolony z efektu - przeglądając youtube widziałem świetne prezentacje życia produktu w formie filmu i taki film również chcę Wam przedstawić.
Na pewno prezentację zrobię, ale ujrzy światło dzienne, gdy będę zadowolony z efektu w 100%. Proszę o wyrozumiałość w tym względzie.
W tym momencie priorytetem są chronograf i automat i spędzam mnóstwo czasu każdego dnia, żeby zdążyć przed Świętami :)

W najbliższych dniach będę wykonywać tarcze (z carbonu i drewna - mogę na priv wysłać fotki jeśli będę zadowolony :) ).
Ostatnio zmieniony przez Leon Prokop 2014-09-13, 10:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #30  Wysłany: 2014-09-13, 12:12   

To jak kolego będziesz miał cokolwiek do zaprezentowania to pisz na PW w celu odblokowania tematu, jak będę zadowolony to odblokuję.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum