Poprzedni temat «» Następny temat
Tao International Retrograde II Tourbillon Watch

Czy ta recenzja przekonala Cię do ewentualnego zakupu?
TAK
33%
 33%  [ 2 ]
NIE
16%
 16%  [ 1 ]
TAK ŚREDNIO
50%
 50%  [ 3 ]
Głosowań: 6
Wszystkich Głosów: 6

Autor Wiadomość
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #1  Wysłany: 2010-03-31, 15:17   Tao International Retrograde II Tourbillon Watch

Dobra, udało się... Już mogę mówić... Ale moment w którym otworzyłem zameczek, w małym, okrągłym skórzanym pudełeczku ze złotym napisem Tao zapamiętam na długo :D



No ale od początku. Ogromny nie jest, na zdjęciach wydawał się troszkę wiekszy, ale wydaje mi się że 42mm (z koronką 45mm) to rozmiar w sam raz, w każdym razie wystraczy aby rzucał się w oczy. Za to jednak trzeba mu jedno przyznać - do chudzinek nie należy, bo aż 13mm w pasie, co oznacza że tylko Maryna i Parnisowe monstery są od niego większe :D Na uwage zasługuje bardzo ładna koronka, z kawałeczkiem czarnego plastiku na czubku, co bardzo przyjemnie kontrastuje się z tarczą. Pod koronką maszynka ta posiada jeden guzik do zmiany dnia tygodnia (prawa tarczka() natomiast do zmiany daty służy guzik w lewej dolnej części koperty :D



Przechodzimy do najważniejszego czyli do tarczy. Trzeba przyznac iż szkło z niebieskimi refleksami było strzałem w 10! Cała tarcza staje się jeszcze bardziej wyraźna, dużo jaśniejsze stają się "promienie" wychodzące ze środka tarczy, o wskazówkach, indeksach i openheart'cie nie wspomne, bo... to po prostu trzeba zobaczyć. Tarcza wykonana solidnie, jedna drobna plameczka na wysokości godziny 9, tuż obok wskazówek, ale prawdę powiedziawszy jest ona niezauważalna. Wskazówki są naprawdę piękne, fakt faktem, sa troszkę upaćkane, ale zauważyłem to dopiero pod mocnym światłem, normalnie to błyszczą się że aż miło :D






Werku prezentował nie będę, bo chyba nie muszę, powiem tylko że jest to zmodyfikowana wersja znanego nam z Parnisa Chronometra Sea-Gulla ST-25 na 33 kamykach :D Wersja ciekawa, bo "dla schizofremika". Cóż, wzrok mam chyba dobry, przynajmniej tak mi powiedzieli na komisji wojskowej, toteż po minucie wpatrywania się na dwa płynące sekundniki wydaje mi się, iż duży ma do małego niecałą sekundę spóźnienia :D Ale prawdę powiedziwszy ten mniejszy sekundnik na tyle skutecznie zlewa się z tłem którym są niewątpliwie częsci werku iż właściwie go nie widać :D



Co do paska to się nie będę wymądrzał, mam wrażenie że to skóra, a nie chiński potwór, ale pewności nie mam. Argumentem popierającym moją tezę moze być to, że pasek w momencie wyciągnięcia nie był twardy, ponadto po noszeniu przez ok. 2h w ogóle nie swędziała mnie ręka, co miało miejsce podczas noszenia Parnisa świeżo po zakupie na standardowym strapie.



Podsumowując - REWELACJA! Fantastyczna inwestycja za niecałe 300zł (chociaż pewnie z czasem będzie tańszy). Świetnie wykonany, naprawdę oryginalny i nietuzinkowy, gdyby jeszcze te wskazówki nie miały plamek to podejrzewam iż cięzko byłoby mi się do czegokolwiek przyczepić, co więcej, Proszę Państwa, jest to pierwszy Prawie-Tourbillon który MUSI się podobać. Musi bo naprawdę na to zasługuje! Musi, i kropka:P

SM
Ostatnio zmieniony przez Swissmaker 2010-04-03, 15:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #2  Wysłany: 2010-03-31, 15:23   

Swiss , bardzo dobra recka , a zegarek , no cóż , jakoś nie pałam afektem do dziurbulionów, wolałbym ten zegarek bez tej pseudo turbinki. Sam zegarek może się podobać i pewnie się podoba, koperta ma ładny kształt, a antyrefleks daje bardzo ładne efekty wizualne. Gratuluję zakupu i niech się nosi.
_________________
 
 
wahin 



Pomógł: 29 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #3  Wysłany: 2010-03-31, 15:34   

Recenzja świetna jaki i zdjęcia.
Tao, jak na razie nie miała tak doskonałych recenzji. Sam miałem i już nie mam ;) .
Tak jak Sylwek pisał - niech się nosi.
Czekam na następne spostrzeżenia po paru dniach noszenia.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #4  Wysłany: 2010-03-31, 16:22   

Swiss taka maszyna na reku wróży powodzenie u płci pięknej
Musze obejrzeć na żywo , turbinki i pseudo turbinki - widuje na zdjeciach.
Nie sie dobrze nosi !!
_________________

 
 
Stig 
Sprzedawca Ryżu

Pomógł: 1 raz
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 279
Skąd: Śląsk
 #5  Wysłany: 2010-03-31, 16:29   

Te szkło tak ładnie do mnie mruga i mówi "patrz jestem jak PO..." ;) Świetny, gratuluję bo jest czego :D
_________________
Super Podpis Bulwo
 
 
CornCobbMan 
Właściciel Pola Ryżowego
porwany obłędem...


Pomógł: 3 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2576
Skąd: Białystok
 #6  Wysłany: 2010-03-31, 16:31   

Zegareczek całkiem, całkiem...
Czy on ma wkręcane bolce na pasek czy tradycyjne teleskopy?
_________________
"Mądremu wystarczą dwa słowa, a głupiemu - to i referatu mało" (pisarz Sofronow).
 
 
Wozu
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2010-03-31, 22:44   

Zegarek bardzo i się podoba i mogłeś pokazać go jeszcze na nadgarstku bo "na żywo" prezentuje się jeszcze lepiej.
Gratuluję dobrego zakupu.
 
 
voli 
Kierownik Pola Ryżowego
mentalny Martin Eden


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1644
Skąd: inąd
 #8  Wysłany: 2010-03-31, 23:37   

Gratuluję zegarka i cieszę się że pierwsze wrazenia sa tak pomyslne. z niecierpliwością czekam na drugą częśc tj. dotyczącą wrażeń z codziennej eksploatacji.
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #9  Wysłany: 2010-04-01, 09:41   

Swiss, te zegarek wymaga minimalnego tjuningu:
1. wywalić dużą sekundę
2. zdrapać TOUR BILLON
a poza tym jest super! Gratulacje i ajhejtju! ;)
_________________
Foch und Ch.
 
 
Swissmaker 
Ojciec Założyciel


Wiek: 32
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 541
Skąd: Wrocław
 #10  Wysłany: 2010-04-01, 10:16   

Dzień minął więc mogę się ustosunkować do niektórych komentarzy :D

CornCobbMan napisał/a:
Zegareczek całkiem, całkiem...
Czy on ma wkręcane bolce na pasek czy tradycyjne teleskopy?


Podobnie jak w Samsonie, teleskop jest na dwie śruby które niestety trzeba odkręcać jednocześnie :( Ale na całe szczęście standardowy pasek jest na tyle ładny i najprawdopodobniej skórzany, wobec czego jeszcze nie muszę się bawić :P

Tomsky napisał/a:
(...) mogłeś pokazać go jeszcze na nadgarstku bo "na żywo" prezentuje się jeszcze lepiej.


Co prawda pokazywałem w "Co dzisiaj nosisz..." ale tamto było mniej wyraźne, tak więc - Proszę bardzo :D



wahin napisał/a:
(...) Czekam na następne spostrzeżenia po paru dniach noszenia.

voli napisał/a:
(...) z niecierpliwością czekam na drugą częśc tj. dotyczącą wrażeń z codziennej eksploatacji.


No to kilka istotnych spostrzeżeń:

- Doba minęła, a Tao zrobiło 8 sekund do przodu. Do ideału mu daleko ale prawdę powiedziawszy to taka odchyłka ( przynajmniej dla mnie) mieści się w normie :D

- Podobnie jak w Parnisach wahnik musi, przy każdorazowym ruchu ręką, zasygnalizować swoją obecność w postaci głośnej pracy :P

... i w sumie jak na 24h to wszystko, jeśli z czasem coś wyjdzie, dam znać :D

kubama napisał/a:
Swiss, te zegarek wymaga minimalnego tjuningu:
1. wywalić dużą sekundę
2. zdrapać TOUR BILLON
(...)


1. Kuba, ale to naprawdę fajnie wygląda :D Jakbym wywalił KTÓRĄKOLWIEK ze wskazówek to zegarek definitywnie straciłby na uroku! :P

2. Myślałem nad tym przez moment, ale mimo wszystko zegarek za bardzo mi się podoba, wobec tego nie chcę go krzywdzić żadnym ostrym narzędziem :P
 
 
kubama 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu
Foch und Ch.


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4262
Skąd: Galaktyka Kurvix
 #11  Wysłany: 2010-04-01, 10:23   

Nie namawiam tylko wyrażam opinię jako niezależny ekspert ds chińszczyzny ;)
Grunt że jestpannzadowolony.
_________________
Foch und Ch.
 
 
Pagan
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2010-04-01, 17:54   

Bardzo ładny jest ten "prawie turbi" :smile:
Niech służy.
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #13  Wysłany: 2010-04-02, 21:51   

Ja tam lubię dziurbillony, Tao bardzo ładny, tylko po mojemu ten mały sekundnik razem z rozetą, to trochę za dużo.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #14  Wysłany: 2010-04-06, 11:11   

Gdyby nie ta dziura i podwójny sekundnik... :smile:
 
 
yanek
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2010-04-07, 11:10   

Cholera. Fajny jest.

Jest pewien problem z chińczykami: robią za duże zegarki. Jakby mieli jakiś kompleks :P
Na moją chudą łapkę ledwo co to wejdzie...

A może z białą tarczą?
Ostatnio zmieniony przez yanek 2010-04-07, 11:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum