Kornel's JAJECZNICA
Odpowiedz do tematu

:
No to panowie napisałem do Citizena czy ta jajecznica ma AR bo tak mi się jakoś wydawało :)

Cytat:
Thank you for your email. Your email has been forwarded from CITIZEN US branch to here, CITIZEN Tokyo support desk in Japan.

We are glad you are interested in our product.

The watch AS4020-44B has a sapphire glass with anti-reflection coating on the backside of the glass, as you expected.




Sincerely yours,

Customer Service department Tokyo
CITIZEN WATCH Co., LTD.


Hello,

Thank you for your email. As we are unable to assist you from the United States, we are forwarding your concerns to the main support team in Japan.

Sincerely

Ana S
Customer Service
Citizen Watch Company of America
1000 W. 190th Street
Torrance, CA 90502

website: www.citizenwatch.com
email: customerservice_us@citizenwatch.com
Telephone: 800-321-1023 ext. 4234



hello,
or below shown Citizen manufactured this year already has sapphire glass with AR (anti-reflective internal)

http://www.dutyfreeisland...Code=AS4020-44B

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Chociaż wrzucę jakieś swoje foto już na pasku od Przemka :)




Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
W sumie to całkiem fajny ten zegarek ;)

:
Woytec napisał/a:
W sumie to całkiem fajny ten zegarek ;)


Świetny! Najfajnieszy z całej gamy kolorystycznej. Gdybym miał wolną kase, tem iksowy z bazrku już by do mnie leciał... :głową w mur:

:
m.aciek, i całkiem dobrze zrobiony. Szafir z AR, koperta fajnie wykończona szczotkowana, piaskowana no i góra bezela na połysk. Tarcza w fajnym kolorze.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Kradnę foty :P

FORZA Robert!
RK WRT
:
nick555, kradnij co chcesz ;)

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Do tarczy mu w tym paseczku, dobry wybór ..

:
Jedyny citek który mi się podoba (choć ja nie lubię bakterii). Może napisz jakąs reckę czy cuś cool

:
Cały czas cieszy :)

6.


Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Kilka do kolekcji :)







Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Koniecznie sznurufki pokaż :))

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
I nr 6 ze sznurówkami :)




[ Dodano: 2015-08-15, 16:03 ]

Ostatnio zmieniony przez kornel91 2015-03-05, 14:47, w całości zmieniany 1 raz
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.