Seiko Diver's w pigułce
Odpowiedz do tematu

:
Arek napisał/a:
Super opracowanie, dzięki za włożoną pracę, zastanawia mnie tylko czy rzeczywiście jest tak że 6309 było następcą modelu 6105, czy nie jest to jednak klasa niżej, i cenowo i technologicznie. Tak jak teraz powiedzmy SKX007 i Sumo, bądź inny Marinemaster 9](musiałem)[/size]



kiedyś znalazłem katalog Seiko z lat 70 z cenami ...6105 kosztował bodajże 130 usd....

więc ta klasa ,przynajmniej cenowa,nie była jakaś ogromnie wysoka,pewnie dlatego armia w Vietnamie je kupowała,zarabiali żołd a tanie Seiko kupowali w PX-ach...na pewno podobały im się bardziej niż kontraktowe Benrusy...

Ostatnio zmieniony przez altec 2010-04-08, 23:40, w całości zmieniany 1 raz
:
wahin napisał/a:
Już kiedyś wklejałem, ale podoba mi się tak bardzo, że jeszcze raz go pokażę :)





...tego żółtego to rzadko się spotyka, przynajmniej ja go nigdzie w zasadzie nie widziałem


...to jest 6106-8100 z końca lat sześćdziesiątych, występował jeszcze z czarną, białą, niebieską i zieloną tarczą

:
A czym się różni 6309-7040 od 6309-7049?

Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
Degustatorr Noir
[Usunięty]
:
Świetne opracowanie, dopiero teraz na nie trafiłem. Jestem fanem Seiko, jestem fanem nurków i taka pigułka smakuje wybornie - znakomite źródło wiedzy na temat starych nurków Seiko.

Mój ulubiony model to 6105 - wszystko mi się w nim podoba, na czele z fenomenalnym kształtem koperty i indeksami.

Dzięki Maxio.

:
chomior napisał/a:
A czym się różni 6309-7040 od 6309-7049?

...wizualnie i mechanicznie niczym, 6309-7049 był przeznaczony na rynek Ameryki Północnej, natomiast 6309-7040 na Japonię i resztę świata (oprócz Ameryki Północnej)...

:
Maxio dziękuję pięknie :grin: :grin: !

Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
...na zdrowie...

:
Dodam jeszcze,że Seiko 6309-7040/9 zagościł na ręku Eda Harrisa w filmie Jamesa Camerona "The Abyss"



A i sam Cameron, mniej więcej w tym samym czasie, obnosił się z "Arniem" na łapie


Ostatnio zmieniony przez chomior 2011-07-03, 22:26, w całości zmieniany 1 raz
Facet to nie pieczarka, żeby go trzymać w ciemności i karmić gównem.
:
Seiko 6309 gościł też na nadgarstku Boba Thorntona w filmie "Faster"


:
No spostrzegawczosc prosto detektywistyczna :roll: - a opracowanie Maxia na MAXA :wink:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
kurant
[Usunięty]
:
Maxio dzięki za to opracowanie , prawdziwa kopalnia wiedzy

:
...toście odkopali wątek :twisted:

:
A czy można gdzieś znależć zestawienie obecnych oznaczen? Mozna je jakos rozszyfrowac? Normalnie polapac sie nie mozna - no ja rozumiem, ze są SKX-y :mrgreen: ale te wszystkie SNZG, SNZH, SNKF..... Ocipieć można... :roll:

Ostatnio zmieniony przez Spinner 2011-07-04, 09:35, w całości zmieniany 1 raz
GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
:
Tu sie zgodze (znowu :roll: ) z Wojtkiem - i licze na Maxia :idea: :idea:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Maxio nam cosik wymiękł... :razz: :mrgreen: Jak po śliwowicy prawie... :twisted: :mrgreen:

GALERIA
Facebook: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerstraps
Instagram: Spinnerslife
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.