Poprzedni temat «» Następny temat
wostok problem
Autor Wiadomość
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #1  Wysłany: 2014-05-26, 18:31   wostok problem

witam
nawiązując do tematu bo tam nie doradzą mi...http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=19433

- zamówiłem na allegro szkiełka do komandierskich które rzekomo są sprowadzane z Ukrainy, jednak ani pierścień nie pasuje do szkiełka,ani samo szkiełko nie da się upchać w kopertę...:(
firma z BB oczywiście milczy chociaż kontakt przed zakupem był dobry i zapewniali że będzie pasować. Ma ktoś może namiar na pasujące na 100%(najlepiej w Polsce), albo do odsprzedania nowe dobre szkiełka?a może będzie wkrótce zamawiał ktoś na zachodzie?chętnie do0rzuce się do przesypki itp.

- podczas otwierania Wostoka i po wyjęciu mechanizmu z koperty wypadło takie coś:
1 . http://zapodaj.net/72beef5e7e09b.jpg.html
2. http://zapodaj.net/3779c8afe761b.jpg.html

co to jest, czy da się to amatorsko wstawić w domowych warunkach/ ewentualnie ile takie coś kosztuje u fachowca? ogólnie wostoka tego nabyłem kiedyś za grosze i podczas ustawiania czasu na godzinie 9 wskazówka minutowa sie okręca cały czas, natomiast godzinowa nie chce( stoi między 9-10 i czasami trochę drgnie). wskazówki lekko podważyłem do góry- raczej nic nie haczy o nie...
zegarek pochodzi z 5 min i staje...coś poważnego?
od kiedy wypadła ta blaszka to zegarka nie da się nakręcić...wcześniej było to mozliwe.

- proszę o wszelkie porady i wskazówki. ewentualnie jeśli macie jakieś cześć na zbyciu np bezele szkiełka itp proszę o info bo mam kilka wostoków i chcę je odrestaurować :)
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #2  Wysłany: 2014-05-27, 09:37   

Masz złamany mostek remontuaru i do tego dodatkowo uszkodzony ćwiertnik wnioskując z opisu. Daj namiar to Ci takiego Wostoka dam i sobie przełożysz co trzeba.
_________________
Pozdro!!!
 
 
Limak 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 163
Skąd: Polska
 #3  Wysłany: 2014-05-27, 09:55   

Ten kawałek metalu co wypadł wcale nie przypomina części wostoka 2414/09 hmmm . Chyba ktoś zastosował jakiś "patent" :D . Tu są przydatne zdjęcia i opisy omawianego mechanizmu:
http://czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=3455
http://forums.watchuseek....tes-240805.html
 
 
leobol 
Kulis


Wiek: 44
Dołączył: 03 Gru 2011
Posty: 42
Skąd: ...
 #4  Wysłany: 2014-05-27, 21:06   

Element który wypadł to zapadka datownika. Bez tego elementu też działa.
Co do szkiełek. Zegarek z założenia ma być wodoszczelny, a samo szkło nie ma dodatkowego uszczelnienia.
I ma wchodzić ciasno. Wciskać na prasie lub czymś podobnym i będzie super :))
 
 
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #5  Wysłany: 2014-07-10, 20:22   

Nie chcę zakładac nowego tematu, skoro ten dotyczy wostoka

mam kilka komandierskich w większości mocno zużyte i chcę złożyć z tych lepszych- mechanizmy te same itp, jedynie logo tarczy inne.

zdjąłem wskazówki przełożyłem i nałożyłem godzinowa i minutową na os....chodzą ok- koronka ustawia się godzinę płynnie. Jednak problem zaczyna sie przy sekuniku... jak go nałożyć? bo wciskam go a on jakby wyskakiwał...jak pokręcę na próbę koronka to wyskakuje całkowicie- help me!
 
 
Limak 
Sprzedawca Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 10 razy
Wiek: 37
Dołączył: 17 Gru 2011
Posty: 163
Skąd: Polska
 #6  Wysłany: 2014-07-15, 21:52   

Przy zakładaniu wskazówki sekundowej trzeba przytrzymać blaszkę dociskającą oś sekundnika. Znajduje się ona z drugiej strony mechanizmu.
 
 
Yakovlev 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 19 razy
Wiek: 56
Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 6105
Skąd: W.
 #7  Wysłany: 2014-07-16, 20:03   

No i wszystkie sekundniki są od 2414A ewentualnie od 2409/2409A, tak ?

Bo inne wostokowskie werki mają odrobinę inną średnicę tulei sekundowej
_________________
The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Ostatnio zmieniony przez Yakovlev 2014-07-16, 20:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Narfas
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Maj 2012
Posty: 2866
Skąd: Poznań
 #8  Wysłany: 2014-07-16, 20:04   

Limak, szkoda że się tam rzadko odzywasz. Twoje uwagi są zawsze cenne. pifko
Co do Wostoka: raczej nie grzebię przy tak nowoczesnych zegarkach ;) ale wiem o którą blaszkę chodzi i wygląda mi to na zabawę "na cztery ręce". :D

pozdrawiam
Narfas
 
 
aksior
Kulis

Dołączył: 20 Gru 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
 #9  Wysłany: 2014-07-17, 19:29   

a ja nie wiem o która blaszkę chodzi :) ale chyba sobie poradziłem..tzreba zdjąc mechanizm z imaka i postawić go na deklu albo blacie- na czymś twardym, docisk ponoć pozwala nałożyć sekundnik w wostoku...i w zasadzie teraz jak sekudnik chodzi to nie zeskakuje sam (jak miało to miejsce wcześniej)jedynie po ok 10 min zegarek staje więc albo mechanizm mam zepsuty albo wskazówki które powykręcałem nieudolnością... szukam wskazówek panowie!;)
 
 
kaido2
Właściciel Pola Ryżowego
Zły wuj.


Pomógł: 63 razy
Dołączył: 17 Lut 2011
Posty: 2951
Skąd: Z trasy
 #10  Wysłany: 2014-07-17, 22:11   

Narfas napisał/a:
Limak, szkoda że się tam rzadko odzywasz. Twoje uwagi są zawsze cenne. pifko
Co do Wostoka: raczej nie grzebię przy tak nowoczesnych zegarkach ;) ale wiem o którą blaszkę chodzi i wygląda mi to na zabawę "na cztery ręce". :D

pozdrawiam
Narfas

Styknie użyć stopki zegarmistrzowskiej.
_________________
Pozdro!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum