Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
W szkole, na praktykach się takie obrabiało pilnikiem wg wzornika kątów.
Moje technikum miało podpisaną umowę z jakimś zakładem produkującym te lutownice młotkowe i dziennie trzeba było zrobić co najmniej 2. Maksymalnie szło zrobić 3-4, bo dostawałeś półprodukt po obróbce cieplnej, kształt niby był ale najpierw wstępnie trzeba było go dobrze opukać, bo zgorzelina trzymała się gruba, potem potraktować grubym zdzierakiem uważając by nie przedobrzyć, potem wykończyć gładzikiem, cały czas trzymając wymiary i kąty., na koniec opier****ć papierkiem coby się świecił ;)

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Dlatego też dyrektor mojej szkółki mawiał, że najtaniej będzie zrobić "uczniami, bo więźnie som drogie i upiórdliwe" :))


le Gbou.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
Czym to się ludziska potrafią ekscytować facepalm :D

:
U mnie nadmiar takiej np egzegetyki czy noetyki powoduje pospolitą sraczkę, a nic tak nie przywraca tej iście łacińskiej jasności umysłu, jak godzina z pilnikiem przy imadle :))



Gburek.

"We offer best solutions in search of a problem"
:
No ... na taką egzegezę egzegetyki to ... idę robić kapuśniak ... [ uwaga wszelkie obrażanie i prowokowanie innych użytkowników jest karane na tym forum , ostrzegam .]

Ostatnio zmieniony przez Rudolf 2016-09-20, 16:04, w całości zmieniany 1 raz
diver
[Usunięty]
:
Woj_Woj napisał/a:
No ... na taką egzegezę egzegetyki to ... idę robić kapuśniak ... choć mogę tym sprowokować pewną fekalną, ksobną nadwrażliwość u podatnego osobnika. cool


dla uwiecznienia myśli pana od fekaliów :D

:
RUDOLF pifko

:
...Et habitavit in nobis cool



Sus Gburcus.

"We offer best solutions in search of a problem"
diver
[Usunięty]
:
hallelujah pifko

:





G.

Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2016-10-02, 19:00, w całości zmieniany 2 razy
"We offer best solutions in search of a problem"
:
Oryginalna latarka wojskowa z 1936 marki Daimon, model Contact w oryginalnym stanie zachowania wyposażona w specjalny przycisk – przerywnik światła dzięki czemu można nadawać sygnały S.O.S. W latarce jest możliwość regulacji ostrości światła. Szkiełko szklane w oryginalnym stanie. Zasilanie standardowo na baterię o mocy 4.5V. W latach 30-tych firma Daimon zaprezentowała dużą gamę latarek w czarnym malowaniu które były dedykowane głównie wojskom lądowym – Wehrmacht, marynarce wojennej Kriegsmarine, jednostkom przeciwlotniczym, S.A – oddziałom szturmowym NSDAP, straży pożarnej, formacji SS, organizacji H.J – Hitler Jugend oraz B.D.M (Bund Deutscher Mädel) Związek Niemieckich Dziewcząt.






Więcej zdjęć: https://niemieckiemilitaria.wordpress.com/2016/10/10/latarka-daimon-contact-1936/

Ostatnio zmieniony przez mike87 2016-10-10, 22:02, w całości zmieniany 2 razy
:
Latarka świetna, podobną pamiętam miał mój dziadek - tylko ona wtedy nie była atrakcyjna bo stara...



Aha,
Zmień "moc baterii" na napięcie jak nie chcesz być przez Gburohma besztany... ;)

"trzeba nim począśc zeby zaczoł chodzic"
:
fajna latarka,mam podobną,szukałem o niej jakiegoś info ale nic nie znalazłem


Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:

Ostatnio zmieniony przez Maras 2016-10-11, 13:15, w całości zmieniany 1 raz
:
buran napisał/a:
fajna latarka,mam podobną,szukałem o niej jakiegoś info ale nic nie znalazłem


Wystarczy wygooglać "WZAG Kraków"

Cytat:
"Latarka z lat 50-tych produkcji Wojewódzkich Zakładów Artykułów Gospodarskich Przemysłu Terenowego. Zakład znajdował się przy ulicy Lwowskiej 2 w Krakowie. W latach późniejszych nazywał się również Krakowskie Zakłady Artykułów Gospodarskich Przemysłu Terenowego oraz Krakowskie Zakłady Artykułów Gospodarstwa Domowego "DOMGOS". Zakład działał w latach 1951 - 1972."
Źródło: http://odkrywca.pl/co-to-za-latarka-,464744.html

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.