Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

Maras68
[Usunięty]
: Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Woj_Woj napisał/a:
Spam napisał/a:


... przybór cenniejszy od zegarka ... otrzymany w komplecie z ołówkiem, na okoliczność poświadczającą podobno dojrzałość. :D ... czyli z epoki nieco jednak późniejszej. :)
To srebrny Ballograf ... jakoś się cudem uchował. :)


pifko

...swoją drogą warto by chyba założyć w dziale Vintage podwieszony zbiorczy topic o różnych niezegarkowych różnościach... starych i darzonych sentymentem... tu miały by szansę wypłynąć... bardziej niż dziale Trąba Słonia... imo...



A więc zaczynamy:

niemiecki prosty przedmiot codziennego użytku z lat 30-stych - sprawna lampa naftowa ;)








Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-07-16, 10:19, w całości zmieniany 3 razy
Spam
[Usunięty]
: Re: Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Maras68 napisał/a:
sprawna lampa naftowa ;)


...sprawna... knot masz... trochę nafty i odpalaj :))


...ja mam w planie kiedyś dwie w tej tonacji nabyć i na ganku powiesić... tylko bym nieco modyfikował... na żarówę...

...w tygodniu coś pokażę...

...co do dysput w SB... to sadzę, że temat ma szanse się uchować... no ale bądźmy szczerzy... to muszą zimne miesiące nadejść... sezon urlopowy nie służy tego typu inicjatywom...

...no i czekam na Wojtkowego silver ballografa ;)

Maras68
[Usunięty]
:
....spokojnie mogą być tu przedstawiane stare drobiazgi wszelkiej maści, które to maja dla nas jakieś tam znaczenie czy to sentymentalne czy kolekcjonerskie... hmmm

: Re: Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Woj_Woj napisał/a:
... podwieszony zbiorczy topic o różnych niezegarkowych różnościach... starych i darzonych sentymentem... tu miały by szansę wypłynąć... bardziej niż dziale Trąba Słonia... imo...

Podwiesiłem ;)

Spam
[Usunięty]
: Re: Przedmioty niezegarkowe VINTAGE
Maras68 napisał/a:
hmmm


...widzisz Maras... martwiłeś się, że jak temat nie wzbudzi zainteresowania to się odeśle go do kosza... nawet modowie są za nami cool

Tomek napisał/a:

Podwiesiłem ;)


pifko

Maras68
[Usunięty]
:
A któż z nas we wczesnych latach 70-tych nie gasił pragnienia z takiejż butli syfonowatej,
nie jeden na kacu zasysał z dzióbka ostro :))

oto moja butelczyna a la syfon z 1960 roku:






Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-07-17, 09:37, w całości zmieniany 1 raz
:
Taka ciekawostka, w kontekście ostatnich Mistrzostw Świata w piłce nożnej.

Zapalniczka-gadżet z V Mistrzostw Świata z 1954 roku rozgrywanych w Szwajcarii (na IV turnieju w Brazylii, w 1950r. Niemców nie było).

Dekielek (pokrywka) stylizowany na siatkę bramki, sama zapalniczka w kształcie piłki.

Przed turniejem na dekielku był napis taki jak na fotkach 1-3 (foto moje), po zdobyciu tytułu przez Niemców zmieniono na taki jak na foto 4 (źródło poniżej).

60 lat temu też wygrali Niemcy ;)









Źródło fotki nr 4: http://www.liveauctioneers.com/item/2858626

.

The future will start tomorrow, not today.

G. Gerlach - polskie zegarki
:
Przez całe swoje dotychczasowe życie jestem otoczony pamiątkami dawnych czasów.
Zacznę od pamiątki szczególnej, przed 1989 r. świętości (zdjęcie jak zwykle kiepskie):

Antisocial and faceless...
Maras68
[Usunięty]
:
Yakovlev napisał/a:
Taka ciekawostka, w kontekście ostatnich Mistrzostw Świata w piłce nożnej.


dla zawziętego kibica-fajna sprawa i napewno ogólnie ujmując ciekawostka z tamtych lat pifko

[ Dodano: 2014-07-16, 21:05 ]
mw75 napisał/a:
Przez całe swoje dotychczasowe życie jestem otoczony pamiątkami dawnych czasów.
Zacznę od pamiątki szczególnej, przed 1989 r. świętości (zdjęcie jak zwykle kiepskie):
Obrazek


piękny orzełek pifko

Spam
[Usunięty]
:
Maras68 napisał/a:


piękny orzełek pifko


...z koroną... pifko

:
Spam napisał/a:


...swoją drogą warto by chyba założyć w dziale Vintage podwieszony zbiorczy topic o różnych niezegarkowych różnościach... starych i darzonych sentymentem... tu miały by szansę wypłynąć... bardziej niż dziale Trąba Słonia... imo...



To tak dla porządku ... to inicjatywa Spama ... ten "złomiarski" temat. :D

A to źródło przypadkowej inspiracji ... i obraz nieco patologicznego stosunku do przedmiotów. :D



Od góry;

Dwa ustrojstwa mojej dziecięcej opiekunki i powierniczki ... siostry babci. Srebrny ołówek z monogramem i dosyć oryginalne trójkolorowe coś ... takie kredki :D

Pelikan ojca ... podobno otrzymany po dziadku na maturę ... nie wiem ile w tym rodzinnej mitologii ... jakby ktoś potrafił go datować, to by się okazało. (Matura 38)


Moje maturalne Ballografy (Matura 81) :)

I na koniec ostatni, ulubiony Parker mojej mamy ... trochę recept zdążył jeszcze wypisać.


Wzruszająca podróż. :oops:

Maras68
[Usunięty]
:
małe przedmioty a jak cieszą i wspomnień czar pifko

Ołówek srebrny niezwykle interesujący hmmm

[ Dodano: 2014-07-17, 09:46 ]
Woj_Woj napisał/a:
... to inicjatywa Spama ... ten "złomiarski" temat. :D


SPAM wpadł na znakomity pomysł, że tez nikt wcześniej o tym nie pomyślał :facepalm:

pifko

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-07-17, 09:43, w całości zmieniany 1 raz
:
:)) :)) :D
majerankowa apteczka


Z punktu widzenia Drogi Mlecznej, wszyscy jesteśmy ze wsi.
Maras68
[Usunięty]
:
znaczy się nasz frakowy Jacobiec trawkę przypala ochoczo :D

Spam
[Usunięty]
:
Woj_Woj napisał/a:
i dosyć oryginalne trójkolorowe coś ... takie kredki :D


...ciekawe... ciekawe... wygląda to to na jakiś nieprzeciętny staroć... ma to jakieś sygnatury :?:

pifko


Maras68 napisał/a:
SPAM wpadł na znakomity pomysł, że tez nikt wcześniej o tym nie pomyślał :facepalm:


... w końcu jest się przecież szefem grupy cool c'nie :D

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.