Poprzedni temat «» Następny temat
MADE IN POLAND - BŁONIE - i inne do 1989 r.
Autor Wiadomość
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #76  Wysłany: 2014-12-12, 23:51   

ALAMO napisał/a:
Jacek, wuj z tym - co musiałbys zrobić żeby wypindolić takie rysy ?
Zjechał ci ... jaki narzędź ?
Do zmiany teleskopów ? hmmm
No rozstaw OK.
A co nimi tam robiłeś ?? :/ hmmm
A jak robiłeś COKOLWIEK to trafiasz na koniec mostka, i rów mariański, Jak ci się udalo na drugim "brzegu" zrobić rysy z tym samym miejscu ??
Może ja tylko taki głupi ? hmmm


Och, ostatniej tezie nie mogę zaprzeczyć, ani też jej potwierdzić cool ;)

IMO jest możliwe, że zostały zrobione w produkcji i nie chciało/opłącało się mostka wyrzucić. Oględziny mogą dużo wyjaśnić.


Gbq.
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #77  Wysłany: 2014-12-13, 10:57   

Też mam taki dziewiczy mostek ze starych zapasów, przejąłem od Smoka jak się rozstawał z kolekcją.
_________________
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #78  Wysłany: 2015-02-01, 11:09   

Może ktoś wyjaśnić jak się odczytywało czas z tego cuda http://allegro.pl/zegar-e...5047072350.html
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #79  Wysłany: 2015-02-01, 11:40   

O ile dobrze pamiętam, to był "zegar" fotograficzny ciemniowy, do ustawiania czasu naświetlania negatywu. "Zegar" był pewnego rodzaju wyłącznikiem czasowym dla powiększalnika.Białe klawisze miały przyporządkowane wartości, każdy kolejny dwa razy wyższą. Dzięki temu można było nastawić dowolną wartość z pewnego zakresu (na zasadzie systemu dwójkowego np. wciśnięcie 0.5, 1, 2 oraz 4 dawało 7.5 sekundy). Wyświetlacza ani innego wskaźnika czasu tam nie ma.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2015-02-01, 11:59, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
buran 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 08 Sie 2010
Posty: 3281
Skąd: Bielsko-Biała
 #80  Wysłany: 2015-02-01, 12:08   

No i wszystko jasne,dzięki!
_________________
Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
 
 
Kris 
Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 60
Dołączył: 04 Gru 2011
Posty: 525
Skąd: Śląsk
 #81  Wysłany: 2015-02-06, 22:16   

Dawno nie zaglądałem w ten wątek. Faktycznie nic ciekawego się tu nie działo. A tu w roku ubiegłym Fazi zarzucił super zegarek :shock: Czy to numer 0001196? Jeżeli tak to gratulacje. Mechanizm który wsród kolekcjonerów polaków wzbudzał wiele pytań i kontrowersji. Niby było że tylko 1000 sztuk wyprodukowano polskich mechanizmów a tu ten z numerem 1196. Radziecki werk z tak niskim numerem chyba trudniej znaleść niż werk polski. Więc może faktycznie wyprodukowano ich więcej niż 1000. Ktoś kiedyś wspominał o ilości 1200 sztuk.

Było nie było masz Fazi super rarytas. Gratulacje. pifko
Martwią mnie tylko te rysy. Na zdjęciu w książce Mellera ich nie ma . Mechanizm jest czysty bez rys.
Ciekawe co się działo z zegarkiem od momentu zrobienia zdjecia do momentu aż trafił w Twoje ręce ?
_________________
Pozdrawiam
Kris

Moja kolekcja!
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35020
Skąd: Polska Pd. B
 #82  Wysłany: 2015-02-06, 23:02   

Dzięki Kris cool ...
.
.
.
....pewnie się już tego nie dowiemy hmmm
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #83  Wysłany: 2016-11-28, 18:23   

Straszne w tym temacie pustki...
Kris go porzucił, a to co mam ja nie uprawnia mnie do nadawania tonu. U konkurencji temat żyje, tymczasem u nas cisza, że cytując filmowe "Dwie wieże": "I na cmentarzu bywa czasem weselej..."
To udając, że wcale nie minęło ponad półtora roku:
Ja też pochwalę się całą polską Alfą z numerem ponad 1000. Zegarek zanim trafił do mnie na pewno nie był u żadnego handlarza-wytwórcy "oryginałów". Kupiłem go za pieniądze takie jak, za zwykłe Błonie. Miał tylko warszawską tarczę - reszta wszyściutko zgodnie z kanonem polskiego mechanizmu . To, że w Błoniu wyprodukowano więcej mechanizmów, to się potwierdza. Inna sprawa, że ostatecznie zmontowanych zegarków mogło zostać tylko 1000. A to, że nie miały one kolejnych numerów od 1 do 1000 bez żadnych przerw i przeskoków to też raczej logiczne. Po pierwsze, to były niejako prototypy. Zawsze trzeba się liczyć, że coś trafi do odrzutów, a zwłaszcza w takiej początkowej serii. Po drugiej, wcale nie musiały być brane z magazynu w celu ostatecznego montażu dokładnie w kolejności numerowania na etapie produkcji. Wcześniej, zakładając seryjną, stałą produkcję na miejscu, naprodukowano elementów, które dopiero potem zaczęto składać.





P.S. dodałem nowy zestaw zdjęć.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2017-02-11, 21:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #84  Wysłany: 2016-11-28, 18:33   

przyjemna ta Alfa - ładny stan cool pifko
 
 
qba. 
Kulis

Dołączył: 17 Mar 2014
Posty: 5
Skąd: J-no
 #85  Wysłany: 2016-11-28, 19:34   

Piękna! :shock:
 
 
Fazi 
Kulis Reloaded


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 65 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 35020
Skąd: Polska Pd. B
 #86  Wysłany: 2016-11-28, 20:12   

Super :!: Gratulacje cool
_________________
Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #87  Wysłany: 2016-11-28, 20:21   

Koperta to mi wygląda prawdę mówiąc na chromowaną powtórnie - ale po tylu latach to komu by to miało przeszkadzać ? Tym bardziej że ładnie zrobione.
Gratki pifko
_________________
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #88  Wysłany: 2016-11-28, 20:50   

To jeszcze coś z ciekawostek. Co prawda stan słabiutki ale co tam. Tzw Syrenka - rzemieślnicza produkcja, choć pod pewnymi względami (wypukłe indeksy i sylwetka syrenki) stojąca wyżej od oryginału. Oprócz mojej taką jak górna w dobrym stanie kiedyś nawet pokazywano tu na forum. Był też analogiczny do dolnej model naświetlany fotochemicznie, z czarną tarczą, ale niestety płaski. Nie spotkałem się jednak z nikim, kto posiadałby parkę takich wypukłych - chyba, że teraz ujawni sią takowy pifko
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #89  Wysłany: 2016-11-29, 13:07   

Ładna Alfa z werkiem ZMP, długo, długo nic, dopiero potem reszta świata :) pifko

A tarcze ze "śledziem" są dość enigmatyczne; na pewno nie wyszły z firmy Ziarnicki i Pawlicki, która robiła większość zamienników do popularnych w Polsce zegarków.


Gbou.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #90  Wysłany: 2017-02-11, 21:46   

Przedstawiana w NOWYCH NABYTKACH Alfa o niecodziennej tarczy. Otóż w Błoniach zagadką (jedną z wielu) jest jak i dlaczego doszło do powstania różnych napisów: bądź RUBIS bądź KAMIENI na polskich mostkach i niektórych tarczach oraz czy między tymi ostatnimi istniała jakaś korelacja. Na KMZiZ temat ten był trochę rozważany, ale bez jasnych konkluzji. Zdarzają się przy tym egzemplarze o nietypowych cechach dla modelu (nie takie indeksy albo napisy). Powodują one ciekawość i są rzadkością toutes proportions gardees jak błąd w znaczkach pocztowych, który przekradł się do obiegu i teraz jest obiektem pożądania kolekcjonerów.
Oto Alfa, która na tarczy ma napisane "rubis" a nie "kamieni". Jak już z 10 lat param się Błoniakami, to zalazłem informację o jednym jeszcze takim egzemplarzu (ma go oczywiście Kris2, chociaż w gorszym stanie zachowania). Na pewno gdzieś jeszcze są inne, nieujawnione, bo to detal, który nie rzuca się w oczy tak jak "polski mechanizm"... Chociaż polskich mechanizmów pojawiło się wśród zbieraczy tak pod 10 co najmniej, a jak mówię Alf 16 rubis tylko, jak na razie, dwie.


Jak widać, w środku mechanizm zupełny standard

rzadki, wczesny model zakręcanego dekielka

A tu zdjęcie rodzinne - Alfa classic, Alfa polski mechanizm i Alfa 16 rubis
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum