Poprzedni temat «» Następny temat
Seiko 5 SNK645K
Autor Wiadomość
goTomek 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Poprawny niepoprawny


Pomógł: 102 razy
Wiek: 55
Dołączył: 07 Sty 2013
Posty: 15148
Skąd: z okolicy
 #1  Wysłany: 2013-12-07, 02:06   Seiko 5 SNK645K

Seiko 5, model SNK645K

Zegarek, jak zresztą większość z tych które mam, a szczególnie z tych które miałem, został kupiony pod wpływem impulsu, czy tez może przeczytanej w nadmiarze literatury.
Co tym łatwiej przyszło (zakup znaczy) że cena piąteczki oscyluje w okolicy ceny Parnisa (nie wiem, czy teraz na czterowymiarowym forum to porównanie ma racje bytu, ale mniemam że nadal jest właściwie rozumiane).



A więc nie dlatego że szukałem czegoś do noszenia na co dzień, czy też że chciałem mieć zegarek mechaniczny, po prostu bardzo mi się spodobał.
To właśnie była główna przyczyna zakupu - na oglądanych w internetach zdjęciach (choć akurat nie ma zbyt wiele fot tego modelu) ogromnie spodobała mi się tarcza, o niej jeszcze będzie.
I tu sobie przypominam, że leżący chwilę na bazarku Tissot Seastar PR 516 bardzo namieszał mi w głowie, a tarcza SNK645 wydała mi się w jakiś sposób to tarczy owego Tissota podobna. Szczególnie do do takiego: http://uhrforum.de/attach...nung-tissot.jpg



Zegarek kupiony na ebayu, przyjechał z Singapuru - sam zegarek na bransolecie, z przywieszką, ale bez pudełka czy instrukcji, za to w otoczeniu styropianowych fistaszków.



I nie zawiodłem się. Co prawda pierwsze wrażenie to wielkość, czy raczej niewielkość tego zegarka. Na dzisiejsze standardy to po prostu damka i to z tych mniejszych. Ale na mój niewielki nadgarstek takie maluchy dobrze pasują, więc to nie problem, a wręcz może i zaleta.
No i na żywo tarcza jest po prostu przepiękna, żadne zdjęcia nie oddają tego co widać gołym okiem. Zresztą pod lupką też nie ma wstydu.



Trochę suchych faktów:
Średnica 37 mm, L2L 42 mm, grubość 11 mm, między uszami niestety tylko 18, więc paski dość wąsko wyglądają, szczególnie zwężane. Za to oryginalna bransoletka jest całkiem fajna, przy kopercie ma szerokość 22, zwężając się potem mocno, aż do 16. Co prawda jest zwijana z blaszki, oczywiście również blaszkowe ma maskownice, ale za to zapięcie jest z przyciskami, co wcale mnie jest oczywiste w tak tanim zegarku, dzięki czemu łatwiej i bez szarpania się ją otwiera.



Koperta, jak i bransoleta są oczywiście stalowe. Koperta ma dość ciekawy kształt, w zasadzie jest identyczna jak w Citizenie Eco-drive BL8120, tylko znacznie mniejsza. Wierzch koperty i uszy pionowo szczotkowane, przechodzą w polerowane boki. Również luneta polerowana.
Zewnętrzna średnica lunety wynosi 34 mm, a średnica szkiełka to niecałe 29 mm. Mineralne szkiełko hardlex minimalnie, na ułamek milimetra wystaje ponad lunetę.



Z tyłu przeszklony, zakręcany dekielek przez który można podziwiać znany i lubiany mechanizm 7S26B z 21 kamieniami, stosowany szeroko nie tylko w 5, ale również w tańszych diverkach, potworach i czy kultowych SKX chociażby.
Ten diverem na pewno nie jest, wodoszczelność jest jedynie symboliczna, oznaczona tylko na deklu jako water resistant, czyli na klasa wodoszczelności WR30.
Mała, prawie nie wystająca z koperty koronka, znajduje się jak to w starszych piątkach, na godzinie 4.



Najciekawiej jest pod szkiełkiem. Tarcza jest srebrna, z pięknym szlifem słoneczkowym. Nakładane stalowe polerowane indeksy ze sfazowanymi krawędziami, indeks na 12 jest podwójnej szerokości.
Na zewnętrznej części tarczy niebieski okrąg z białymi oznaczeniami co 5 minut i nadrukowaną białą podziałką minutową. Po zewnętrznej stronie indeksów kropeczki a właściwie maleńkie prostokąty lumy.
Wskazówki minutowa i godzinowa polerowane, wypełnione lumą. Nawet całkiem ładnie świecą, ale nie za długo. Minutowa lekko zachodzi na podziałkę minut na zewnętrznym okręgu, godzinowa niemal dotyka nakładanych indeksów. Wskazówka sekundowa cieniutka, polerowana bez lumy, tej samej długości co minutowa.



Na godzinie 3 okienko z cienką białą ramką, z datą i dniem tygodnia w jęz. angielskim i francuskim. Sobota na niebiesko, niedziela na czerwono. Oczywiście nakładane polerowane logo Seiko i taka sama piątka w tarczy.

I tyle ;) Subiektywnie zalety to na pewno piękna tarcza, nietrywialna, całkiem koperta i solidny mechanizm za niewielkie pieniądze.
Do wad można zaliczyć blaszana, zwijaną bransoletkę (choć juz zapięcie raczej na plus) i praktycznie brak wodoszczelności. No może jeszcze tylko 18 mm w uszach, przydałoby się te 2 mm więcej.



Niewielki rozmiar dla jednych będzie wadą, dla innych zaletą. Mi się nów zaczęły podobać małe zegarki, nie urywające ręki i bez problemu mieszczące się pod makiet, czy rękaw grubego, zimowego swetra.
_________________
Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
 
 
Lao Tse 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 546
Skąd: Okolice rzeki Jangcy
 #2  Wysłany: 2013-12-07, 06:27   

widać że sprawia ci radość i nie dziwę się bo mnie też by cieszył, a z tym paskiem wygląda super pomimo tych 18mm, które wcale nie muszą być wadą.
 
 
Bili Kit 
Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Wrz 2011
Posty: 362
Skąd: dolina Pisi Gągoliny
 #3  Wysłany: 2013-12-07, 06:46   

Fajny, ładny, tani no i faktycznie mały. Mój ojciec ma seiko w takiej kopercie i jest to maluszek, chociaż w zimę to zaleta bo bez problemu zmieści się pod każdy rękaw. Nosiłbym bez żadnego problemu.
 
 
Kasamene 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 1578
Skąd: KWI
 #4  Wysłany: 2013-12-07, 08:25   

Urocze maleństwo! Taki tradycyjny, nieprzekombinowany. Na mnie zrobił kapitalne wrażenie. No i zaskoczenie spore... Kiedy pokazałeś go pierwszy raz, byłem przekonany, ze to jakiś NOS. Coś sprzed dwóch, trzech dekad, tylko zachowane jak prosto z fabryki :)
Super, niech się dobrze nosi pifko
_________________
Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18947
Skąd: TST
 #5  Wysłany: 2013-12-07, 08:54   

Dobrze opisane, dzięki pifko
Zegarek ładny, w stylu vintage i zapewne byłby do kupienia gdyby nie rozmiar.
Seiko i Orient mają sporo ciekawych ale niedużych modeli, niestety, nie na moją łapę :(
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #6  Wysłany: 2013-12-07, 09:52   

Fajnie opisana przesympatyczna piąteczka. Szkoda tylko rozmiaru bo jakby miał przynajmniej te 2-4mm więcej byłby to mega hit! Aczkolwiek i tak zastanawiam się, czy nie pokusić się i kupić taką na prezent. BTW. pierwsze wrażenie miałem podobne do Kasamene, czyli, że kupiłeś jakiegoś NOSa.
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Ptaku 
Właściciel Pola Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 2694
Skąd: Jablonna
 #7  Wysłany: 2013-12-07, 10:32   

Fajna recka i fakny zegar, male "5" maja cos w sobie
_________________
Moje video prezentacje zegarkow
 
 
Z_bych 
Koneser chińskiego majeranku
Morda Zdradziecka


Pomógł: 55 razy
Wiek: 55
Dołączył: 22 Kwi 2012
Posty: 21573
Skąd: Lublin
 #8  Wysłany: 2013-12-07, 10:39   

Kiedy oglądam te "piątki" jestem pod wrażeniem tego, jak tanio można zrobić fajny zegarek mechaniczny...

Recka fajna a zegarka już gratulowałem :)
_________________
https://sklep.katatime.pl
http://www.katatime.pl
http://www.toskania.org.pl
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #9  Wysłany: 2013-12-07, 12:31   

Fajna recenzja i 5 na mniejszą łapkę jak znalazł :))
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #10  Wysłany: 2013-12-07, 12:39   

Ładny zegareczek , nawet mi ta 5 nie przeszkadza na tarczy .
_________________

 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #11  Wysłany: 2013-12-07, 12:45   

Rudolf napisał/a:
Ładny zegareczek , nawet mi ta 5 nie przeszkadza na tarczy .
Też tak uważam... mojej Szanownej bardzo się spodobał... :))

Recenzja też bardzo przyjemna...
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
Grizzly 
Prezes Uncle Bens'a
to taki nieświeć


Pomógł: 23 razy
Wiek: 60
Dołączył: 09 Lut 2011
Posty: 6964
Skąd: Śląsk
 #12  Wysłany: 2013-12-07, 19:36   

Fajna recka ładnego zegarka, szkoda że rozmiar damski.
_________________
Człowiek z zegarkiem zna pojęcie czasu.
Człowiek z dwoma zegarkami nigdy nie jest tego pewien.
 
 
dtox 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 785
Skąd: Kraków
 #13  Wysłany: 2013-12-07, 20:04   

Zaczyna byc zenujace to ciagle biadolenie, ze damka, ze maly... Zegarek to nie przedluzenie przyrodzenia...
 
 
mw75 
Prezes Uncle Bens'a

Pomógł: 35 razy
Wiek: 48
Dołączył: 23 Maj 2012
Posty: 6031
Skąd: PL
 #14  Wysłany: 2013-12-07, 20:08   

dtox napisał/a:
Zaczyna byc zenujace to ciagle biadolenie, ze damka, ze maly... Zegarek to nie przedluzenie przyrodzenia...

pifko :))
_________________
Antisocial and faceless...
 
 
Kasamene 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Kwi 2013
Posty: 1578
Skąd: KWI
 #15  Wysłany: 2013-12-07, 20:32   

mw75 napisał/a:
dtox napisał/a:
Zaczyna byc zenujace to ciagle biadolenie, ze damka, ze maly... Zegarek to nie przedluzenie przyrodzenia...

pifko :))

Nawet dwa pifka :))
pifko pifko
_________________
Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum