Poprzedni temat «» Następny temat
Szymonowa Armida A2
Autor Wiadomość
Szymon
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2014-01-18, 23:41   Szymonowa Armida A2

Zaczęło się od tego, że tuż po świętach Bożego Narodzenia zajrzałem na forum. Spojrzałem na bazarek, zrobiłem rezerwację i natychmiast podjąłem decyzję o małej wyprzedaży. Na szczescie poszła ona szybko i w taki sposób stalem się posiadaczem bohatera niniejszej recenzji - nurka ze stajni Armida, model A2.

Ogólniki

Armida A2 jest zegarkiem z grupy niedużych nurków prezentującym dość ascetyczne wzornictwo tarczy (co moim zdaniem jest plusem w przypadku diverów) spójne z DNA marki. Jest to model o szczelności 500M (czyli jednej z niższych w repertuarze producenta).

Technikalia

Cytat:

- 316l stainless steel case
- dark blue sunbrush dial
- All silver hands
- BGW9 lumed bezel, hour markers and hands
- 42 mm case diameter
- 43mm bezel diameter
- Lug to lug 51mm
- Lug distance 22mm
- Height 13mm
- Sapphire crystal 3mm flat
- Anti reflective coating on the inside crystal
- 22mm bracelet and rubber strap
- Waterproof to 500m/1650feet
- Screwed and signed crown 7mm
- 1 Year International Warranty


Mechanizm
Wewnątrz pracuje automatyczny, 24-kamieniowy mechanizm Miyota 9015.



Jest on taktowany z częstotliwością 4Hz, co pozwala pięknie płynąć sekundnikowi, oprócz wskazania godziny posiada pojedynczy datownikm dokręcanie i stop-sekundę. Mój egemplarz jest bardzo dokładny - nie zauważyłem jakichś niepokojących odchyłek (z dużym zapasem mieści się w specyfikacji producenta).

Koperta

Oj tu będzie o czym pisać ;)
Koperta w tym zegarku jest wykonana rewelacyjnie! Jej boki sa polerowane, graweroany dekiel jest szczotkowany.





Góra uszu posiada gruby szlif, który prezentuje się niesamowicie! Karol, od którego kupiłem zegarek, wspomniał o skojarzeniu z Tudorem BB i kurcze... faktycznie coś wspólnego mają





Dodatkowym smaczkiem jest piekny szlif na bezelu, który również widać na powyzszym zdjęciu.
Bezel ma srednice 43mm, ma intensywnie niebieską wkładkę z naniesionymi indeksami wypełnionymi luma (o lumie później). Koperta jest o 1mm mniejsza i ma 42mm średnicy. Niewielki wymiar L2L oraz wyprofilowanie uszu sprawiają że na nadgarstku takim jak mój (17-17,5cm) zegarek leży wręcz idealnie!.
Na godzinie 3-ciej jest rozsądnych rozmiarów, bardzo wygodna w operowaniu i sygnowana koronka otoczona skromną osłoną.


Tarcza i wskazówki, szkło
Jak wspomniałem na początku tarcza jest dość ascetyczna. Nie ma na niej zbyt wiele napisów, posiada proste, nakładane indeksy godzinowe wypełnione lumą, malowane indeksy minutowe i datownik w kolorze tarczy (całe szczęscie nie biały!). Wkazówki sa również proste, polerowane równiez wypełnione lumą (godzinowa i minutowa prawie na całej długości, natomiast sekundnik posiada małą świecącą tarczkę przy samym końcu). Tarcza jest w głębokim, niebieskim kolorze szlifowana w bardzo drobne słoneczko, co pozwala na bardzo ładną grę światła. Całosć tworzy bardzo spójną i przyjemną dla oka kompozycje, która dzięki swojej prostocie nie męczy (tak jak niektóre tarcze z nadmiarem literatury). Natomiast dopracowanie poszczególnych jej elementów sprawia, że mimo tej prostoty jest ciekawa i raczej się nie znudzi ;)



Całość przykryta jest szafirowym szkłem ze świetnym, w moim odczuciu, antyrefleksem.

Luma
Luma użyta do wypełnienia indeksów godzinowych i podziałki na bezelu świeci mocno i ładnie. Po naświetleniu można zaobserwować bardzo intensywne niebieskie świecenie (chociaż czasem wydaje sie ono też zielonkawe jeśli są jakieś dodatkowe źródła światła) który z czasem słabnie, ale pozwala odczytać godzinę w kompletnych ciemnościach nawet przez kilka godzin.





Obejmy
Zegarek kupiłem na firmowej gumie a'la Isofrane. Jest gruba, dosyć długa, ale jest gęsto usiana otworami na języczek klamry (szczotkowanej i sygnowanej) co pozwala dostosować właściwie do każdego nadgarstka. Wrazenia z jej używania mam jak najbardziej pozytuwne.

Dodatkowo do zegarka otrzymałem rewelacyjny mesh wykończony na połysk (nei jest to firmowe akcesorium - został zakupiony oddzielnie). Jest to konstrukcja inspirowana meshem z Omegi Ploprof i posiada masywne szczotkowane zapięcie a'la pasy bezpieczeństwa - początkowo byłem w stosunku do niego sceptyczny, ale po blisko miesiacu używania stwierdzam, że jest to bardzo wygodne rozwiazanie.

Podsumowanie i wrazenia z użytkowania

Na poczatku nadmieniłem, że zakup był wynikiem mipulsu i wymagał ode mnie sprzedaży dwóch zegarków (w dodatku takich, które bardzo lubiłem). Zegarek kupiłem bez uprzedniego obejrzenia na żywo więc taki zakup niósł ze sobą pewne ryzyko.
Czy jestem zadowolony? Tak!
Udało mi sie nabyć wyjątkowy, rewelacyjnie wykonany zegarek, który łączy prostote i dbałość o szczegóły. Za rozsądną, nieprzytłaczająca kwotę otrzymałem rasowego divera, który przyciąga wzrok swoim wzornictwem i daje niesamowita przyjemność z noszenia. Jedyny minus jaki mógłbym w tej chwili wymienić, to dość głośno pracujący wahnik (na tyle że po prostu to słychać) ale nie jest to wada, która w jakikolwiek sposób podkopuje radochę z noszenia tego zegarka. Myślę, że zostanie on ze mną przez jakiś czas ;)

Dziękuję wszystkim, którzy dotarli aż tutaj. Na koniec jeszcze kilka zdjec.









 
 
Słoniu 
Klon Ryżowego Długiego Marszu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 114 razy
Wiek: 43
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 12934
Skąd: Opole
 #2  Wysłany: 2014-01-18, 23:48   

Fajna ta Armidka... cool Dzięki za reckę! pifko
_________________
Blog o zegarkach ; Facebook Bloga
 
 
Morion
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Mar 2011
Posty: 928
Skąd: Vegeta
 #3  Wysłany: 2014-01-19, 00:26   

Świetny zegar pifko . Kwiatek życia na deklu dla mnie robi robotę, aż zacząłem się za czarną wersją na bransolecie rozglądać.
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18949
Skąd: TST
 #4  Wysłany: 2014-01-19, 01:18   

Fajnie się czyta, zegarek ładny i dobre fotki.
Dzięki za reckę pifko
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
selassje 
Kierownik Pola Ryżowego
selassje


Pomógł: 39 razy
Wiek: 44
Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 1608
Skąd: Kraków
 #5  Wysłany: 2014-01-19, 10:15   

na armidzie nie można się zawieść :)
 
 
tomaliusz 
Klon Starszego Ryżowego
Król Kartofla


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 43 razy
Wiek: 44
Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 11496
Skąd: Łódź

 #6  Wysłany: 2014-01-19, 10:21   

Recka świetna a zegarek jeszcze lepszy :))
Może ze mną jest coś nie tak ale nie trawię meshów :P
_________________
rinkazki napisał/a:
... ma ktoś kod na 10% lub więcej? ...

pdrog napisał/a:
... żyję z zasadą "miej wyjebane, a będzie Ci dane"....... ;)
 
 
sirkozi
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 231
Skąd: Gdańsk
 #7  Wysłany: 2014-01-19, 10:31   

Wiesz może co według producenta oznacza wodoszczelność 500m?
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 17 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #8  Wysłany: 2014-01-19, 10:50   

Fajna recka.
Zegar świetny! Graty :)
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2014-01-19, 11:52   

Dzięki Panowie
sirkozi,
Pewnie 500m oznacza to co zwykle, czyli ciśnienie statyczne wywierane przez 500m słupa wody. Właściwie w przybliżeniu można przeliczyć na 50atm/50bar
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2014-01-19, 12:27, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Santino 



Pomógł: 151 razy
Wiek: 48
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 48251
Skąd: Łódź
 #10  Wysłany: 2014-01-19, 12:24   

Dobra - wezmę za pół ceny!
_________________
https://instagram.com/santinoleathercraft?utm_medium=copy_link
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #11  Wysłany: 2014-01-19, 12:24   

Pomylka
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2014-01-19, 12:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
emster
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2014-01-19, 12:34   

Szymon, czy zegarek ma wystające ponad bezel szkło. Dobrze mi się ze zdjęć widzi?
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2014-01-19, 12:49   

emster,
Tak ma - jak większość nurasów zdaje sie hmmm
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #14  Wysłany: 2014-01-19, 14:11   

Szymon napisał/a:
emster,
Tak ma - jak większość nurasów zdaje sie hmmm


Zdaje sie, ze porzadne nurasy tak nie maja, obejrzyj sobie chocby Monstera - brzegi ma schowane.

Czemu tak robia, objasnilo mi raz moje pierwsze Mako na basenie...
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2014-01-19, 14:16   

rybak napisał/a:
Zdaje sie, ze porzadne nurasy tak nie maja, obejrzyj sobie chocby Monstera - brzegi ma schowane.


Zobacz sobie zdjecie Tudora, które wkleiłem i te poniżej:





hmmm hmmm hmmm
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2014-01-19, 14:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum