Poprzedni temat «» Następny temat
Wypożyczalnie zegarków :)
Autor Wiadomość
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #1  Wysłany: 2014-05-22, 11:57   Wypożyczalnie zegarków :)

Ech.... ładna pogoda za oknem, słoneczko świeci i oczywiście zaczął mi chodzić po głowie jakiś wakacyjny, kolorowy sikor. Jednocześnie wiem, że na 100% po wakacjach wyląduje na bazarku... Besęsu...
A jakby tak otworzyć wypożyczalnie zegarków? :)) Skoro są wypożyczalnie samochodów, narzędzi, komputerów, aparatów fotograficznych, to czemu nie miałoby być wypożyczalni zegarków hmmm Jakby to miało ręce i nogi mogę być pierwszym klientem :))
Kto otwiera? :))
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
 
 
gryson 
Właściciel Pola Ryżowego
Mafii księgowy


Pomógł: 3 razy
Wiek: 46
Dołączył: 10 Kwi 2014
Posty: 2218
Skąd: Suwałki
 #2  Wysłany: 2014-05-22, 12:06   

Pomysł może i ciekawy sam w sobie, ale koszt wypożyczenia i ponoszenia przez jakiś czas (o ile nie mówimy o pożyczeniu zegarka na jedną noc, aby zaszpanować na jakimś bankiecie ;) ), powiedzmy przez 2 tygodnie, wyszedłby pewnie taki jak utrata wartości z tytułu kupna zegarka i jego odsprzedaży po miesiącu.
Jedyna zaleta jaką dostrzegam, to taka, że po miesiącu oddajesz zegarek i nie musisz się bujać z jego sprzedażą na bazarku przez jakiś czas.
Ale gdyby taka wypożyczalnia powstała, to może sam bym kiedyś skorzystał. To fajna sprawa, żeby nacieszyć się jakimś zegarkiem przez tydzień lub dwa i go zwrócić. Dla posiadaczy zegarkowego ADHD idealne rozwiązanie ;)
Ostatnio zmieniony przez gryson 2014-05-22, 12:08, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14313
Skąd: Gliwice
 #3  Wysłany: 2014-05-22, 12:59   

Pomysł fajny, ale chyba nie byłoby zbyt wielu chętnych- ogromnej większosci wystarcza tylko jeden zegarek na wszystkie 'okazje', tudziez obywają sie bez...

P.S. Tacy jak my moga się wymieniac zegarkami miedzy Sobą- przynajmniej ja bym nie miał nic przeciwko jak znam kumotra :))
_________________
https://www.instagram.com/machu_1986/
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2014-05-22, 13:09   

Otago właściwie wciąż krąży po całej Polsce - to już jakaś forma wypożyczania, więc jakby nasza Dyrekcja odpowiedziała na oczekiwania forumowiczów i pod szyldem Gerlach w sumie to się już dzieje, może za Otago pójdą i inne modele do naszych domów :złośliwiec:
Ostatnio zmieniony przez Maras68 2014-05-22, 13:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2014-05-22, 13:33   

Maras68 napisał/a:
Otago właściwie wciąż krąży po całej Polsce - to już jakaś forma wypożyczania, więc jakby nasza Dyrekcja odpowiedziała na oczekiwania forumowiczów i pod szyldem Gerlach w sumie to się już dzieje, może za Otago pójdą i inne modele do naszych domów :złośliwiec:


No przecież na Batorego tez już kolejka idzie. hmmm

A wymiany międzykumotrowe to też niezła metoda na zapoznanie się z różnymi zegarkami. Ja już kilka takich wymian mam za soba i dobrze wpominam ;)
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #6  Wysłany: 2014-05-22, 13:42   

Szymon napisał/a:

No przecież na Batorego tez już kolejka idzie. hmmm



aaa to umknęło mojej uwadze hmmm
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2014-05-22, 13:44   

Maras68 napisał/a:
Szymon napisał/a:

No przecież na Batorego tez już kolejka idzie. hmmm



aaa to umknęło mojej uwadze hmmm


Proszsz
http://www.czwarty-wymiar...303d777b#784825
 
 
carpetmonster 
Ryżowy

Pomógł: 4 razy
Wiek: 35
Dołączył: 18 Cze 2013
Posty: 474
Skąd: Wrocław
 #8  Wysłany: 2014-05-22, 13:51   

hmmm a co z rysami od noszenia? Każdy inaczej dba o zegarki, dla jednego zegarek za np 5k to edc do rąbania drewna dla drugiego sikor powyżej budżetu. Zniszczy się szybko i straci na wartości a porysowanego nikt nie zechce wypożyczyć, ze sprzedażą też trudno.
 
 
neeerola 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 706
Skąd: sam nie wiem
 #9  Wysłany: 2014-05-22, 14:21   

Szymon napisał/a:
Maras68 napisał/a:
Otago właściwie wciąż krąży po całej Polsce - to już jakaś forma wypożyczania, więc jakby nasza Dyrekcja odpowiedziała na oczekiwania forumowiczów i pod szyldem Gerlach w sumie to się już dzieje, może za Otago pójdą i inne modele do naszych domów :złośliwiec:


No przecież na Batorego tez już kolejka idzie. hmmm


:shock: jakoś pominięte :oops: facepalm
 
 
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #10  Wysłany: 2014-05-22, 14:28   

Szymon napisał/a:

No przecież na Batorego tez już kolejka idzie. hmmm



I ciągle optymiści się dopisują :)) :D Rok ma 52 tyg, a ze 3 dni trza liczyć na przesyłkę. Czyli połowa czasu w kopercie. Zostaje więc cirka abołt 26tyg (zakładając, że ma krążyć rok, a w sumie to chyba z 10 miesięcy bo w grudniu walka :)) ).
Czyli pewnie ze 20 osób się załapie :))
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
Ostatnio zmieniony przez Tomir 2014-05-22, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 17 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #11  Wysłany: 2014-05-22, 14:56   

Pamiętam, że jakoś w tamtym roku jeden sklep internetowy z odzieżą/modowy taką akcję wprowadził. Oczywiście powstało to na motywach powieści ministra Nowaka :)) Znaczy się , inspirowane tym było ;)
Chyba płaciło się jakiś depozyt i dostawało się zegarek. Depozyt chyba w wuj dużo wychodził, prawie jak cena zegarka, więc długo ta akcja nie pożyła :)

O znalazłem link gdzieś w necie: http://nowymarketing.pl/a...cja-answear-com
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
wasyl 
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 19 Lis 2012
Posty: 155
Skąd: Gdansk
 #12  Wysłany: 2014-05-22, 15:04   

Akcja Gerlach jest bardzo fajna, ale ma w założeniu podłoże sponsorsko reklamowe.
Przy budowaniu wypożyczalni trzeba zakładać zyski, choćby pokrywające koszty zakupu, napraw i konserwacji.
Zakładający musi obliczyć precyzyjnie jaka będzie opłata dzienna, pewnie podpisać umowę z kurierem dla usprawnienia doręczeń, doliczyć ubezpieczenie, no i opodatkować taką działalność, bo za chwilę będą murowane kłopoty.

Zakładając, że już pierwsze użyczenie dość znacznie obniża wartość zegarka, nie będą to pewnie małe koszty dzienne. Przy tak komercyjnym podejściu, trzeba pewnie wprowadzić wadium i inne podobne zabezpieczenia.

Myślę, że pomysł fajny, ale raczej ma szanse jako Forumowe Centrum Użyczeń dla tych, którzy wniosą do niego jakiś zegarek. Już widzę problem z określeniem widełek wartości zegarka.

Wychodzi na małą utopię, ale ...... może? hmmm
 
 
Tomir 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 3992
Skąd: inąd
 #13  Wysłany: 2014-05-23, 15:35   

No też mi się wydaje, że powstanie takiej wypożyczalni to raczej kiepski biznes, chyba że jakiś mega drogich sikorów, ale kupim, nie kupim potargować można :))
Skoro powstał klub, w którym możesz wypożyczyć "supersamochody" w stylu Ferrarynki czy Lambo, więc i może na luksusowe zegarki znalazłby się target.
_________________
http://facebook.com/bambiplaster
Ostatnio zmieniony przez Tomir 2014-05-23, 15:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
marekgro 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 11 razy
Wiek: 41
Dołączył: 14 Lis 2013
Posty: 1924
Skąd: Kraków
 #14  Wysłany: 2014-05-23, 20:25   

wypożycza się najlepiej coś, na co normalnie nie wydałoby się pieniędzy, ale jest potrzebne. Na tej zasadzie wypożycza się biżuterię na występy gwiazd i gwiazdek. I nie tylko na występy.
Mogę Ci wyliczyć model biznesowy + amortyzacja zegarków, moim zdaniem w grę wchodzą tylko bardzo drogie sikory. Na szybko przychodzą mi dwie grupy docelowe: śluby i lekarze.
_________________
Pick people of high integrity over capability. Capability degrades. Integrity compounds.
Ostatnio zmieniony przez marekgro 2014-05-23, 20:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum