Poljot 2614 nie startuje
Odpowiedz do tematu

: Poljot 2614 nie startuje
Mam zegarek Poljot z mechanizmem 2614. Zegarek po nakręceniu chodził kilka minut i zatrzymywał się zawsze w w tej samej pozycji- w okolicy 20-25 sekundy. Nie był to problem ze wskazówkami. Po rozebraniu okazało się, że mostek zakrywający bęben sprężyny jest zgnieciony, a w bębnie brakuje trzech zębów obok siebie. Po wymianie bębna (przełożyłem sprężynę do dobrego bębna) i mostka pojawił się następujący problem: zegarek nie startuje, dopiero po nakręceniu do końca i dociśnięciu koronki taki sposób, jakbym chciał go jeszcze mocniej dokręcić, balans rozpoczyna pracę. Po zwolnieniu nacisku staje. W czym może leżeć przyczyna? Może źle poskładałem bęben?

Kto nie chce karmić swojej armii, będzie karmił obcą.
:
Cytat:
W czym może leżeć przyczyna?


Brak zasilania. Ucisk na mostku mostek, suchota, albo co się zdarza sprężyna do wymiany. Przepuść go, a będziesz dokładniej wiedział.

Pozdro!!!
:
Chyba i tak musisz rozebrac mechanizm - po takiej awarii mogą byc odłamki itp. Zacznij od zdjęcia bębna sprężyny, balansu i kotwicy - będziesz mógł ręcznie obrócić przekładnię, a wtedy parę rzeczy może się wyjaśnić.

G.

:
Przełożę sprężynę z działającego i sprawdzę. To nie do końca wygląda na brak zasilania- wydaje mi się, ze balans w takim wypadku powinien ruszyć po potrząśnięciu, a on stoi, jakby coś blokowało. Balans i kotwicę już demontowałem, wszystko ładnie się obracało. Mechanizm juz jest wyczyszczony, nasmarowany i przedmuchany. Mam świadomość, że bez wyjęcia bębna się nie obejdzie.

Kto nie chce karmić swojej armii, będzie karmił obcą.
:
Weiss napisał/a:
(...) wydaje mi się, ze balans w takim wypadku powinien ruszyć po potrząśnięciu, a on stoi, jakby coś blokowało. (...)


A założony i dokręcony sam, bez kotwicy, buja się swobodnie?

G.

:
Już zrobiłem :)) . Jak idiota przy składaniu zapomniałem o podkładce pod mostek balansu . Czyli zasilanie było, ale nie miało siły go ruszyć. Dzięki za sugestie.

Kto nie chce karmić swojej armii, będzie karmił obcą.
:
Choroszo, ka wsio idiot po płanu :)

Gboo.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.