Bromborkowy składak
Odpowiedz do tematu

:
Zinajda napisał/a:
3. a może by tak, jako wskazówkę sekundnika zrobić trójłopatowe śmigło (wiem, że to niełatwe)?

hmmm ale jak? przecież Mołnia nie ma centralnej sekundy

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
bromborek, świetny pomysł na tarczę, tak jak Paweł pisze popracować nad indeksami i jest bomba.

:
To projekt mojego kolegi Marcina ... chwała mu za to... ale oczywiście nad szczegółami jeszcze pracujemy a zwłaszcza on... Ja w wolnym czasie pracuję nad alternatywną tarczą.

Wy macie zegarki ja mam czas...
:
Ciniol: Subtarcza sekundnika jest w miejscu prawego silnika, więc tylko trzeba zrobić odpowiednią wskazówkę.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-03-06, 11:44, w całości zmieniany 2 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Zinajda napisał/a:
Ciniol: Subtarcza sekundnika jest w miejscu prawego silnika, więc tylko trzeba zrobić odpowiednią wskazówkę.

ale jak zrobisz takie 3 ramienny krzyżyk/śmigło to na drugim silniku będzie jakoś tak pusto hmmm nie mówiąc już że w małym śmigle trzeba by innym kolorem zaznaczyć jedno z ramion śmigła żeby miało to sens jako wskazujące sekundy

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ty, a po co Ci wskazanie sekund w zegarku hmmm komórki nie masz? :D

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
ty chyba nie masz komórki a nawet całych zwojów :złośliwiec: jak jest miejsce to trzeba zrobić i wykorzystać. Słyszałeś kiedyś żeby np. jakiś producent miał werk z datą a zrobił zegarek bez daty ;) :D

Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2014-03-06, 12:28, w całości zmieniany 1 raz
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Ciniol napisał/a:
Zinajda napisał/a:
Ciniol: Subtarcza sekundnika jest w miejscu prawego silnika, więc tylko trzeba zrobić odpowiednią wskazówkę.

ale jak zrobisz takie 3 ramienny krzyżyk/śmigło to na drugim silniku będzie jakoś tak pusto hmmm nie mówiąc już że w małym śmigle trzeba by innym kolorem zaznaczyć jedno z ramion śmigła żeby miało to sens jako wskazujące sekundy


Na pewno tak, jeśli chodzi o zaznaczenie jednej z "łopat". Tym, że na drugim silniku będzie pusto, zbytnio bym się nie przejmował, różnica niewiele większa niż przy "konwencjonalnej" wskazówce (zrobienie drugiego śmigła to dopiero byłaby cepelia, ale narysowanie go - czemu nie!). Swoją drogą, podobny w koncepcji pomysł miał CORUM, http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=5881 ale efekt słusznie został określony przez Blaza "najbrzydszym zegarkiem świata".

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2014-03-06, 13:34, w całości zmieniany 2 razy
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
goTomek napisał/a:
Ty, a po co Ci wskazanie sekund w zegarku hmmm komórki nie masz? :D

To ja proponuję minutowej i godzinowej też nie wstawiać :) :głową w mur:

Wy macie zegarki ja mam czas...
:
Zinajda napisał/a:
Na pewno tak, jeśli chodzi o zaznaczenie jednej z "łopat". Tym, że na drugim silniku będzie pusto, zbytnio bym się nie przejmował, różnica niewiele większa niż przy "konwencjonalnej" wskazówce (zrobienie drugiego śmigła to dopiero byłaby cepelia, ale narysowanie go - czemu nie!). Swoją drogą, podobny w koncepcji pomysł miał CORUM, http://www.czwarty-wymiar.pl/viewtopic.php?t=5881 ale efekt słusznie został określony przez Blaza "najbrzydszym zegarkiem świata".

hmmm hmmm to nawet może by fajnie wyglądało

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Jest taki "Fahrenheit" (jeśli dobrze pamiętam), w którym pod nieprzezroczystym szkiełkiem tyka tourbillon (powinni go IMO wyciszyć, co jest qwa!) Kiedyś go pokazywałem na forum.
Udanym przedsięwzięciem w podobnym względzie może się pochwalić Swedos, który włożył kiedyś "Wołnę" czy innego "Precyzyjnego"do koperty mechanizmem do góry, jedyną (ale miłą sercu) funkcją tego zegarka było cieszenie oczu.

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Sprawdź czy rozmiar śmigła-sekundy w projekcie ma taką samą średnicę jak wgłębienie tarczy w mołni.
Bo jak nie to lipa...

Skate or die!
Sylwek
[Usunięty]
:
Ciniol napisał/a:
ty chyba nie masz komórki a nawet całych zwojów :złośliwiec: jak jest miejsce to trzeba zrobić i wykorzystać. Słyszałeś kiedyś żeby np. jakiś producent miał werk z datą a zrobił zegarek bez daty ;) :D


a PZL-ka jakoś tak ma ... :D

:
Zinajda, mam go dzisiaj i czasami noszę.

:
Svedos jestem twoim idolem... :))
A mówiąc serio podziwiam Cię i proszę pokaż jego fotkę...

Wy macie zegarki ja mam czas...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.