Poprzedni temat «» Następny temat
Co nam pasuje/nie pasuje

Czy jesteś za zmianą layoutu strony?
TAK
26%
 26%  [ 5 ]
NIE
73%
 73%  [ 14 ]
Głosowań: 0
Wszystkich Głosów: 19

Autor Wiadomość
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #1  Wysłany: 2009-08-14, 19:42   Co nam pasuje/nie pasuje

Koledzy (koleżanek jeszcze nie mamy :wink: ),

Naszła mnie refleksja taka ogólno-wizerunkowa, wobec faktu że rozwijamy się chyba naprawdę fajnie :



Jak się zapatrujemy na linki zewnętrzne? Linki do aukcji, linki innych for(ów?) etc?



Moje zdanie jest takie :

Jeśli służy to pokazaniu czyichś dylematów czy jest przykładowe - to jak najbardziej jest OK.

Jeśli ma to charakter reklamy członka forum - to też jest OK.

Jeśli jest to pytanie osoby nowej - jest OK.

Jeśli jest to oferta gościa co ma 2 posty - nie jest OK.



Proszę o sugestie. Może zrobić z tego sondę później i przegłosować ?
 
 
feleksc 



Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 4383
Skąd: wroc
 #2  Wysłany: 2009-08-14, 19:49   

Cytat:
Jeśli jest to oferta gościa co ma 2 posty - nie jest OK.




masz racje we wszystkich punktach i

w całej rozciągłości :wink:
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2009-08-14, 20:47   

Tak sobie myślę, że może po miesiącu funkcjonowania forum zrobić taki temat, zebrać wszystkie wnioski i zażalenia, uwagi i pochlebstwa w jedno i pozmieniać co nieco, bo przecież wiadomo, że nie od razu Kraków budowano i poprawki muszą być. :wink:
 
 
andre
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2009-08-14, 21:03   

Wklejanie linków jak najbardziej ok.Reklamowanie własnej sprzedaży na serwisach aukcyjnych nie ok.
 
 
CipherDog
Gość
 #5  Wysłany: 2009-08-14, 21:26   

Bez względu na ilość postów, żadnych własnych linków.
 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #6  Wysłany: 2009-08-14, 21:31   

Może nie skupiajmy się na postach, ale na czasie obecności na forum.

Ja postów nie mam za dużo patrząc na przodowników, może nie zawsze mam coś mądrego do powiedzenia :(

A i znajdzie się cwana bestia, która w każdym temacie napisze:

- zgadzam się z przedmówcą, (przedklikaczem :) )

- jest wspaniały

itd

i w przeciągu jednego dnia będzie miał 40 postów.
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2009-08-14, 21:45   

"Siema" "Witam!" "Zajefajna fota!" "Czaderski sikor!"... Znaczy że się dowaliłeś teraz do tekstów 80% KiZiowych apogletów chinskich zegarków !? No nie wolno takim spostrzegawczym być!
 
 
Stig 
Sprzedawca Ryżu

Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 279
Skąd: Śląsk
 #8  Wysłany: 2009-08-15, 14:01   

Alamo, masz rację co do wstawiania linków, zróbmy tak. I jeszcze jedno: może by napisać FAQ zegarkowe? Tłumaczyłoby wszystko (albo prawie) co wiemy na temat zegarków i byłoby pomocne dla nowych userów, których pewnie przybędzie w przyszłości...
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #9  Wysłany: 2009-08-15, 14:09   

Czyli wychodzi na to, po podsumiowaniu zdan tych którym się chciało skomentować :P , że w zasadzie jedyne co nas wpienia to oferty kolesia który się dopiero zarejestrował. Pozostałe przypadkilinków komercyjnych są OK. Dobrze zrozumiałem ?
 
 
pawwel
Sprzedawca Ryżu


Wiek: 35
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 270
Skąd: Warszawa
 #10  Wysłany: 2009-08-15, 14:32   

Wiadomo, że osoby, które zarejestrują się tylko po to, żeby zareklamować swoją aukcję nie są OK. Natomiast myślę, że nawet jeśli ktoś nie ma za dużo postów a wyraźnie zaznaczy, że przedmiot/aukcja jest jego to nie powinno nikogo obrazić :D .
 
 
ROBAK 
Ryżowy


Wiek: 48
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 526
Skąd: RZESZÓW
 #11  Wysłany: 2009-08-15, 17:41   

ALAMO napisał:
Czyli wychodzi na to, po podsumiowaniu zdan tych którym się chciało skomentować :P , że w zasadzie jedyne co nas wpienia to oferty kolesia który się dopiero zarejestrował. Pozostałe przypadkilinków komercyjnych są OK. Dobrze zrozumiałem ?




Linki komercyjne same w sobie nie są złe, mogą komuś zaoszczędzić żmudnego przeszukiwania internetu, a jak ktoś zacznie przeginać zawsze można mu kulturalnie zwrucić uwagę.
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #12  Wysłany: 2009-08-15, 21:14   

Dla mnie jednym z - przepraszam za określenie - głupszych zakazów na KMZiZ był zakaz zamieszczania linków komercyjnych, a dokładniej to, że były zakazane wszystkie linki komercyjne. Bo komu przeszkadzały linki do ebaya na KMZiZ? Ktoś na ebayu coś tam sprzedawał? Czy raczej ebayowa sprzedaż psuła komuś interesa? :twisted:



Rozumiem - i wy również to twierdzicie - że niedopuszczalna jest sytuacja, gdy ktoś się rejestruje i po minucie czy po jednym dniu od razu przystępuje do zachwalania swojego towaru i bombarduje linkami. I tego nie chcemy. Myślę, że jeśli pojawi się taki ktoś, to jego posty z linkami trzeba będzie kasować.



Popatrzmy na Bazar, bo głównie o to tu chodzi. Na KMZiZ nie ma żadnego obostrzenia, na GMT jest wymóg 40 postów. Jest to jakiś sposób i na GMT działa, jak widzę, prawidłowo, choć wiadomo, że można go obejść.



Na pewnym forum na którym bywam, jest wprowadzony taki sposób: zanim oferta na Bazarze zostanie zamieszczona, musi zostać zaakceptowana przez adminów. Na innym - jest wymóg miesiąca istnienia konta. Może któryś z tych sposobów?
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #13  Wysłany: 2009-08-16, 01:23   

Postulowałem na kiZi o to samo. Bazar to przywilej. Powini go dostąpić ludzie znani. Nie chodzi o liczbę postów czy okres zarejestrowania, lecz o zaufanie ... Pomysł z weryfikacją przez admina jest dobry. Tylko trzeba go uściślić przez jakieś twarde kryteria.
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #14  Wysłany: 2009-08-16, 21:04   

Moim zdaniem takie zaostrzenie - tylko linki tematów zegarkowych (zegarki, części, paski itp.)
 
 
Spinner 
burak i melepeta



Wiek: 52
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 7497
Skąd: Zielona Góra
 #15  Wysłany: 2009-08-25, 14:03   

Nie mozna by zrobic tak aby "Zobacz posty od ostatniej wizyty" byly widocznie nie tylko z głównej strony forum?:(



Pzdr

Spinner
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum