Poprzedni temat «» Następny temat
K-43 - fotki z sieci
Autor Wiadomość
Spam
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2013-06-18, 21:28   K-43 - fotki z sieci

...oj... dawno żadnej kirowki nie kupiłem... jakoś się nimi nasyciłem... a te które bym posiąść chciał to ceny mają z tych co to "koń ze dwie wsie wart"... to odpuszczam... ale pomarzyć zawsze można...

...ot znalazłem powojennego złotousta... powojenny nie należy do moich ulubionych... zwłaszcza tak młody... ten jednak zasługuje na uwagę... drugi kwartał 1964 roku a wykończenie mechanizmu niezmiernie zbliżone do końcówki lat czterdziestych... nawet zapadka blokująca koło naciągowe bębna sprężyny jest taka jak w 1GCzZ czy choćby późnym złotouście z 49 roku... mam złotousta z 1958 roku gdzie ta zapadka jest już taka jak w kirowkach z 2GCzZ a później CzCzZ... poza tym... w K-43 montowanych w ebonitowych zegarach czołgowych z lat 60+ półmostek kół sekundowego i wychwytowego jest bardzo uproszczony i jedynie w zarysie przypomina dawne czasy... a tu... no i zwróćcie uwagę na mostki kotwicy w 49, 58, 64... 80

http://aukro.ua/chasy-kar...3335879777.html





dla porównania rok 1949 i 1958





a tu rok circa 80





...takie coś bym łykną... za rozsądne pieniądze ;)

...tarcza przekładana... ale silnik jeden z pierwszych na sowieckim wikcie... chyba mackinley...








źródełko
http://aukro.ua/kirovskie...3273036011.html



...no i jeszcze ciekawostka...

...tarcza to współczesna malowanka... zbyt pięknie wygląda... mechanizm new railway o numerze 3398972 co by wskazywało na rok 1918... jak słusznie zauważył Paweł podejrzanie młody... może się uchował... osobiście jak zauważyłem ten obiekt to naszła mnie refleksja, że w końcu Ukraińcy i Rosjanie znani są z tworzenia frankenów i w zasadzie kwestią czasu jest tylko jak kiedy zaczną kupować hampdeny z epoki na zatoce i lokować w rodzimych sowieckich cejsach... niemniej jednak zegarek wygląda jak 100k zielonych... i to jest podejrzane...




żródełko http://aukro.ua/karmannye...3319530056.html


...na zakończenie jeszcze foty z aukcji które zakończyły się już kilka miesięcy temu... miałem ochotę ale jak cena przekroczyła circa 1kpln za sztukę na chodzie to odpuściłem :( choć środki były... a wtedy właśnie przechodziłem kryzys hobbystyczny...




...moje trzy mityczne jednorożce...

chrono na k-43 z 1GCzZ







... to samo na werku 2GCzZ






... stoper na werku 1GCzZ






...jak coś się mi jeszcze spodoba to nie omieszkam zająć Waszej uwagi...
Ostatnio zmieniony przez Spam 2013-06-18, 21:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #2  Wysłany: 2013-06-18, 22:11   

Spam, takie brudasy stare ludziom pokazujesz :złośliwiec: Jak nabędziesz takiego to wysyłaj do mnie :)) ...... 49, 58 pifko szkiełka im trzeba
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2013-06-19, 10:31   

Spamu - miłość twa do kieszonek nie rdzewieje jak widzę :złośliwiec:
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #4  Wysłany: 2013-06-19, 23:06   

:D
Spam :?:
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Spam
[Usunięty]

 #5  Wysłany: 2013-06-20, 07:18   

...śmiejcie się mendy... śmiejcie plask

...cóż... co do kieszonek... naręcznego noszę bo jest praktyczny i funkcjonalny... ale to w sferze moich zainteresowań są cebulki... za piękno... nietuzinkowość... styl, etc...
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #6  Wysłany: 2013-06-20, 10:11   

Zacne są
....dawaj więcej pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
Spam
[Usunięty]

 #7  Wysłany: 2013-06-23, 13:21   

...ten wisi na zatoce już od bardzo bardzo dawna... ceny nie będę komentował bo mi ciśnienie skacze... gdyby 1usd=1pln inaczej by to wyglądało... ale wtedy pewnie by mnie pmwas ubiegł hmmm :D

...tarcza i koperta to nic specjalnego ;) ale razem z mechanizmem :)















http://www.ebay.com/itm/1...=item27d40b4b61
 
 
luckers 
Ryżowy


Wiek: 41
Dołączył: 09 Sie 2011
Posty: 374
Skąd: lubuskie
 #8  Wysłany: 2013-06-23, 13:53   

Piękne te stare rusy. Już prawie o nich zapomniałem a tu znów Spam przypomniał. Muszę mieć kirówkę!
 
 
Spam
[Usunięty]

 #9  Wysłany: 2013-06-23, 15:06   

http://www.youtube.com/watch?v=-sD9LeUNaEc

http://www.youtube.com/watch?v=JYtG36McC08
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #10  Wysłany: 2013-06-23, 15:38   

Wkleiłem w dziale o Gerlachach, ale i tu się może nadaje:
znalezione w siedzi K-43 w niecodziennym zastosowaniu ;)
http://www.ebay.com/itm/U...h-/281123267610


_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2013-08-12, 10:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jimmy 
Klon Sprzedawcy Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 42 razy
Wiek: 43
Dołączył: 17 Mar 2013
Posty: 9239
Skąd: Piekło
 #11  Wysłany: 2013-06-23, 17:25   

Spam, tego divera to ja rozumiem pifko
_________________
Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #12  Wysłany: 2013-06-29, 12:29   

Spam napisał/a:
...ten wisi na zatoce już od bardzo bardzo dawna... ceny nie będę komentował bo mi ciśnienie skacze... gdyby 1usd=1pln inaczej by to wyglądało... ale wtedy pewnie by mnie pmwas ubiegł hmmm :D

...tarcza i koperta to nic specjalnego ;) ale razem z mechanizmem :)



Hmmm - tarcza niby niespecjalna? A ile ich z logo Toczmechu pojawia się na aukcjach??? Bop póki co widziałem dwie ;)
Niestety sprzedawca upiera się, ze poniżej 650USD nie zejdzie, a ten zegarek nie jest wart 650USD. I tak sobie wisi. Negocjacje zakończyły się fiaskiem i zegarek dalej nie jest u mnie. I cudu pewnie nie będzie - za parę lat wartość naszych pieniędzy zeżre inflacja i wtedy może zegarek się sprzeda ;)
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Spam
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2013-06-29, 13:05   

...cena zawrotna... za tę kasę to można nabyć ze 6 sztuk i to takich fajnych... no... 4 do 6 sztuk... jakby brać co popadnie to ze 12 do 20... tylko, obserwując co wschód wyczynia z tarczami i kopertami... czy za kilka lat nie zaczną powstawać frankeny wielogatunkowe ;) ...aż strach pomyśleć czy będzie się można w tym połapać... póki co rynek jeszcze sterylny... nie licząc frankenów łatwych do rozpoznania... ewidentnych...
...a te tarcze to się ostatnimi czasy parę razy przewinęły... nigdy z takim mechanizmem... i niestety jak zauważyłem... nie w cenach sprzed roku...
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #14  Wysłany: 2013-06-29, 13:32   

Rynek jest dość sterylny, pomijajac składaczki powstałe raczej w wyniku napraw niż celowego oszustwa. No i na Ukrainie robi się sporo nowych, drukowanych i zalaminowanych tarcz do K43, ale tych późniejszych (bo farba odpada i wiele nie nadaje się do użytku). Niestety Ruskie kapnęły się, że przeszczepienie mechanizmu z Hampdena może bardzo uatrakcyjnić zegarek, a międzynarodowy handel jest ostatnio łatwiejszy, więc i frankeny mogą zacząć się, niestety, pojawiać. Pół biedy jak tarcze będą malowane. Gorzej, jeśli ktoś wymyśli, zeby zożyć coś takiego z wczesnej kirowki z wczesną tarczą - będzie mozna się nabrać, niestety...
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Spam
[Usunięty]

 #15  Wysłany: 2013-08-11, 22:41   

Delikatny składak... silnik z 1GczZ... mostek balansu z powojennego złotousta

http://www.ebay.de/itm/Mi...=item43be6b3b42







 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum