Aktualności
Odpowiedz do tematu

:
Ale panowie, to nie jest nasz materiał :-)
Dzisiaj mi to podlinkowano.
Podejrzewam że copy&paste było w użyciu ;-)

:
Żeby tylko to się nie zgadzało.... Ja od dawna mówię, że P.24 to nie jest żadna eksportowa wersja P.11, ale ktoś tu nową historię próbuje pisać :D

:
Zdania na ten temat są podzielone :))

:
Między kim są podzielone? Bo literatura i historia sprawę stawiają jasno. Podobne są z wyglądu - owszem, laik nawet może się pomylić, ale konstrukcja zupełnie inna (wewnętrznie, żeby ktoś mnie nie posądził, że jak podobny to i konstrukcja musi być podobna :P ). nie chcę zanudzać i wymieniać różnic, ale zwróćcie uwagę: wersji P.11 było kilka... a, b, c, f, g różniące się od siebie znacznie, ale nadal był to ten sam kadłub, płat, zawieszenie. Dlaczego więc P.24 nie jest kolejną z wersji? Bo tutaj występuje zupełnie przekonstruowany kadłub, płat, system uzbrojenia, silnik z podwójną gwiazdą, rozmieszczenie zawieszenia itd itp. P.24 sam miał kilka sporo różniących się od siebie wersji, jednak przepaść dzieląca go od różnych wersji P.11 była tak ogromna, że choćby nie wiem jak bardzo chcieć to nie da się powiedzieć, że to po prostu wersja eksportowa P.11. :facepalm: - P.11 miał swoje wersje eksportowe (b,f-licencyjna). Nie wiem skąd w ogóle ktoś wpadł na pomysł utożsamiania P24 z P.11? Oba samoloty powstawały oddzielnie jako wersje rozwojowe P.6/P.7, poza tym P.24 był projektowany przez inż. Jakimiuka (tego samego co projektował P.50), natomiast P.11 do wersji "b" był projektem Puławskiego.
Nawet P.11g "Kobuz", który miał dużo mocniejszy silnik (od Jastrzębia) i podobno (nie jest pewne) zakrytą jak P.24 kabinę nie był na tyle "różny" od zwykłego P.11, żeby nazwać go innym numerem, a tu nagle ktoś wyskakuje z podobnym samolotem i nazywa go P.24 - przypadek? Czy może faktycznie to inny samolot?

Rzekłem
cool

Ostatnio zmieniony przez soda 2013-12-06, 10:43, w całości zmieniany 3 razy
:
soda, słusznie prawisz, P.24 to był zupełnie nowy od podstaw skonstruowany model.

Sylwek
[Usunięty]
:
:popcorn:

:
No i dupa :evil:
Wczoraj miały byś pierwsze foty z eliminacji, ale odwołano je z powodu pogody.
Dopiero dzisiaj :))

:
Kaj te zdjęcia? Wywołują się? :P :złośliwiec:

40 miejsce w generalce, 7 miejsce w grupie.

P.S. do galerii oficjalnej niestety się nie załapali :(

:
Były juz te zdjęcia pokazywane? :popcorn:

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Czekamy na oficjalne foty.

:
goTomek, nie były GG śpi nono

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Najlepsze, że jak to z imprez takich "towarzyskich" bywa, gdzie "zastaw się a postaw się", tacy w miarę malutcy to rzadko się pojawiają w sieci...
Ja śledzę na bieżąco pojawiające się galerie, niestety Wurce i inne czterołapy królują. Za to widziałem jedno z gali, rzeczywiście było coś na ręku :)

FORZA Robert!
RK WRT
:
A gdzie widziałeś, Przemek :?:

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
:
Znalazłem :P

Pierwsze koty za płoty, trzeba jednak grubiej iść, no i miejsce nieszczególne imo, bo , niewidoczne:









Foty
Mateusz Banaś
Łukasz Koziarski
I ponownie Łukasz Koziarski

Fazi wejdź na FB, na profil Paweł Szołek Stefanicki.

FORZA Robert!
RK WRT
:
OK :!: Dzięki ;)

Pozdrawiam
Krzysiek/Fazi64

____________________________________
...Ruski trollu - idi na ch.j...
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.