Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wnioski na nowym serwerze
Autor Wiadomość
Blaz
[Usunięty]

 #1  Wysłany: 2010-02-11, 09:24   Pierwsze wnioski na nowym serwerze

Koledzy, widzę, że każdy z nas chciałby, żeby nowe miejsce było i piękne, i wygodne. To dobrze. :wink: Ale musicie być cierpliwi.

Specyfika zajumania wymogła to, że mamy w tej chwili forum postawione na najprostszym silniku. Silnik ten ma naprawdę mało funkcji. Mniej nawet od tego na starym miejscu. Można więc powiedzieć, że mamy w tej chwili kompletne gołe forum. Aby coś teraz zmienić, administracja musi:
a) nauczyć się pracować na tym silniku,
b) wyszukać odpowiednie skrypty rozszerzające funkcjonalność,
c) zainstalować je i przetestować,
d) dostosować do naszych potrzeb.

W tej chwili jesteśmy nadal w fazie przywracania tych ustawień, które możemy przywrócić.

Dlatego rozumiem Was, gdy piszecie, że layout zmienić trzeba, logo też itp. Ale proszę o chwileczkę cierpliwości. :wink: W ciągu ostatnich dwóch spałem raptem 4 godziny, a jestem na antybiotykach i mam 40 stopni gorączki. :wink:

Tu proszę o wnioski co należy poprawić, o podawanie usterek, które zauważyliście, a my w miarę postępów będziemy to robić. :wink:

To już jest nasze miejsce, więc możemy spokojnie i powoli cyzelować wygląd na taki, który będzie nam odpowiadał. :wink:
Ostatnio zmieniony przez Blaz 2011-05-14, 16:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #2  Wysłany: 2010-02-11, 09:26   

Ja mam jeden wniosek i prosbe poki co...zmiana tego ochydnego logo "PHPBB" na miniaturke naszej fajowskiej mapki.
: )

Oraz wspolczuje samopoczucia bo musi byc paskudne.Zycze szybkiego powrotu do zdrowia i lykaj tran ! : )
 
 
Sawim
[Usunięty]

 #3  Wysłany: 2010-02-11, 09:40   

Kilka wniosków na szybko:

* reklamy jednakowego rozmiaru, i w jednej linii
* wywalenie mapki w miejsce "lewo-góra" zamiast logo phpbb
* możliwość zwijania działów
* regulamin forum NAD reklamami

I co najważniejsze - rozważenie możliwości powierzenia opieki technicznej nad forum jakiemuś specjaliście od phpbb, choćby i odpłatnie.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #4  Wysłany: 2010-02-11, 09:58   

Ja bym jeszcze zredukowal liczbe dzialow...wg mnie im wiecej tym wiekszy balagan a sa dzialy w ktorych dzieje sie jeden lub dwa posty na tydzien.
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2010-02-11, 10:03   

...to ja poczekam w takim razie


...myślę, że wygląd strony będzie można zbudować od podstaw, wtedy znajdzie się miejsce na reklamę, logo i takie tam
...co do reszty to tak jak pisałem wcześniej - poczekam -


...proponuje połączyć ten temat z tym Wygląd nowej siedziby

...już jest lepiej - linki są w innym kolorze i nie trzeba podkreślać



EDIT: ja chce mieć z powrotem "Nocny Stróż" a nie Kulis
 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #6  Wysłany: 2010-02-11, 10:08   

pisar napisał/a:
Ja bym jeszcze zredukowal liczbe dzialow...wg mnie im wiecej tym wiekszy balagan a sa dzialy w ktorych dzieje sie jeden lub dwa posty na tydzien.


Zdecydowane veto :!:
Forum powstało między innymi po to aby było zróżnicowanie poruszanych tematów.
I uważam, że taka ilość działów pozwala nam poruszanie chyba większość tematów zegarkowych.
Forum rozrastało się przez ponad 6 miesięcy i wszystkie działy powstawały z potrzeby usystematyzowania, nie są one kopią działów z innych forów. Jest naturalna ewolucja.
Dlatego też uważam, że nie ma potrzeby okrajania forum skoro sami spowodowaliśmy taki a nie inny jego układ.
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #7  Wysłany: 2010-02-11, 10:09   

...tak patrze, że nie ma informacji o edycji postu, a to raczej jest potrzebne
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2010-02-11, 10:20   

Sawim napisał/a:
Kilka wniosków na szybko:

* reklamy jednakowego rozmiaru, i w jednej linii
* wywalenie mapki w miejsce "lewo-góra" zamiast logo phpbb
* możliwość zwijania działów
* regulamin forum NAD reklamami

I co najważniejsze - rozważenie możliwości powierzenia opieki technicznej nad forum jakiemuś specjaliście od phpbb, choćby i odpłatnie.


Z tym specjalistą to trzeba będzie pomyśleć, bo pewne kłopoty przerastają niestety moją wiedzę... Działają mi funkcje administracyjne, a nie działają moderatorskie. Czekam na kodera, który to być może poprawi. Dlatego nie mogę scalać postów, przydzielać moderatorów do działów itp.

Co do redukowania liczby działów to musimy się poważnie zastanowić. Przychylam się do opinii Wahina w tej kwestii.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #9  Wysłany: 2010-02-11, 10:23   

Dodam ze chodzilo mi bardziej o kosmetyke niz rewolucje ...

cos jak to o czym bibliotekarz pisal:

Przeklejam tu...

"2. Do tego wszystkiego dołączyłbym Galerię, bo takowej brak. Jest tylko dział Nasze Chińczyki, ale nazwa sugeruje galerię wyłącznie zegarków żółtych.
3. Manufaktura i Linki i Adresy - te działy przerzuciłbym do działu porad, podobnie jak Koledzy Pomóżcie i Warsztat.
4. Chinese Boutique wrzuciłbym do działu bazar, ew. porady. Skwer osiedlowy jak najbardziej zostaje Smile"
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2010-02-11, 10:29   

pisar napisał/a:
Dodam ze chodzilo mi bardziej o kosmetyke niz rewolucje ...

cos jak to o czym bibliotekarz pisal:

Przeklejam tu...

"2. Do tego wszystkiego dołączyłbym Galerię, bo takowej brak. Jest tylko dział Nasze Chińczyki, ale nazwa sugeruje galerię wyłącznie zegarków żółtych.
3. Manufaktura i Linki i Adresy - te działy przerzuciłbym do działu porad, podobnie jak Koledzy Pomóżcie i Warsztat.
4. Chinese Boutique wrzuciłbym do działu bazar, ew. porady. Skwer osiedlowy jak najbardziej zostaje Smile"


Co do punktu 2. to kiedyś była na ten temat dyskusja i można w ten dział wrzucać zdjęcia także innych zegarków niż chińskie. :wink:
3) To się da zrobić. Za jakąś godzinkę zrobię. Podobnie jak postulat Sawima i położenie Regulaminu nad reklamami.
4) Kwestia jest taka, że to się kłóci z koncepcją naszego forum. Czyli bez podforów w forach. Myślę, że dział "Chinese Boutique" zaginąłby i byłby trudny do znalezienia jako podforum fora "Porady" (bo myślę, że do "Bazaru" to już to nie pasuje na pewno). :wink:
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #11  Wysłany: 2010-02-11, 12:05   

To ja może wrzucę całą swoją wypowiedź - miała też inne punkty i chciałbym żeby była rozpatrywana jako całość :)

"Ja też jestem za odświeżeniem struktury forum, nawet głębiej, włącznie ze zmianami w działach, bo lekka rozsypka nam się robi.
1. Wiele działów, np. Tao, Hommage a'la Pam, jest rzadko odwiedzanych, a wiszą. Może zunifikować wszystko pod jednym, "chińskim dachem", byłoby widać ruch, a tak w niektórych działach jeden post na tydzień. I tak moglibyśmy mieć dział zegarków chińskich(po prostu), japońskich, rosyjskich/radzieckich, amerykańskich i w końcu europejskich. Tak chyba byłoby najbardziej przejrzyście.
2. Do tego wszystkiego dołączyłbym Galerię, bo takowej brak. Jest tylko dział Nasze Chińczyki, ale nazwa sugeruje galerię wyłącznie zegarków żółtych.
3. Manufaktura i Linki i Adresy - te działy przerzuciłbym do działu porad, podobnie jak Koledzy Pomóżcie i Warsztat.
4. Chinese Boutique wrzuciłbym do działu bazar, ew. porady. Skwer osiedlowy jak najbardziej zostaje Smile
5. No i warto byłoby stworzyć jakieś podforum administracyjne gdzie moglibyśmy o takich sprawach, jak na przykład struktura forum, dyskutować. Oprócz tego Kosz i takie tam śmieci.
6. Dział o spotkaniach forumowych zostaje w dziale ogólnym.

Co o takim kształcie myślą Szanowni?"

Łukasz- jeśli chodzi o Chinese Boutique to można by je po prostu przenieść do działu porady, tak żeby był widoczny na głównej. Dość logiczne rozwiązanie.

Ja widzę podział forum tak:

I. Poza Wielkim Murem

1. Pogadajmy o...
2. Spotkania forumowe
3. Trąba słonia

II. Dyskusje zegarkowe(kwestia nazwy do dyskusji)

1. Zegarki chińskie
2. Zegarki japońskie
3. Zegarki europejskie
4. Zegarki rosyjskie i radzieckie
5. Zegarki polskie
6. Zegarki z innych krajów
7. Recenzje zegarków wszelakich
8. Galeria

III. Vintage

1. Zegarki vintage- prezentacje
2. Naprawy staruszków
3. Co to za zegarek

IV. Porady

1. Porady dotyczące zakupu
2. Chinese Boutique - paskowy temat
3. Samodzielne naprawy
4. Gdzie kupować? Okazje, oferty, aukcje, bazarki.

V. Biuro projektu
1. Nasze realizacje. Zegarki, pasówki, paski.
2. Skąd wziąć, gdzie szukać? Koperty, koronki, wałki, szkiełka.

VI. Wangfujing Czyli Pekińska Dzielnica Handlowa

1. Sprzedam
2. Kupię
3. Zamienię/oddam
4. Oferty niezegarkowe
5. Uwaga - podróba!

VII. Sprawy administracyjne

1. Propozycje dotyczące forum.
2. Zażalenia
3. Kosz

W takim kształcie widziałbym obecnie CW. Co Wy na to?
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #12  Wysłany: 2010-02-11, 12:09   

...Panie od książek - na moje oko dobrze to to wygląda. Masz moje poparcie na taki myk. Ładnie to wszystko poukładałeś
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #13  Wysłany: 2010-02-11, 12:13   

Jestem za a nawet przeciw. Co nieco jeszcze od siebie bym dorzucił ale jak najbardziej w takim kształcie widzę forum. Popieram Leszka :D
 
 
Ghostdog 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu

Pies czy kot?: pies
Wiek: 37
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3547
Skąd: Warszawa
 #14  Wysłany: 2010-02-11, 12:15   

Układ Biblio bardzo przejrzysty i poukładany z sensem :)
 
 
Rudolf 



Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #15  Wysłany: 2010-02-11, 12:20   

Kurde jestem maruda ...ale tu sie musze zgodzic z wami ten uklad proponowany przez Lecha jest przejzysty i czytelny i bede musial sie z zgodzic z tym ze tak bybylo lepeiej
Zarzad zajmie sie sprawa przewrotu proponowanego przez kumotra Bibliotekarza i jemu samemu tez sie przyjzy czy to aby nie wywrotowiec :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum