Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze wnioski na nowym serwerze
Autor Wiadomość
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #16  Wysłany: 2010-02-11, 12:41   

Cieszcie się, że Wam tu jakiejś Klasyfikacji Dziesiętnej nie zapodałem ;)
Cieszę się, że Wam podpasił takowy układ. Też wydaje mi się przejrzysty. Oczywiście co nieco trzeba by przyprawić naszym folklorem i nazwy działów jakoś bardziej swojsko nazwać, ale to już roboty wykończeniowe.
Wracam do roboty :/ Do wieczora więcej osób się wypowie, to może coś się wyklaruje :)
 
 
Blaz
[Usunięty]

 #17  Wysłany: 2010-02-11, 12:53   

No to jest słuszna ta koncepcja. :wink:
 
 
Sawim
[Usunięty]

 #18  Wysłany: 2010-02-11, 13:28   

Bibliotek@rz napisał/a:
...

VI. Wangfujing Czyli Pekińska Dzielnica Handlowa

1. Sprzedam
2. Kupię
3. Zamienię/oddam
4. Oferty niezegarkowe
5. Uwaga - podróba!



Walczmy, wzorem G I Caesar`a, o lapidarność stylu, w związku z czym taka propozycja:

VI. Wangfujing Czyli Pekińska Dzielnica Handlowa

1. Kupię/Sprzedam/Zamienię (tylko zegarki, i akcesoria)
2. Oferty niezegarkowe
3. Uwaga - podróba!


Nie ma chyba sensu robić oddzielnych działów Sprzedam, Kupię, Zamienię, bo ofert jest tyle co kot napłakał, i zainteresowani bez żadnego problemu znajdą to czego szukają, nawet, jeśli liczba ofert nagle, jakimś cudem, wzrośnie "skokiem". Po co więc mnożyć byty bez potrzeby :D :?:
Ostatnio zmieniony przez Sawim 2010-02-11, 13:40, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Maxio



Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 11565
Skąd: Zielona Góra
 #19  Wysłany: 2010-02-11, 13:36   

...uważam, że pozycje "Sprzedam" i "Kupię/Potrzebuję" powinny jednak być oddzielnie. Mimo małej ilości postów w tych działach, jednak wygodniej będzie dla przeglądającego. Nie trzeba będzie pamiętać, że w tytule dodatkowo trzeba będzie zamieścić informację o tym czy się sprzedaje, czy potrzebuje czegoś
 
 
Sawim
[Usunięty]

 #20  Wysłany: 2010-02-11, 13:39   

To się zwykle załatwia w sposób niezwykle prosty, dodając w tytule posta literki, odpowiednio: [K], [S], [Z], [O]. Nie sądzę, żeby ktoś miał trudności z zastosowaniem tego systemu, lub zmęczył się wpisując z klawikordu 3 (słownie: trzy) znaki.
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #21  Wysłany: 2010-02-11, 13:44   

Uważam podobnie jak Maxio. Wraz ze wzrostem użytkowników, zapewne pojawi się więcej ofert kupna/sprzedaży, dlatego podfora powinny być osobno dla ofert kupna i sprzedaży. Poszukującemu łatwiej będzie szukać, sprzedającemu sprzedać.
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #22  Wysłany: 2010-02-11, 22:57   

Ogólnie propozycja Lecha jest dobra, ale wrzucenie wszystkich Chińczyków do jednego działu nie za bardzo mi się widzi - będzie za duży bałagan i miszmasz, można by zrobić kilka oddzielnych działów dla najczęściej opisywanych chińskich marek i jeden dział dla całej reszty mniej chodliwych.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
wahin 



Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 10766
Skąd: Koszalin
 #23  Wysłany: 2010-02-11, 23:15   

Mój pierwszy wniosek:
Dobrze się pije drineczka czytając forum :lol:
_________________
Don Mati FCI - Hodowla bokserów, buldogów francuskich i mopsów
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #24  Wysłany: 2010-02-11, 23:17   

Hm...ostatnio niewielki ruch był generowany w poszczególnych poddziałach dot. poszczególnych chińskich marek i stąd mój pomysł. Ew. wydzieliłbym jeszcze oprócz wymienionych marek coś takiego jak dział Hommage.
Pamiętaj Karolu, że wszystkie recki Sylwka na przykład(spamera jednego i zakupoholika ;) ) trafiłyby do działu Recenzje, to jeszcze bardziej wpłynęłoby na zmniejszenie ruchu. Dlatego też rozwiązanie ze wszystkimi Chińczykami, Europejczykami, Japończykami, Innymi, w jednym worku, wydaje mi się najsensowniejsze.
 
 
WAR
[Usunięty]

 #25  Wysłany: 2010-02-12, 00:17   

Teraz to już musztarda po obiedzie, ale silnik phpbb jest jednym z najbardziej podatnych na ataki hakerskie, jeśli więc jest taka opcja, zabezpieczcie je dobrze (o ile macie kogoś obeznanego w temacie).
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #26  Wysłany: 2010-02-13, 02:00   

Lechu, mnie chodzi tylko o to żeby posty np. o Sea-gullach nie pomieszały się z postami o Marinie czy Parnisach - trochę za dużo tego byłoby na raz. Moja propozycja jest taka co by w dziale zegarki chińskie - zrobić 3 poddziały dla najbardziej "chodliwych" marek 1. Panis 2. Marina, i wszystko inne pamopodobne 3. Sea-gull i czwarty dział dla całej reszty.
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #27  Wysłany: 2010-02-13, 10:49   

Ja mimo wszystko nadal obstaję nadal przy swoim zdaniu, które motywowałem wcześniej :) Swoimi oczami widzę forum zwarte i przejrzyste, gdzie nie dochodzi do pomyłek i ludzie nie wrzucają tematów do przypadkowo wybranych działów, co niestety często się dzieje, kiedy na forum jest zbyt wiele wątków.
Może poddajmy to pod osąd kumotrów? :)
 
 
Darecki
[Usunięty]

 #28  Wysłany: 2010-02-13, 11:34   

Leszek ma rację. Co za różnica czy np. w podforum Tao International wchodzimy bezpośrednio z głównej strony czy wchodzimy w "zegarki chińskie" (proponowany dział przez Leszka) i tam mamy wszystkie chińskie marki. Jedno kliknięcie więcej a z głównej strony już nam znikają co najmniej 4 podfora. W dodatku będzie widać, że coś się dzieje bo teraz to ostatni post w Tao był 19 grudnia. Popieram ideę Leszka w całej rozciągłości :D
 
 
Bibliotek@rz
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3641
Skąd: Wrocław
 #29  Wysłany: 2010-02-13, 11:48   

Tzn. chodzi mi po prostu o zakładanie konkretnych tematów o konkretnych zegarkach, o których mamy coś do napisania, właśnie w dziale zegarków chińskich. Podobnie jak ma to miejsce w dziale radzieckim albo szwajcarskim na KMZ. Raz, że widać będzie konkretny ruch i zawsze wchodząc do tego działu będzie co poczytać, dwa- nie trzeba bedzie skakać po forach żeby odczytać nowe wiadomości, wystarczy wejście w jedno i otwieranie kolejnych tematów. Ostatnio zelżał ruch w tematach zegarkowych (coś Sylweusz mało recek wrzuca :) ), a zaczął być generowany w tematach ogólnych, itp. Dlatego jestem za scaleniem działów wg krajów, a nie wg marek.
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6257
Skąd: 666
 #30  Wysłany: 2010-02-13, 12:02   

Tak jak ktos wyzej pisal tez jestem stanowczo na nie jesli chodzi o robienie podforow.Uwazam to za strasznie syfiaste i to mi sie juz od pierwszej wizyty na kizi zawsze nie podobalo.
Ale to tylko takie moje skromne zdanie.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum