Przedwojenne polonica
Odpowiedz do tematu

:
Świetny i bardzo wartościowy temat Panowie! :)
Wintergreen, piękny i z pewnością ma bogatą historię ;)

:
piękny okaz!
dzięki za fajne opracowanie tekstowo - zdjęciowe pifko

:
Narfas napisał/a:
Raczej AS 340 albo coś podobnego.

Dzięki pifko

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Wintergreen,

Jeszcze raz szczerze gratuluję ... taki fajny zegarek nabiera przez swoje pochodzenie dodatkowego smaczku ... może zapoluję na jakąś kieszonkę. :)

pifko pifko pifko



A przy okazji, mam z tym nieustający kłopot, jak je - tak "na oko" - odróżniać :?:

AS 340 ........................................ FHF 30


Jeszcze jedno
Te "pasy" kojarzą mi się z AS-em ... to przypadek, czy zasada :?:

:
Woj_Woj napisał/a:

A przy okazji, mam z tym nieustający kłopot, jak je - tak "na oko" - odróżniać :?:

AS 340 ........................................ FHF 30


Jeszcze jedno
Te "pasy" kojarzą mi się z AS-em ... to przypadek, czy zasada :?:


Pewnie mnie Kaido albo ktoś za chwilę opieprzy, ale dla mnie najprościej je rozróżnić po mostkach, a konkretnie po końcówce mostka przekładni chodu. Dobrze to widać na tych obrazkach z Ranffta. ASy mają tę końcówkę zaokrągloną, a FHFy mają ostre ścięcie przy kole zapadkowym, koło wkręta.
Co do pasów: takie charakterystyczne pasy zaczęły być popularne od drugiej połowy lat '30 i były modne do połowy lat '40 - chociaż w niektórych przypadkach stosowano je nawet na początku lat '50.

pozdrawiam
Narfas

:
Na pierwszy rzut oka można po mostkach z tymże można się nieraz zdziwić, bo producenci lubili zmieniać wygląd charakterystycznych dla siebie podzespołów z uwagi na to, iż te mechanizmy sprzedawali innym i tu tylko doświadczony zawodnik często się nie myli. W cal. kieszonkowych i naręcznych FHF stosował krawędzie zaokrąglone i proste, a i też " pełne" płyty. to nie pierwszy błąd na Ranffcie, na fotkach mamy FHF-y Dość dobra metodą są bicia( kształt liter, podziałek, wykończenie ich) i wykończenie mechanizmów na powłokach, a także same mostki balansowe, zaś 100% metodą jest obejrzenie mechanizmu pod tarczą. Mowa rzecz jasna w przypadkach kiedy jest brak sygnatury producenta.

Pozdro!!!
:
kaido2 napisał/a:
Dość dobra metodą są bicia( kształt liter, podziałek, wykończenie ich)


A na - jako sposobu rozpoznania - to dotychczas nie zwracałem należytej uwagi ... trzeba zatem zacząć patrzeć i porównywać. :)
pifko

:
Ot i zagadka. Dziś na bazarku pojawił się zegar ścienny, sygnowany przez jakiegoś bielskiego wytwórcę (lub raczej sprzedawcę). Napis Bielitz widoczny idealnie, nazwisko częściowo zatarte. Nie nabyłem (choć przyznam, że się waham), ale i tak zamierzam rozpocząć poszukiwania.



Ostatnio zmieniony przez crayzee 2014-01-04, 10:59, w całości zmieniany 1 raz
...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Nie wahaj się tylko kupuj,na nowe mieszkanie będziesz miał jak znalazł.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
:
crayzee,

Bardzo fajny, z lokalnym smaczkiem ... może tarant się wypowie ... czasami do nas zagląda. ;) :)

Trochę OT, to od dawna marzy mi się żyłkowiec ... i na dodatek, tak dla odmiany, raz miałbym ochotę na coś przyzwoitego i obrzydliwie prestiżowego ... pewnie trochę poczekam. :D

Spam
[Usunięty]
:
buran napisał/a:
Nie wahaj się tylko kupuj,na nowe mieszkanie będziesz miał jak znalazł.


...i od razu zrobi się przytulniej i tak... klimatycznie :)) tylko to trzeba drobnymi kroczkami... bo organ legalizacyjny zawsze czuwa ;)

pifko

:
Dokładnie tak. Gdyby nie to, to miałby dziś tego + Gustava Beckera do remontu, który poszedł za 350 PLN.

...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
:
Ostatnie znalezisko kumotra crayzee naprowadziło mnie na taką stronę
http://german242.com/wiki...%80%D0%BA%D0%B8
Okazuje się, że Rosjanie jako do swoich przyznają się do wszystkich marek jaki powstawały w Imperium. Tak więc np. wszystkie firmy warszawskie Lilpop, Grabau, Modro też zostały zakwalifikowane jako Российские часовые марки. Z ich punktu widzenia trudno się z resztą dziwić...

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Obiecałem fotkę budzika, oto i ona - budzik od Hassa:



Wintergreen, dopisz jeszcze do listy z Bielska (w właściwie z Białej) Hugo Hupperta. Buran go wykopał, próbujemy się czegoś więcej o nim dowiedzieć.



...all we do is eliminate our future with the things we do today.
Money is our incentive now so that makes it okay.
Spam
[Usunięty]
:
...3letnia gwarancja... i jeszcze dycha :?: :D

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.