Poprzedni temat «» Następny temat
Przedwojenne polonica
Autor Wiadomość
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #211  Wysłany: 2016-06-23, 22:24   

Niestety,Spam, nic a nic.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Spam
[Usunięty]

 #212  Wysłany: 2016-06-23, 22:28   

...szkoda... ta stara zieleń jest kosmiczna :)


...portfela na niego masz :?: czy będzie leżał na ekspozycji :?:
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #213  Wysłany: 2016-06-24, 07:30   

Artur luk - JEZNACKI:

http://allegro.pl/zegarek...6282527790.html
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #214  Wysłany: 2016-06-24, 07:59   

Maras68, przecież o tym Jeznackim była juz mowa - przeceniony (co prawda teraz już mniej, bo wcześniej sprzedawca chciał o ile mnie pamięć nie myli 3500zł) a ja już mam w lepszym stanie i 100% oryginalnego. A opowieści o rotmistrzu Pułku Ułanów to tylko chłyt markietingowy....

Spam będzie leżał w gablotce. Mam dostatecznie dużo naręcznych do noszenia - i tak nie wyrabiam z nakręcaniem :))
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #215  Wysłany: 2016-06-24, 10:57   

Wintergreen,
Wyjątkowy egzemplarz ten podróżnik ... bardzo takie lubię ... tylko szkoda, że rzadko trafiają się w obudowie ... o dobrym stanie nie wspominając.

pifko
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #216  Wysłany: 2016-06-27, 08:17   

taki zmodowany Jeznacki

http://allegro.pl/metalow...6297654782.html
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #217  Wysłany: 2016-06-28, 01:59   

Marek - te DOXY M.S. Wojsk Z. JEZNACKI to wszystko mocno podejrzane. Nigdzie w źródłach nie znalazłem, że Jeznacki sprzedawał Doxy do wojska. Co jakiś czas pojawiają się w różnych, ewidentnie cywilnych kopertach takie przeróbki z różnymi wskazówkami ale identycznymi, śliczniutkimi tarczami. Oznaczenie występuje jedynie na tarczy, nie ma go na kopercie. Według mnie te zegarki to przypadkowe kieszonkowe Doxy, które nie mają nic wspólnego z wojskiem ani Jeznackim. Ktoś współcześnie przerabia je na polaki-wojaki sprytnie opisując jako "tarcza z logo" i bezczelnie sprzedaje z czterokrotną co najmniej przebitką. :wkurzony:
Może ktoś mnie przekona, że nie mam racji... czekam :twisted:
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras68
[Usunięty]

 #218  Wysłany: 2016-06-28, 06:19   

....racja, za wiele ich w super stanie, to celowo uknuta akcja na spory zysk .... do tego jeśli -mswojsk - to o ile się nie mylę powinny być bicia na deklu...cywil po przeróbce hmmm
 
 
diver
[Usunięty]

 #219  Wysłany: 2016-06-28, 11:40   

Nie chciałbym się mądrzyć, ale osoba znana jest z kolarzowania zegarków, ma kilka innych kont :))
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #220  Wysłany: 2016-08-16, 20:23   

Zgodnie z moją rocznicową tradycją. Co prawda rocznica Bitwy Warszawskiej była wczoraj, ale ostatnio zarobiony jestem...
Strasznie sharatany klonik, a może nawet i to za dużo powiedziane, Roskopfa. Kumotrzy może coś douczą plisss - ostatnio o Roskopfach było przecież pisane ;)





O(kręg) K(orpusu) III obejmował północno-wschodnie krańce II RP a siedzibą była Lida.
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Jacek. 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Sfermentowanego.


Pomógł: 99 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 15379
Skąd: że by...
 #221  Wysłany: 2016-08-16, 22:04   

Piękny ludowy Roskopf.
Co prawda oś nalansu wyraźnie poległa, a zapadka i sprężynka zdezerterowały, ale Marszałek z nawiązką rekompensuje braki :)

A ten bigiel! Klękajcie, narody :)
Wykonany zapewne z marginesu blachy po kopercie i deklach, jakimś cudem wychodził taniej niż druciany.
Z innych technikaliów widać brak osi i koła minutowego w zwykłym miejscu: bęben sprężyny ma średnicę co najmniej równą promieniowi werku (Wintergreen - foto od strony balansu pliiiiz), co daje przyzwoitą rezerwę chodu przy sporych oporach surowego mechanizmu. W dodatku koło minutowe, umieszczone od strony tarczy, jest znacznie prostsze i tańsze - nie musi przenosić momentu napędowego.
A ów dziwny mostek na kołach naciągu to, wbrew pozorom, też rozwiązanie oszczędnościowe; normalnie trzyma koło naciągu i zapadkę. Dwa zwykłe, montażowe wkręty i minimalna ilośćoporacji przy produkcji. A w zmodernizowenej wersji także sprężynka zapadki była zampcowana tym mostkiem:
http://i251.photobucket.c.../DSCN9683-1.jpg

Geniusz, i tyle.



G.
_________________
"We offer best solutions in search of a problem"
Ostatnio zmieniony przez Jacek. 2016-08-16, 22:33, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #222  Wysłany: 2016-08-16, 22:20   

Dziękuję - na Starą Gwardię człowiek może zawsze liczyć :))
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Woj_Woj 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 14 razy
Wiek: 60
Dołączył: 25 Lip 2012
Posty: 2068
Skąd: Wlkp.
 #223  Wysłany: 2016-08-17, 08:53   

Najbardziej podoba mi się ten grawer ... trochę jakby garnizonowy artysta dziergał, ale ma swój styl. :) Kolejny unikat w kolekcji.
pifko

... a klon ... jeden z tych bezimiennych, choć w tym przypadku całkiem przyzwoity. Pewnie nie uda mi się odtworzyć chronologii ... ten zawiera już elementy, które stopniowo pojawiały się w Roskopfach - arabskie indeksy, "ludwiki", nastawienie wskazówek, no i nawet ozdobna koperta. Najsłynniejsze są te dla belgijskich kolei ... były nawet takie pamiątkowe, z podobizną Roskopfa, ale takiego to nawet na zdjęciu nie widziałem.

.... prawdopodobny pierwowzór wrzucę w kieszonkowych. :)

[ Dodano: 2016-08-17, 08:56 ]
Jacek. napisał/a:
Z innych technikaliów widać brak osi i koła minutowego w zwykłym miejscu: bęben sprężyny ma średnicę co najmniej równą promieniowi werku (Wintergreen - foto od strony balansu pliiiiz), co daje przyzwoitą rezerwę chodu przy sporych oporach surowego mechanizmu. W dodatku koło minutowe, umieszczone od strony tarczy, jest znacznie prostsze i tańsze - nie musi przenosić momentu napędowego.
A ów dziwny mostek na kołach naciągu to, wbrew pozorom, też rozwiązanie oszczędnościowe; normalnie trzyma koło naciągu i zapadkę. Dwa zwykłe, montażowe wkręty i minimalna ilośćoporacji przy produkcji. A w zmodernizowenej wersji także sprężynka zapadki była zampcowana tym mostkiem:
http://i251.photobucket.c.../DSCN9683-1.jpg

Geniusz, i tyle.


pifko :))
 
 
Wintergreen 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 24 razy
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 1313
Skąd: Lublin
 #224  Wysłany: 2016-08-17, 09:55   

Jacek. napisał/a:
(Wintergreen - foto od strony balansu pliiiiz)

To najlepsze, jakie udało mi się cyknąć. Niestety dekiel zasłania i jeszcze przeszkadza w przystawieniu obiektywu.
Maszyna działa i cyka głośno jak parowóz :))



A kumotrom jeszcze raz merci za info pifko
_________________
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
 
 
Maras 
Klon Starszego Kulisa

Pomógł: 19 razy
Dołączył: 16 Sie 2016
Posty: 8988
Skąd: PL- wrocek
 #225  Wysłany: 2016-08-17, 11:27   

:popcorn:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum