Zmiana czasu z letniego na zimowy
Odpowiedz do tematu

: Zmiana czasu z letniego na zimowy
Zmiana z czasu letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty (26 października) na niedzielę (27 października) 2013 r.

W takiej chwili cieszę się, że mam japońskie zegarki z radyjkiem i przestawiać muszę o wiele mniej kwarcowych zegarków... :))

Zastanawia mnie tylko to po kiego grzyba co pół roku ten czas się przestawia... mam przez dobry tydzień problemy z dostosowaniem się do nowego sytuacji. Dużo trudniej przestawić organizm niż zegarek.

Czy ta zmiana ma w obecnych czasach jeszcze jakiś sens?
Wiem, ze zdania są podzielone... Myślę, że temat ma szpamerski potencjał ;)

Ostatnio zmieniony przez pasti 2013-10-25, 21:24, w całości zmieniany 1 raz
World Wide Watches
:
Total bezsens dla mnie!

Dziewczyny lubią brąz zapraszają :twisted:
:
To miało wspomóc produktywność człowieka w zimę , ot taki myk co by ludzie nie przysypiali w fabryce . Podobno mieli to zmienić .

:
Również uważam, że teraz to bezsensowne jest.
Chyba, że napędza klientele na antydepresanty jak się ciemno zacznie szybciej robić :złośliwiec: ;)

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
:
Właśnie, podobno to ostatnia zmiana. Wiosną ma już nie być zmian. Widział ktoś oficjalne ogłoszenie o tym?

:
Eee chyba na pewno nie. Musiałaby cała EU dyrektywy zmienić :D

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
:
Gdzieś czytałem, że od 2011 roku w Rosji to znieśli...ale ponoć jest jeszcze w około 70 krajach tak więc nie wiem czy szybko to zniosą...

Ogólnie ja nie lubię takich zmian, bo to jednak ingerowanie w nasz naturalny zegar jest ;)

World Wide Watches
:
Niestety, szybkie sprawdzenie i jednak zostajemy przy zmianach. Bez sensu to jest zupełnie.

Spam
[Usunięty]
:
...a wezmą jakiegoś profesora i maglują, że to niby naturalny czas dla nas... że to, że śmo... a za chwilę na tym samym kanale, że jak się ustrzec depresji zmiany czasu... po jakiego to wuja...

:
Też nie widze uzasadnienia do tych zmian. Nie cierpię jak jest tak wcześnie ciemno, ale nie mam problemów z przestawianiem organizmu.

lepsze jutro było wczoraj
***** ***
:
Bez sensu te zmiany :głową w mur:

:
"Kontrola"...? Czy "Wybor"...?

W ktorejs z tych dwoch bylo chyba najbardziej przekonujace wytlumaczenie, "na co to"...?

Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
:
W sumie z tą zmianą jak ze wszystkim, z czasem coraz trudniej się zaadoptować.
20 lat temu mnie ruszało a ostatnimi laty, po zmianie dość długo ją odczuwam :/

:
Z tego co kojarze to nie czas zimowy a czas letni jest tym 'dołożonym'.

Czyli wrócimy teraz do natury. ;)

Co nie zmienia faktu, że przesunięcie będzie bolesne...

:
Tak w Rosji juz nie ma przestawiania czasu, podobno to byla wlasna inicjatywa Wladimira.

A cala akcja jest spowodowana tym ze w latach powojennych bylo za duze zapotrzebowanie na energie i ta dodatkowa godzina dnia dawala wtedy duze oszczednosci, teraz juz to nie ma znaczenia.

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.