Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana czasu z letniego na zimowy
Autor Wiadomość
Janus 
Ryżowy


Pomógł: 2 razy
Wiek: 56
Dołączył: 24 Lut 2012
Posty: 377
Skąd: Kościan/Wielkopolska
 #31  Wysłany: 2013-10-26, 16:44   

W Europie czasu nie zmienia Islandia.
_________________
pozdr,
Rafał
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18947
Skąd: TST
 #32  Wysłany: 2013-10-26, 17:29   

Szymon napisał/a:
Woytec,
Nie zauwazyłem ze wróciłeś (nie zaglądam do wątku powitalnego zbyt często). Strasznie fajnie, że znów jesteś na forumce ;) pifko


Bo ja wróciłem inkoguto i po cichu :P
Dzięki. :)



A jak nie pasuje do pracy po ciemku, do domu po ciemku to można się na nocną zmianę zatrudnić cool
Ten tekst od Suworowa daje do myślenia, tak a propos energooszczędnych świetlówek :/
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4526
Skąd: Dubland
 #33  Wysłany: 2013-10-26, 18:06   

Wielka Brytania bawiła się w brak zmiany czasu na początku lat 70-tych przez kilka lat, ale szkoccy rodzice byli na tyle silnym lobby, że przywrócili zmianę czasu. Chodziło o to, że biedne dziatki musiały po ciemnicy do szkoły naginać.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Daito 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 41 razy
Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 4782
Skąd: Opole
 #34  Wysłany: 2013-10-26, 18:36   

Janus napisał/a:
W Europie czasu nie zmienia Islandia.
No tak tylko ze tam przez trzy miesiące cały czas jest noc wiec po co zmieniać czas...
_________________
Nieczynne z powodu że zamknięte
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #35  Wysłany: 2013-10-26, 21:11   

Dzieciakom to jeszcze wytłumaczyć się da,że godzinę później zjedzą śniadanie, wytłumaczcie mojemu sznaucerowi,że ma godzinę później się wyszczać :))

Woytec, witaj again, za jakieś 2 tygodnie będę pewnie przejeżdżał przez TST,pomyślę o Tobie ;)
 
 
Woytec 
Majerankowy
Stary zrzęda


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 76 razy
Wiek: 64
Dołączył: 03 Paź 2013
Posty: 18947
Skąd: TST
 #36  Wysłany: 2013-10-26, 21:24   

Byle dobrze ;)
_________________
pozdrawiam, Wojtek

Komunizm 2.0, czyli nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy.
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #37  Wysłany: 2013-10-26, 21:33   

Woytec, nie mam powodu inaczej pifko
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #38  Wysłany: 2013-10-26, 21:34   

luki2323 napisał/a:
mnie to loto ale moje małe dzieci za nim się przestawią to ja mam urwanie głowy.jak wstają o 7 rano to teraz będą się budzić o 6 :shock: czyli jak sypiałem do tej pory po 5 godzin to będę teraz spał 4.... :głową w mur: bomba...


Coś ci się pokiełbasiło, kolego, cofamy zegar o godzinę, więc teoretycznie śpimy dłużej, a nie krócej... facepalm

Co prawda tylko z soboty na niedzielę, bo potem przecież i tak noc ma tyle samo godzin co zwykle.
 
 
bromborek 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 1 raz
Wiek: 48
Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 695
Skąd: Legnica
 #39  Wysłany: 2013-10-26, 21:35   

rybak napisał/a:
Ale patrz wyzej - nie ma "zmiany czasu na zimowy".

"Zmiana" jest na "letni".

;)


No właśnie!!!! Też mnie wkurza mówienie odwrotne!
_________________
Wy macie zegarki ja mam czas...
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #40  Wysłany: 2013-10-26, 21:37   

jerry napisał/a:
luki2323 napisał/a:
mnie to loto ale moje małe dzieci za nim się przestawią to ja mam urwanie głowy.jak wstają o 7 rano to teraz będą się budzić o 6 :shock: czyli jak sypiałem do tej pory po 5 godzin to będę teraz spał 4.... :głową w mur: bomba...


Coś ci się pokiełbasiło, kolego, cofamy zegar o godzinę, więc teoretycznie śpimy dłużej, a nie krócej... facepalm



Masz dzieci...?

Nie masz, nie...?

A w kazdym razie piszesz, jakbys nie mial... ;)

[ Dodano: 2013-10-26, 21:38 ]
bromborek napisał/a:
rybak napisał/a:
Ale patrz wyzej - nie ma "zmiany czasu na zimowy".

"Zmiana" jest na "letni".

;)


No właśnie!!!! Też mnie wkurza mówienie odwrotne!


Co znaczy "tez"?

Mnie to nie wkurza wcale... :)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #41  Wysłany: 2013-10-26, 21:41   

johnny_b2 napisał/a:
Ptaku, zmiana czasu nie nastapila po drugiej wojnie swiatowej a duzo wczesniej. W 18 wieku z powodow raczej w tamtych czasach zasadnych. Mianowicie chodzilo o to, aby ludzie na polach uprawnych mieli wiecej czasu do pracy w dzien. Ponadto oszczedzano na oswietleniu co w tamtych czasach rowniez mialo uzasadnienie. Natomiast w tych czasach nie ma to juz racji bytu i tak jak osobiscie nie lubie pomyslow putina, tak ten z zakonczeniem tej zmiany byl jednym z najlepszych


hmmm Ja znalazłem taką wypowiedź Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów:

"Po raz pierwszy wprowadzono ją [zmianę czasu - mój przyp.] 30 kwietnia 1916 r. w Rzeszy Niemieckiej i sojuszniczych Austro-Węgrzech. Trwała wtedy I wojna światowa. Manipulacja czasem miała skutkować oszczędnościami w zużyciu paliw kopalnych, które w warunkach wojennych z oczywistych względów były surowcami o znaczeniu strategicznym. Ale dzisiejsza organizacja życia społeczno-gospodarczego dalece odbiega od modelu z początku XX wieku" - pisze do premiera Jacek Tabisz, prezes PSR.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,7547...l#ixzz2irIbHGCq
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #42  Wysłany: 2013-10-26, 21:43   

jerry, już sam fakt zapodania źródła powoduje u mnie torsje :D
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #43  Wysłany: 2013-10-26, 21:44   

rybak napisał/a:
jerry napisał/a:
luki2323 napisał/a:
mnie to loto ale moje małe dzieci za nim się przestawią to ja mam urwanie głowy.jak wstają o 7 rano to teraz będą się budzić o 6 :shock: czyli jak sypiałem do tej pory po 5 godzin to będę teraz spał 4.... :głową w mur: bomba...


Coś ci się pokiełbasiło, kolego, cofamy zegar o godzinę, więc teoretycznie śpimy dłużej, a nie krócej... facepalm



Masz dzieci...?

Nie masz, nie...?

A w kazdym razie piszesz, jakbys nie mial... ;)


Tak się składa, że mam. 4 sztuki. Z tego 3 w wieku: 4, 7 i 8 lat.
I co niby z tego wynika?
I tak muszę wszystkie za łeb z wyra o 6.00 ściągać do szkoły i przedszkola, nieważne, czy jest to czas letni czy zimowy. Więc mi to obojętne...

[ Dodano: 2013-10-26, 21:45 ]
Sylwek napisał/a:
jerry, już sam fakt zapodania źródła powoduje u mnie torsje :D

Ale masz na myśli wyborczą czy stowarzyszenie?
Ostatnio zmieniony przez jerry 2013-10-26, 21:49, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #44  Wysłany: 2013-10-26, 21:48   

jerry, o czasie się tutej dysputy prowadzi,a nie o jakichś szmatławcach ;) i tego się trzymajmy
 
 
jerry 
Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Kwi 2010
Posty: 431
Skąd: Warszawa
 #45  Wysłany: 2013-10-26, 21:56   

Sylwek napisał/a:
jerry, o czasie się tutej dysputy prowadzi,a nie o jakichś szmatławcach ;) i tego się trzymajmy


Ja też nie czytuję judenblatu, ale z drugiej strony nie popadajmy w skrajności - informacja którą przytoczyłem ma raczej zerowy wydźwięk polityczny...
A poza tym: gazeta jak gazeta, jedna prawicowa, jedna lewicowa, jedna jeszcze inna...
Ja to już dawno przestałem miewać torsje z tego typu powodów. Krótko mówiąc - nie wzrusza mnie to. Chyba się stary już robię...
hmmm

[ Dodano: 2013-10-26, 22:19 ]
A jeśli nie wyborcza, to proszę bardzo, wystarczy zajrzeć do Wikipedii (mam nadzieję,że nikt nie ma torsji :)) ):

Pionierami we wprowadzeniu czasu letniego byli Niemcy. W czasie I wojny światowej, 30 kwietnia 1916 w Rzeszy i sojuszniczych Austro-Węgrzech o godzinę do przodu, a 1 października 1916 o godzinę do tyłu. Niedługo później i Brytyjczycy zaadaptowali to w Wielkiej Brytanii. 19 marca 1918 Kongres Stanów Zjednoczonych wyjaśnił podział na strefy czasowe w USA i wprowadził na czas trwania wojny obowiązek stosowania czasu letniego w celu oszczędności paliwa służącego do produkcji prądu. Ponownie po przerwie w USA w 1966 Kongres uchwalił Uniform Time Act wprowadzając po raz pierwszy podczas pokoju możliwość korzystania z czasu letniego.
W Polsce zmiana czasu została wprowadzona między I a II wojną światową, później w czasie II wojny światowej, podczas okupacji hitlerowskiej, następnie w latach od 1946 do 1949, od 1957 do 1964 i nieprzerwanie od 1977 roku. Do 1995 czas letni w Polsce był odwoływany w ostatnią niedzielę września (a wprowadzany w ostatnią niedzielę marca tak jak obecnie). Wcześniej dni zmiany czasu w Polsce były ogłaszane w Monitorze Polskim i tak na przykład w 1964 zmiana czasu na letni nastąpiła dopiero 31 maja, a na zimowy 27 września.
Czas letni stosowany jest w prawie siedemdziesięciu krajach na świecie (między innymi prawie we wszystkich państwach w Europie). Zmiany czasu w Europie nie przeprowadzą Islandia, Rosja i Białoruś.

Całość tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czas_letni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum