Poprzedni temat «» Następny temat
Zmiana czasu z letniego na zimowy
Autor Wiadomość
muchacho_ 
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 23 razy
Dołączył: 01 Wrz 2012
Posty: 4103
Skąd: PL
 #16  Wysłany: 2013-10-26, 09:59   

Nienawidze zmiany czasu na zimowy. Kurna od listopada do marca noc polarna, czlowiek wstaje rano do pracy ciemno, wychodzi z pracy tez ciemno. Slonce widuje tylko w weekendy, o ile w ogole sie pojawi :/
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #17  Wysłany: 2013-10-26, 10:01   

Ale patrz wyzej - nie ma "zmiany czasu na zimowy".

"Zmiana" jest na "letni".

;)
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
Ostatnio zmieniony przez rybak 2013-10-26, 10:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pele 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 29 Mar 2010
Posty: 846
 #18  Wysłany: 2013-10-26, 10:06   

A ponoć nawet ta zmiana czasu jest powodem wzmożonej ilości wypadków drogowych.
 
 
kornel91 
Majerankowy
Kronikarz


Pomógł: 181 razy
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lut 2013
Posty: 18496
Skąd: Biała Podlaska
 #19  Wysłany: 2013-10-26, 10:33   

Ptaku napisał/a:
Tak w Rosji juz nie ma przestawiania czasu, podobno to byla wlasna inicjatywa Wladimira.

A cala akcja jest spowodowana tym ze w latach powojennych bylo za duze zapotrzebowanie na energie i ta dodatkowa godzina dnia dawala wtedy duze oszczednosci, teraz juz to nie ma znaczenia.


Tylko w Rosji jest chyba z 7 stref czasowych. Kiedyś oglądałem jakiś program na TVN mówili, że na żywo jest tylko w 1 strefie a potem pół dnia powtórki tylko wiadomości zmieniają. Też uważam, że ta zmiana czasu to głupota w rozwiniętym kraju europejskim.
_________________
Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
 
 
neeerola 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 706
Skąd: sam nie wiem
 #20  Wysłany: 2013-10-26, 10:53   

muchacho_ napisał/a:
Nienawidze zmiany czasu na zimowy. Kurna od listopada do marca noc polarna, czlowiek wstaje rano do pracy ciemno, wychodzi z pracy tez ciemno. Slonce widuje tylko w weekendy, o ile w ogole sie pojawi :/

+1 :(
 
 
Sylwek
[Usunięty]

 #21  Wysłany: 2013-10-26, 11:01   

rybak napisał/a:
"Kontrola"...? Czy "Wybor"...?

W ktorejs z tych dwoch bylo chyba najbardziej przekonujace wytlumaczenie, "na co to"...?


oczywiście w "Wyborze" ;)
a na dowód ..proszę bardzo,..


"- Dziś zaczniemy od omówienia twojego wypracowania o tym, jak zniewolić sto milionów wolnych obywateli.
Wiesz, Feniks, muszę przyznać, że nie wszystko w twoim wypracowaniu jest dla mnie jasne.
- A cóż w tym niejasnego? Jest defilada na Placu Czerwonym. W każdym szeregu po dwudziestu ludzi. W każdym sektorze dziesięć szeregów, dwustu ludzi. Tych sektorów jest po horyzont. Maszerują równo, aż miło patrzeć. Każdy żołnierz przez okrągły rok wyciskał z siebie siódme poty, szkoląc się na defiladę. I to nie tylko w Moskwie, ale wszędzie. Pytanie: czy wyrzucanie wyprostowanych nóg powyżej pasa, wypinanie piersi i zadzieranie brody powyżej nosa przydatne jest na wypadek działań wojennych? Po co tracić czas na ćwiczenie kroku defiladowego? Odpowiedź: po to, żeby zmusić tysiące ludzi do reagowania w sposób bezrefleksyjny, przyzwyczaić ich do słuchania rozkazów, a nie zdrowego rozsądku.
- Trudno się nie zgodzić.
- Dobrze. W takim razie trzeba podobne ćwiczenia zastosować wobec setek milionów ludzi.
- Zmusić obywateli, żeby maszerowali krokiem defiladowym?
- Niekoniecznie. Mam na myśli treść, a nie formę. Najważniejsze, żeby te ćwiczenia były absurdalne i żeby równocześnie dotyczyły setek milionów ludzi. Najlepiej zmusić ich do wykonywania jakiegoś kretynizmu. Regularnie.
- Masz przykłady takich kretynizmów?
- Można na przykład zmusić całą ludzkość, żeby dwa razy w roku przestawiała wskazówki zegarów.
- Czym to uzasadnić?
- Oszczędnością energii.
- To prawda?
- Skądże znowu! Najważniejszym odbiorcą energii elektrycznej są fabryki. Na drugim miejscu są środki transportu. Przesuniemy wskazówki, czy nie przesuniemy - i tak ilość zużywanej energii nie ulegnie zmianie. Poważnym odbiorcą są kopalnie węgla. Tam zawsze ciemno. Albo oświetlenie ulic. Światło włącza się kiedy jest ciemno, a wyłącza kiedy jest jasno. Co zmieni przestawienie wskazówek?
- Część energii wykorzystują ludzie w swoich mieszkaniach...
- Słusznie. Niecały jeden procent. Ale w ramach tego procentu też nie wszystko idzie na oświetlenie. Niebawem nadejdą takie czasy, że ludzie będą mieć elektryczne żelazka, elektryczne maszynki do mielenia mięsa, telefony na prąd, radia, elektryczne kino domowe. Możesz kręcić wskazówkami zegara w każdą stronę i nie wpłynie to w żaden sposób na zużycie energii. Zresztą z oświetleniem mieszkań to wygląda podobnie: latem i tak jest widno i nie ma znaczenia, czy wstajesz o piątej, czy o dziesiątej. Z kolei zimowym rankiem i tak jest ciemno i nie obejdzie się bez oświetlenia. Nieważne, czy jest godzinę wcześniej, czy później.
- Zatem uważasz, że nie będzie żadnego pożytku z przestawiania zegarów?
- Będą tylko kłopoty. Masa kłopotów.
- I nikt nie będzie oponować?
- Tłum nie potrafi myśleć. Tłum przyjmie to jako coś naturalnego. Sam będzie sobie przysparzać nowych problemów. Jeśli tylko narzucimy ludzkości z dziesięć takich idiotycznych zachowań, jeśli sprawimy, że wszyscy podporządkują się bez zastrzeżeń, wtedy zawładniemy światem.
Wspaniały pomysł: zmusić miliardy ludzi do absurdalnych zachowań wbrew ich interesom i zdrowemu rozsądkowi."
W.Suworow "Wybór"
 
 
rybak 
Klon Kulisa
Pies czy kot?: rybki

Pomógł: 19 razy
Wiek: 55
Dołączył: 31 Paź 2010
Posty: 7264
Skąd: Takatukaland
 #22  Wysłany: 2013-10-26, 12:38   

Dzieki Sylwek

Tak mi sie zdawalo, ze raczej w "Wyborze", ale teraz nie mialem pod reka, a czytalem dawno...
_________________
Jakigos mie Ponie Buoze stwuozyl, takigo mie mos...
------------------------------------------------------
Nieoficjalny fanklub pana Ibe :)
 
 
to tamto 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 20 Cze 2012
Posty: 868
Skąd: stąd
 #23  Wysłany: 2013-10-26, 12:51   

Koledzy trudno Wam racji odmówić, uważam to za skrajny przejaw głupoty i nie nadążanie za postępem (jakich zresztą wiele w naszym cudownym kraju). Niestety bardzo nie lubię stwierdzenia "sto lat za mu......." bo rasistą nie jestem , ale trudno myśleć coś innego w obliczu tak skrajnej głupoty.
Niestety na co dzień, spotykam się z przejawami skrajnie bezmyślnego postępowania, brakiem logicznego myślenia i brakiem tolerancji, o innych nie wspominając.
"Państwo pot­rze­buje try­bików, nie sys­temów. Dla­tego ho­duje bez­myślne po­kole­nie, które ideal­nie wpa­suje się w sche­matyczny ład."
Amen :głową w mur: :))
_________________
Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad sobą.
 
 
mpawel 
Kierownik Pola Ryżowego


Pomógł: 13 razy
Wiek: 36
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 1523
Skąd: Siedlce/Warszawa
 #24  Wysłany: 2013-10-26, 14:22   

Mogli by już z tego zrezygnować, po co to nam. A tak zapytam bo nie mogę nigdzie znaleźć będzie on jeszcze obowiązywał w następnych latach czy już nie? :popcorn:
_________________
Co Cię nie zabije to Cię je#nie po kieszeni :/
 
 
johnny_b2 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1233
Skąd: Tychy
 #25  Wysłany: 2013-10-26, 14:34   

Ptaku, zmiana czasu nie nastapila po drugiej wojnie swiatowej a duzo wczesniej. W 18 wieku z powodow raczej w tamtych czasach zasadnych. Mianowicie chodzilo o to, aby ludzie na polach uprawnych mieli wiecej czasu do pracy w dzien. Ponadto oszczedzano na oswietleniu co w tamtych czasach rowniez mialo uzasadnienie. Natomiast w tych czasach nie ma to juz racji bytu i tak jak osobiscie nie lubie pomyslow putina, tak ten z zakonczeniem tej zmiany byl jednym z najlepszych
 
 
adventure 
Starszy Ryżowy
Użyszkodnik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 5 razy
Wiek: 50
Dołączył: 07 Sty 2012
Posty: 694
Skąd: Radomsko
 #26  Wysłany: 2013-10-26, 15:29   

Mam takie dziwne wrażenie, że ludziom pracującym na polach uprawnych, to w XVIII wieku latało, która jest godzina :popcorn:
_________________
http://www.adventurewrites.com
https://www.instagram.com/adventurewrites
 
 
luki2323 
Sprzedawca Ryżu

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 1 raz
Wiek: 46
Dołączył: 14 Gru 2012
Posty: 205
Skąd: Kielce/galway
 #27  Wysłany: 2013-10-26, 15:45   

mnie to loto ale moje małe dzieci za nim się przestawią to ja mam urwanie głowy.jak wstają o 7 rano to teraz będą się budzić o 6 :shock: czyli jak sypiałem do tej pory po 5 godzin to będę teraz spał 4.... :głową w mur: bomba...
 
 
neeerola 
Starszy Ryżowy


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 19 Cze 2012
Posty: 706
Skąd: sam nie wiem
 #28  Wysłany: 2013-10-26, 15:54   

luki2323 napisał/a:
mnie to loto ale moje małe dzieci za nim się przestawią to ja mam urwanie głowy.jak wstają o 7 rano to teraz będą się budzić o 6 :shock: czyli jak sypiałem do tej pory po 5 godzin to będę teraz spał 4.... :głową w mur: bomba...

damy radę, a dzieci może za miesiąc przestawią się na nowy czas
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #29  Wysłany: 2013-10-26, 16:38   

Woytec,
Nie zauwazyłem ze wróciłeś (nie zaglądam do wątku powitalnego zbyt często). Strasznie fajnie, że znów jesteś na forumce ;) pifko

Wracając do tematu:
Początkowo chyba chodziło o to, zeby lepiej wykorzystać światło dzienne skoro dzień jest dluższy w lecie (bo to letni czas jest tym "sztucznym"). Ja średnio widzę w tym sens, ale też nie odczuwam jakiegoś wpływu tych zmian. Moja matka mówi że jej strasznie przeszkadzają te zmiany, na mnie nie robią wrażenia. Tyle, że trzeba się ogarnać bo jak ktoś "zaśpi" ze zmianą czasu, to się może zdziwić ;)
 
 
johnny_b2 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 42
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1233
Skąd: Tychy
 #30  Wysłany: 2013-10-26, 16:41   

adventure, złe masz wrażenie
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum