Koncepcja Forumowca 2014?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
pwn, :facepalm: - nie ma żadnych tematów tabu - kwestia logo była poruszana, przy okazji FOKI także, zresztą Svedos ładnie wytłumaczył Ci ile roboty ma GG przy zegarku forumowym.

Svedos napisał/a:
No jednak się mylisz, to co my jako firma dostaniemy od projektanta konkretnego modelu to tylko i wyłącznie rysunki wyglądu zewnętrznego zegarka, wygląd tarczy wskazówek czy koperty...taka zewnętrzna powłoka. Cała zabawa zaczyna się później, my na tej podstawie tworzymy szczegółową dokumentację techniczną średnio to jakieś 25-30 stron rysunków technicznych. Musi ona zawierać szczegóły wykonania koperty wraz z jej drobiazgowym wymiarowaniem,dekla, koronki, wałka, tarczy, wskazówek, szkła, uszczelek, sposobu mocowania w kopercie werku, rodzaju użytego mechanizmu i tak dalej....że nie wspomnę o eliminowaniu z projektu rzeczy niewykonalnych z technicznego punktu widzenia.


Styknie jako uzasadnienie dlaczego logo ma być.

:
mazok napisał/a:
kwestia logo była poruszana, przy okazji FOKI


nie pomyśleliście, że jako nowy user może o tym nie wiedzieć?
wystarczy linka...

Skate or die!
:
prezesso napisał/a:
nie pomyśleliście, że jako nowy user może o tym nie wiedzieć?
wystarczy linka...


Naród nasz podatny na teorie spiskowe i szukanie wszędzie agentów :D ;)

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
:
pwn napisał/a:

[...]
Zdaje sobie sprawe z wagi i istoty prac lezacych po stronie wykonawcy projektu lecz mam swiadomosc tego, ze bez dobrego projektu w ogole nie byloby sprzedazy - w jakiejkolwiek branzy - i nikt tez by nie spojrzal na zegarek bez "tego czegos"...
[...]


Zwroc tez uwage, ze dziala to tez w druga strone. Bez wykonawcy i technicznego know-how producenta, to mozna sobie projektowac ad mortem defecata. Papier wszystko przyjmie.

Jasne - forumowy projekt jest wazny, ale producent odwala tu jednak wiekszosc mrowczej roboty. W zamian forum dostaje zegarek wyprodukowany w limitowanej serii, bez prawa wznowienia go przez producenta, ale sygnowany logo owego producenta. Uwazam taki uklad za calkiem rozsadny.

Przez analogie - po ulicach jezdzi Alfa Romeo Spider, a nie Pininfarina Spider by Alfa Romeo.

Pozdrawiam
Eryk

We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
:
Erolek masz całkowitą racje. Chwilę tu nie zaglądałem a już się pojawiła wojenka o logo....Ludzie muszą zrozumieć, że jakprosimy o wykonanie zegarka to producent naniesie na nim swoje logo bo jakby nie było to on wykona zegarek a nie my....my damy ino projekt cool

Gazomierz na forumowca
Szymon
[Usunięty]
:
prezesso napisał/a:


Ja tam nic złego w wypowiedzi pwn, nie widzę.
Ma prawo się zgodzić z argumentami lub nie. Dopóki nikogo nie obraża wolno mu wyrażać swoją opinię do woli, bez ograniczeń i strofowania userów "z wyższym dorobkiem".


pifko pifko

Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-11-20, 17:11, w całości zmieniany 1 raz
:
Kwestia logo przwijala sie w przypadku Foki, fo samo bylo z Zubrem, jest tez teraz i zapewne pojawi sie przy kazdym kolejnym forumowcu. Najwazniejsze, ze jak w tym przypadku Sylwek jako producent vez zadnych ironii i pretensji wyjasnil ta kwestie :)

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Krótko mówiąc, GG wykonuje zamówienie złożone przez CW na ileś tam zegarków, według dostarczonego przez CW wzoru (w postaci renderu, albo szkicu). GG uzgadnia z zamawiającym sposób realizacji zamówienia. Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było). Jest oczywiste, że GG ma wszystkie prawa i obowiązki wykonawcy, włączając w to prawo do oznaczenia swoim znakiem, natomiast sposób oznakowania, podobnie do innych elementów, zgodnie z dotychczasową, sprawdzoną w praktyce procedurą, powinien zostać uzgodniony z CW, przed skierowaniem zamówienia do produkcji.

Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
Zinajda napisał/a:
Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było).


Czy powyższe oznacza, że można zamówić aktualnie w GG Dywizjon 303 ?

:
Jeśli nie było ustaleń z tamtymi organizatorami, to pewnie tak :)
Ale chłopaki nie są świnie...

FORZA Robert!
RK WRT
:
prezesso jesteś moim fanem pifko
mazok w moim przekonaniu istnieją co najmniej dwa powody żebyś wyhamował z tekstami o trollowaniu czy emotkami " :facepalm: ", " plask " - pmw jest nowy na forum, więc ze strony innych userów należy mu się wyrozumiałość i swojego rodzaju prowadzenie za rękę, a ponadto jest parę lat starszy od Ciebie a Ty nie znasz go osobiście hmmm ba, większość osób nie zna Cie osobiście, a to w zasadzie jest podstawą do spoufalania się.

Natomiast co do zlecania wykonania zegarka forumowego to prosiłbym o jeszcze jedną jasną odpowiedź - każdy z osobna user zleca wykonanie zegarka czy in generali forum? Ma to znaczenie w moim przekonaniu w takich sytuacjach jaka dotyczyła strixa.

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
PWB007 napisał/a:
Zinajda napisał/a:
Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było).


Czy powyższe oznacza, że można zamówić aktualnie w GG Dywizjon 303 ?


A czy Dywizjon 303 był wykonany dla CW ? Szczegóły umowy GG z Kizią pozostają sprawą stron tej umowy. Powyższe jej nie dotyczy, oczywiście. Jeśli nie było takiego zastrzeżenia, dla GG nie byłoby przeszkód formalnych. Dla CW wykonał GG jak dotąd tylko "Fokę" i, o ile wiem, ograniczenie jej ilości było ze strony GG jedynie suwerenną decyzją.

Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2013-11-20, 19:38, w całości zmieniany 1 raz
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
:
wahin, wydaje mi się, ze trochę się w swojej wypowiedzi zagalopowales. Liczę, ze trochę emocje Cię może poniosły. Jak naprawdę tak uważasz, to proszę wpisz to w regulamin forum, bo nie wiem, czy ja mogę np. się wypowiadać i jeśli tak, to na jaki temat.
Kolega zapytał, dostał odpowiedz i tyle.

:
Ciniol, Kajam się.

Kolego pwn - przepraszam za mój brak ogłady - pifko na zgodę.

:
tu się nie ma co kajać tu trza wypić :D
pifko

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.