Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: Rudolf
2013-11-20, 22:23
Koncepcja Forumowca 2014?
Autor Wiadomość
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #1456  Wysłany: 2013-11-20, 15:32   

pwn, :facepalm: - nie ma żadnych tematów tabu - kwestia logo była poruszana, przy okazji FOKI także, zresztą Svedos ładnie wytłumaczył Ci ile roboty ma GG przy zegarku forumowym.

Svedos napisał/a:
No jednak się mylisz, to co my jako firma dostaniemy od projektanta konkretnego modelu to tylko i wyłącznie rysunki wyglądu zewnętrznego zegarka, wygląd tarczy wskazówek czy koperty...taka zewnętrzna powłoka. Cała zabawa zaczyna się później, my na tej podstawie tworzymy szczegółową dokumentację techniczną średnio to jakieś 25-30 stron rysunków technicznych. Musi ona zawierać szczegóły wykonania koperty wraz z jej drobiazgowym wymiarowaniem,dekla, koronki, wałka, tarczy, wskazówek, szkła, uszczelek, sposobu mocowania w kopercie werku, rodzaju użytego mechanizmu i tak dalej....że nie wspomnę o eliminowaniu z projektu rzeczy niewykonalnych z technicznego punktu widzenia.


Styknie jako uzasadnienie dlaczego logo ma być.
_________________

 
 
prezesso 
Klon Kierownika Pola Ryżowego
street's disciple


Pomógł: 70 razy
Wiek: 45
Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 13434
Skąd: Łódź
 #1457  Wysłany: 2013-11-20, 15:35   

mazok napisał/a:
kwestia logo była poruszana, przy okazji FOKI


nie pomyśleliście, że jako nowy user może o tym nie wiedzieć?
wystarczy linka...
_________________
Skate or die!
 
 
agaron 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 17 razy
Wiek: 46
Dołączył: 12 Sty 2012
Posty: 5339
Skąd: Podkarpacie
 #1458  Wysłany: 2013-11-20, 15:37   

prezesso napisał/a:
nie pomyśleliście, że jako nowy user może o tym nie wiedzieć?
wystarczy linka...


Naród nasz podatny na teorie spiskowe i szukanie wszędzie agentów :D ;)
_________________
Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #1459  Wysłany: 2013-11-20, 15:39   

pwn napisał/a:

[...]
Zdaje sobie sprawe z wagi i istoty prac lezacych po stronie wykonawcy projektu lecz mam swiadomosc tego, ze bez dobrego projektu w ogole nie byloby sprzedazy - w jakiejkolwiek branzy - i nikt tez by nie spojrzal na zegarek bez "tego czegos"...
[...]


Zwroc tez uwage, ze dziala to tez w druga strone. Bez wykonawcy i technicznego know-how producenta, to mozna sobie projektowac ad mortem defecata. Papier wszystko przyjmie.

Jasne - forumowy projekt jest wazny, ale producent odwala tu jednak wiekszosc mrowczej roboty. W zamian forum dostaje zegarek wyprodukowany w limitowanej serii, bez prawa wznowienia go przez producenta, ale sygnowany logo owego producenta. Uwazam taki uklad za calkiem rozsadny.

Przez analogie - po ulicach jezdzi Alfa Romeo Spider, a nie Pininfarina Spider by Alfa Romeo.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
LU04KAS 
Sprzedawca Ryżu
Cierpiaż

Dołączył: 07 Kwi 2013
Posty: 172
Skąd: z emigracji
 #1460  Wysłany: 2013-11-20, 17:04   

Erolek masz całkowitą racje. Chwilę tu nie zaglądałem a już się pojawiła wojenka o logo....Ludzie muszą zrozumieć, że jakprosimy o wykonanie zegarka to producent naniesie na nim swoje logo bo jakby nie było to on wykona zegarek a nie my....my damy ino projekt cool
_________________
Gazomierz na forumowca
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #1461  Wysłany: 2013-11-20, 17:10   

prezesso napisał/a:


Ja tam nic złego w wypowiedzi pwn, nie widzę.
Ma prawo się zgodzić z argumentami lub nie. Dopóki nikogo nie obraża wolno mu wyrażać swoją opinię do woli, bez ograniczeń i strofowania userów "z wyższym dorobkiem".


pifko pifko
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-11-20, 17:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Michał
Klon Właściciela Pola Ryżowego


Pomógł: 67 razy
Wiek: 36
Dołączył: 23 Lut 2012
Posty: 14362
Skąd: KR
 #1462  Wysłany: 2013-11-20, 17:21   

Kwestia logo przwijala sie w przypadku Foki, fo samo bylo z Zubrem, jest tez teraz i zapewne pojawi sie przy kazdym kolejnym forumowcu. Najwazniejsze, ze jak w tym przypadku Sylwek jako producent vez zadnych ironii i pretensji wyjasnil ta kwestie :)
_________________
"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1463  Wysłany: 2013-11-20, 17:24   

Krótko mówiąc, GG wykonuje zamówienie złożone przez CW na ileś tam zegarków, według dostarczonego przez CW wzoru (w postaci renderu, albo szkicu). GG uzgadnia z zamawiającym sposób realizacji zamówienia. Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było). Jest oczywiste, że GG ma wszystkie prawa i obowiązki wykonawcy, włączając w to prawo do oznaczenia swoim znakiem, natomiast sposób oznakowania, podobnie do innych elementów, zgodnie z dotychczasową, sprawdzoną w praktyce procedurą, powinien zostać uzgodniony z CW, przed skierowaniem zamówienia do produkcji.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
 
 
PWB007 
Starszy Kulis

Pies czy kot?: kot
Dołączył: 12 Maj 2013
Posty: 57
Skąd: z okolic
 #1464  Wysłany: 2013-11-20, 19:21   

Zinajda napisał/a:
Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było).


Czy powyższe oznacza, że można zamówić aktualnie w GG Dywizjon 303 ?
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8910
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #1465  Wysłany: 2013-11-20, 19:23   

Jeśli nie było ustaleń z tamtymi organizatorami, to pewnie tak :)
Ale chłopaki nie są świnie...
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #1466  Wysłany: 2013-11-20, 19:27   

prezesso jesteś moim fanem pifko
mazok w moim przekonaniu istnieją co najmniej dwa powody żebyś wyhamował z tekstami o trollowaniu czy emotkami " :facepalm: ", " plask " - pmw jest nowy na forum, więc ze strony innych userów należy mu się wyrozumiałość i swojego rodzaju prowadzenie za rękę, a ponadto jest parę lat starszy od Ciebie a Ty nie znasz go osobiście hmmm ba, większość osób nie zna Cie osobiście, a to w zasadzie jest podstawą do spoufalania się.

Natomiast co do zlecania wykonania zegarka forumowego to prosiłbym o jeszcze jedną jasną odpowiedź - każdy z osobna user zleca wykonanie zegarka czy in generali forum? Ma to znaczenie w moim przekonaniu w takich sytuacjach jaka dotyczyła strixa.
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Zinajda 
Kierownik Pola Ryżowego
Camil K. Cruff


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 11 razy
Wiek: 76
Dołączył: 18 Cze 2010
Posty: 1873
Skąd: WOT
 #1467  Wysłany: 2013-11-20, 19:31   

PWB007 napisał/a:
Zinajda napisał/a:
Na życzenie CW, GG może zobowiązać się do niepowielania zegarków ponad zamówienie (jak dotychczas, takiego zastrzeżenia explicite ze strony CW nie było).


Czy powyższe oznacza, że można zamówić aktualnie w GG Dywizjon 303 ?


A czy Dywizjon 303 był wykonany dla CW ? Szczegóły umowy GG z Kizią pozostają sprawą stron tej umowy. Powyższe jej nie dotyczy, oczywiście. Jeśli nie było takiego zastrzeżenia, dla GG nie byłoby przeszkód formalnych. Dla CW wykonał GG jak dotąd tylko "Fokę" i, o ile wiem, ograniczenie jej ilości było ze strony GG jedynie suwerenną decyzją.
_________________
Tak wyglądała Zina aka Zinajda.
Ostatnio zmieniony przez Zinajda 2013-11-20, 19:38, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
johnny_b2 
Ryżowy Długiego Marszu

Pomógł: 3 razy
Wiek: 41
Dołączył: 27 Gru 2012
Posty: 1233
Skąd: Tychy
 #1468  Wysłany: 2013-11-20, 19:42   

wahin, wydaje mi się, ze trochę się w swojej wypowiedzi zagalopowales. Liczę, ze trochę emocje Cię może poniosły. Jak naprawdę tak uważasz, to proszę wpisz to w regulamin forum, bo nie wiem, czy ja mogę np. się wypowiadać i jeśli tak, to na jaki temat.
Kolega zapytał, dostał odpowiedz i tyle.
 
 
mazok 
Starszy Ryżowy


Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 30 Sie 2011
Posty: 708
Skąd: Katowice
 #1469  Wysłany: 2013-11-20, 19:43   

Ciniol, Kajam się.

Kolego pwn - przepraszam za mój brak ogłady - pifko na zgodę.
_________________

 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #1470  Wysłany: 2013-11-20, 19:45   

tu się nie ma co kajać tu trza wypić :D
pifko
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum