Koncepcja Forumowca 2014?
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi

:
Taka wariacja dekla na szybko, na podstawie okładki, jako łagodny negatyw:


hrg.pl
:
:) ... i robi sie coraz konkretniej!!

beceen - tylko prosze tu nam w zadnym razie lemingow nie imputowac!!!!

Dominik - swietny pomysl z nazwa z ktorejs powiesci/postaci/zdarzenia/swiata Lema, bardzo pasuje do "ztechnicyzowanego" projektu Damiana. W calej rozciaglosci popieram:)

W ramach uzupelnienia wypowiedzi Zinajdy, dla lepszego zrozumienia z czego wynika problem z tarczami: najbardziej zewnetrzna osia (tuleja) mechanizmu zegarka jest os (tuleja) godzinowa - stad tarcza godzinowa jest "na samym dnie". W tulei godzinowej obraca sie os (tuleja) minut, stad tarcza minut musi byc nad godzinowa a sekunda obraca sie wewnatrz tulei minutowej - jest najbardziej wewnetrzna tarcza albo wskazowka - jak w projekcie Damiana.

hmmm ...tarcze musza zostac i tak wykonane na nowo, poniewaz na potrzeby "okienka po prawej" nie mozna bedzie zastosowac oryginalnych tarcz producenta, gdyz wskazania beda do gory nogami.

:idea: Odnosnie tarcz godzinowej i minutowej mam pomysl, by obydwie (i godzinowa i minutowa) byly przezroczyste i obracaly sie na nieruchomej tarczy umieszczonej "na dnie" pod obydwoma tarczami uchomymi (godz, min) i lakierowanej na ustalony przez gremium projektowe kolor.
Powinno to zlikwidowac rozny odcien tarczy przykrytej i wierzchniej, ktory zapewne wystapi jesli godzinowa bedzie przykryta pleksa i mimo lakierowania obu tarcz ta sama farba..


Pozdrawiam,
pwn
:
Przepraszam, ale pomysłodawcą Lema, jako patrona, jest Zinajda :)

hrg.pl
:
PIRX - to brzmi kufa mega dobrze.

hrg.pl
:
:facepalm: faktycznie... propozycja padla w poscie #1390...niniejszym przepraszam kumotra Zinajde pifko
...co i tak nie zmienia faktu, ze pomysl doskonaly :)


Pozdrawiam,
pwn
:
Czy ewentualne (bo rozumiem, że to na razie luźne przymiarki) wykorzystanie obrazka pilota Pirxa pokazanego przez mw75 nie naruszy czyichś praw autorskich?

Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
Szymon
[Usunięty]
:
Wintergreen,
Oczywiście temat trzeba bedzie wybadać. Ale póki co, tak jak napisałeś - to sa luźne przymiarki ;)

:
Mi by jednak do koncepcji gazomierza bardziej pasował Tichy niż Pirx ;)

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
Koncept powiazania naszego gazomierza z Lemem przedni. Zrobienie dekla z wizerunkiem postaci lub podpisem Lema byloby super, pytanie jedynie jak to wyglada od strony prawnej. Pewnie wszystko jest do wyjasnienia, ale moze sie okazac dosc trudne lub kosztowne.

:
Specjalnego, wlasnorecznego podpisu S. Lema juz niestety nie uzyskamy... :(
A czy w ogole mozna by taki podpis uzyskac to mysle, ze trzeba by ze spadkobiercami rozmawiac - najpewniej z synem Tomaszem w Krakowie.


Pozdrawiam,
pwn
Szymon
[Usunięty]
:
pwn,
Własnie to miałem na mysli w swoim poscie (#1419) - że na pewno podpis się gdzieś zachował. To już w rękach Gerlachów bedzie jesli się zecydują podjąć taie próby

:
Szymon, a dlaczego w naszych to znaczy GG rękach, przecież zegarek ma być zegarkiem forumowym a nie zegarkiem GG i moim zdaniem to "forum" powinno zabiegać o możliwość wykorzystania takiego autografu.

Przy zegarkach forumowych bardzo często osoby które się na nie zapisują popełniają moim zdaniem poważny błąd myślowy, forumowiczom wydaje się że kupują zegarek od producenta, w rzeczywistości forumowicze niejako zlecają producentowi jego wykonanie zgodnie z projektem jaki sobie wspólnie wypracowali. Producent nie miał i nie ma nic do tego jak ten zegarek będzie wyglądał w zakresie jaki został forumowiczom udostępniony w ramach konkretnego projektu.

To tak na marginesie, bo już kilka razy spotkałem się ze stwierdzeniem że nasze zegarki seryjne są zdecydowanie ładniejsze od zegarków forumowych jakie robimy, tyle tylko że "narzekający" zapominają że to nie my projektowaliśmy forumowce. :)) , tak było między innymi z Foką gdzie kilka osób zrezygnowało z ich odbioru "bo wizualnie nie spełniły ich oczekiwań"

Szymon
[Usunięty]
:
Svedos napisał/a:
Szymon, a dlaczego w naszych to znaczy GG rękach, przecież zegarek ma być zegarkiem forumowym a nie zegarkiem GG i moim zdaniem to "forum" powinno zabiegać o możliwość wykorzystania takiego autografu.


No może masz i rację.
Niemniej jednak za wcześnie na takie kroki, bo jeszcze nic nie jest przyklepane.

:
Svedos ma 100% racji.

:
Oczywiście że za wcześnie, ale moim zdaniem taka powinna być metodologia w postępowaniu. Zresztą tak było w przypadku PZL, wtedy ja jako JA zwróciłem się w imieniu forumowiczów do MON o zgodę na użycie na deklu wojskowej szachownicy a do PZL o zgodę na użycie logo.

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.