1963 Chinese Air Force ZUAN
Odpowiedz do tematu

: 1963 Chinese Air Force ZUAN
AIR FORCE 1963 „ZUAN”



Ten zegarek to oficjalny remake modelu jaki powstała w 1963 r. Wykonany ze stali polerowanej, dekiel stalowy z oryginalnym grawerem wypełnionym czerwoną farbą, Szkło sferyczne z tworzywa, tarcza srebrna ze złotymi indeksami, wskazówki barwione na niebiesko, wskazówka stopera barwiona na czerwono , wymiary 38 x 13 mm, pasek 18 mm. Zegarek jest napędzany mechanizmem typu ST-19 na 21 kamieniach i rezerwą naciągu 40 godzin. Zegarek jest dostarczany w blaszanym opakowaniu z paskiem typu NATO.



W 1961 Tianjin Watch Factory był już znanym w Chinach producentem zegarków. Zakład został przydzielony do produkcji pierwszych chiński chronografów dla Sił Powietrznych Wyzwoleńczej Armii Ludowej. Kod zamówienia "304".



Do października 1962 w fabryce wyprodukowano trzy serie przedprodukcyjne. Do końca 1962 roku, 38 przywódcóm i ekspertom z ministerstwa przemysłu, sił lotniczych i morski zaprezentowano zegarki do oceny i akceptacji. Po spotkaniu Tianjin Watch Factory otrzymał pozwolenie na rozpoczęcie masowej produkcji zegarka. W 1963 roku fabryka dostarczyła 1400 zegarków do chińskich sił powietrznych.
























































Ostatnio zmieniony przez Santino 2013-02-22, 09:47, w całości zmieniany 2 razy
:
Aż żal tak piekny mechanizm trzymać pod krytym deklem, ale to w koncu zegarek wojskowy! :wink:

:
...jaki on pikny.......ech







...sklep sprawdzony, to trza będzie nabywać - ale najpierw trza nabyć świętości





EDIT: przeca on ma przeszklony dekiel w opcji, ale wygląda on jak kupa

Ostatnio zmieniony przez Maxio 2010-02-21, 11:38, w całości zmieniany 1 raz
:
Wczoraj przeprowadzając oględziny z lupką stwierdziłem iż na tarczy jest paproch, zegarek został poddany zabiegowi usunięcia ciała obcego, więc prezentuję fotki po rozmontowaniu.
















Darecki
[Usunięty]
:
Super watch z ciekawą historią :wink: Gratulacje

:
Piekny zegarek i piekna historia , ta dodatkowa wartosc historyczna bardzo mi odpowiada w zegarkach , jak tylko moge nabywam zegarki z ktorymi zwiazana jest ciekawa historia

:
Piękniasty :) i nic więcej nie napiszę.

:
Kilka słów na temat mechanizmu zastosowanego w tym zegarku. Jest to jak wcześniej pisałem ST 19 czyli licencyjna wersja wywodząca się od Venus 175, władze chińskie dokonały 1960 roku zakupu licencji specjalnie do realizacji projektu zegarka dla chińskich sił powietrznych. Pierwotnie werk ten był produkowany na 19 kamykach, obecnie ich liczbę zwiększono do 21 jednak oznaczenia werku nie zmieniono




Ostatnio zmieniony przez Svedos 2010-02-10, 18:35, w całości zmieniany 4 razy
:
PIĘKNY!

:shock:

PS. Gdzie takiego można nabyć?



Wojtek

:
Na dzień dzisiejszy jest dostępny w dwóch miejscach:



http://www.watchunique.co...-air-force.html



http://www.wereldhorloges...hronograph.html

Blaz
[Usunięty]
:
Dobrą robotę robicie Kumotrze pokazując ten zegarek. I Kadarius oczywiście też. Wiele dusz po obejrzeniu Zuana przejdzie na Ciemną Stronę Mocy. :D

:
Ba, niektóre nawet baaardzo ortodoksyjne :wink:

:
Zegarek po prostu broni się sam i nie potrzebuję nachalnej reklamy, tylko rozpowszechnienia informacji o nim :)

:
Sylwek dzięki za pokazanie werku! ja nie miałem serca go od razu rozkręcać :)



do kompletu mój zuan :)




:
:shock: Piękne te ZUAN-y chętnie bym takiego przygarnął ! 8)

Pozdrawiam

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.