Poprzedni temat «» Następny temat
Ubezpieczenie zegarków
Autor Wiadomość
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #1  Wysłany: 2013-10-04, 07:28   Ubezpieczenie zegarków

Ostatnio rozmawialem ze znajomymi i chcialbym zaczac temat o ubezpieczeniu kolekcji (nie tylko zegarkow, ale w ogole przedmiotow kolekcjonerskich).

Macie jakas wiedze na ten temat? z tego, co wyszukalem, ubezpieczyc mozna zegarki tylko jako element wyposazenia domu/mieszkania.
Mozna jakos inaczej? moze jest wsrod nas ktos z branzy?

przerabialem temat doubezpieczenia roznych elementow samochodu i zwykle jest to dosc finansowo niekorzystne hmmm

jak zly dzial, to prosze przeniesc.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2013-10-04, 08:03   

Sprawdzałem temat.
Słabo to wygląda.
To są specjalistyczne ubezpieczenia, wymagające na samym starcie szczegółowej wyceny zbiorów.
Jak każde ubezpieczenie specjalistyczne, nie jest tanie.
Lepiej wychodzi skrytka w banku wynajęte, lub zakup sejfu - przyzwoity sejf w Sejfpolu można kupić za 3000 brutto.
_________________
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #3  Wysłany: 2013-10-04, 08:15   

hm, czyli to nie Ameryka.
Nie mozna po prostu samemu ubezpieczyc na wybrana wartosc?
_________________
beceen | ***** ***
 
 
Iks 
Klon Właściciela Krajowego K. Ryżowego


Pomógł: 136 razy
Wiek: 40
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 16361
Skąd: Inąd
 #4  Wysłany: 2013-10-04, 08:18   

:)) No jasne, kupujesz 5 chińskich zegarków, ubezpieczasz na 15 tysięcy a później Ci giną - i każdy ubezpieczyciel bez zająknięcia wypłaci kasę ;)
_________________
YDHTSAF IYDWT TGAGW OYW
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 38
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14357
Skąd: Gliwice
 #5  Wysłany: 2013-10-04, 08:26   

Ciekawy jestem, kto miałby takiej wyceny dokonywać- bo z uwagi na fakt, iż za specjalistów od zegarkóww Polsce uchodzą handlarze quality tudzież inne zblazowane snoby (wystarczy wziąć pierwszy z brzegu artykuł w ogólnodostepnych mediach), to moze byc nieciekawie....
 
 
beceen 
Prezes Uncle Bens'a
czarny brat


Pomógł: 33 razy
Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 6275
Skąd: Warszawa
 #6  Wysłany: 2013-10-04, 08:27   

Iks, no tak bym chcial.
Swoje ryzyko ubezpieczyciel reguluje wysokoscia skladki, tak to dziala.
_________________
beceen | ***** ***
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 47
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2013-10-04, 08:58   

Teoretycznie zbiór w domu jest chroniony w ramach twojej normalnej polisy ubezpieczeniowej, o ile masz opcję ruchomości.
Problem będzie tylko taki, że musisz a/ udowodnić że dany zegarek posiadałeś, i b/ udowodnić że jest wart X a nie 1/3X.
_________________
 
 
pisar 
Prezes Uncle Bens'a


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 6259
Skąd: 666
 #8  Wysłany: 2013-10-04, 08:59   

Myślę, że biorąc pod uwagę "cwaniactwo" naszych ubezpieczycieli przy ewentualnym odszkodowaniu lepiej opłaca się opcja o której pisze Alamo czyli sejf.
_________________
"Muzyka – po milczeniu – najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Ostatnio zmieniony przez pisar 2013-10-04, 08:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #9  Wysłany: 2013-10-04, 09:58   

Rozważania dla mnie czysto teoretyczne, bo moja "kolekcja" jest warta mniej niż byle jaki laptop, nowy Szwajcar, czy telewizor, ale jakbym nagle dorobił się czegoś wartościowego, to pewnie kupiłbym sejf.
Zastanawia mnie inna rzecz. W domu można mieć właśnie sejf, można też ubezpieczyć znajdujące się w nim kolekcje. A co z taką akcją, że na ulicy miłego polskiego miasta podbiega do człowieka degenerat z nożem i nakazuje wydanie kosztowności? Ja oddaję stówę z portfela, skasowany telefon, EDC Casio, mam w sumie ze 3,5 stówy w plecy, jestem wściekły, ale majątku nie tracę. Ale z zegarkiem za 2-3 tysie trochę bałbym się wracać wieczorem do domu. Na takie okoliczności jak strata zegarka/bizuterii w wypadku rozboju są jakieś ubezpieczenia?
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Szymon
[Usunięty]

 #10  Wysłany: 2013-10-04, 10:27   

hrabia, temat napadów był chyba roztrząsany na sąsiednim forum.
Jak to powiedział jeden z moich ulubionych użytkowników tamtego forum, to jak ktoś cię dopada z nożem, to:
"jest korba, jest charakter, są umiejętności, lata treningów". :D

A tak na poważnie, to nie wiem czy jest w ogóle opcja żeby się od czegoś takiego ubezpieczyć. Wtedy pozostaje chyba tylko zgłoszenie przestępstwa na policji i nadzieja że coś się z tym będzie działo. hmmm
Ostatnio zmieniony przez Szymon 2013-10-04, 10:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
sirkozi
Sprzedawca Ryżu


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 10 Sty 2013
Posty: 231
Skąd: Gdańsk
 #11  Wysłany: 2013-10-04, 12:08   

W przypadku napadu rabunkowego można próbować odzyskać pieniądze z ubezpieczenia na mieszkanie. Jak macie taką polisę to warto spojrzeć dokładnie na warunki.

Kilka lat temu skradziono mi rower w lesie. Złożone zeznania na policji i zapytanie do ubezpieczyciela. Powiedziano nam, że gdyby rower skradziono podczas napadu, a jeszcze lepiej gdybym dostał po ryju (okoliczności były inne), to prawdopodobnie odzyskałbym kasę.
 
 
hrabia 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 1281
Skąd: Prawy Brzeg Wisły
 #12  Wysłany: 2013-10-04, 12:28   

Szymon, ten co nie chciał jeść chleba z pasztetem (też swoją drogą nie lubię pasztetu, cholernie), a chciał mieć jakąś drogą limitkę? ;)
sirkozi, tego zaś nie wiedziałem. Ciekawe, to co piszesz.
_________________
'Cause I got this crazy way... crazy way I'm swimming in still waters
 
 
Ratler Wściekły I 
Klon Właściciela Kilku Fabryk Ryżu
Forumowy Pajacyków

Pies czy kot?: pies
Pomógł: 36 razy
Wiek: 51
Dołączył: 08 Lut 2012
Posty: 15991
Skąd: Zabrze
 #13  Wysłany: 2013-10-04, 12:40   

przestańcie bić piane i poczekajcie na naszego forumowego specjalistę od wszystkiego co to z niejednego pieca chleb jadł, pracował w tartaku, przy obróbce metali, przy mięsie i Bóg jeden wie gdzie jeszcze. ON BĘDZIE WIEDZIAŁ
:D
a co do ubezpieczenia to hmmm kiedyś fantowaliśmy się z ubezpieczycielem który nie chciał w ramach oc zwrócić kasy za zegarek Pana B który został rozbity przez piłeczkę golfową wystrzeloną przez Pana A. Inna sprawa że specjalnie nigdy by się nie udało tak trafić. Ech te prawa murphego :))
_________________
Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
Ostatnio zmieniony przez Ratler Wściekły I 2013-10-04, 22:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
nick555
Klon Starszego Kulisa


Pies czy kot?: pies
Pomógł: 61 razy
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lut 2010
Posty: 8911
Skąd: Bełsznica/Lublin
 #14  Wysłany: 2013-10-04, 17:52   

Ciniol, śmiej się śmiej, ale chyba akurat ten osobnik może nam od wewnątrz podać kilka szczegółów co i jak, od strony Ubezpieczalni...
_________________
FORZA Robert!
RK WRT
 
 
pasti 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego
japoński kwarcownik


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 43 razy
Wiek: 46
Dołączył: 25 Cze 2011
Posty: 4528
Skąd: Bydgoszcz
 #15  Wysłany: 2013-10-04, 22:06   

Ja sobie powiększyłem w ubezpieczeniu mieszkania wartość "ruchomości".
Natomiast mam świadomość, że w razie czego muszę udowodnić jakie zegarki i ile warte miałem... dlatego mam dodatkowe zabezpieczenia ;)

A co do rozboju to czy zegarek za 2-3 stówy czy za kilka tysia to trzeba sobie przeliczyć na szybko zyski i straty... znaczy czy ważniejsze zdrowie/życie czy rzecz nabyta którą w sumie można za jakiś czas odkupić... Mimo, że ja jakieś tam treningi łyknęłem to myślę, że w konfrontacji odpuściłbym dobra materialne i nie grał bohatera...Życie to nie gra i jest tylko jedno :twisted:
_________________
World Wide Watches
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum