Zegarki wojskowe w akcji - zdjęcia i identyfikacja
Odpowiedz do tematu

:
MirekArican napisał/a:
Jacek. napisał/a:
Spokojnie, nie o to mi szło, a już na pewno nie o polityczkę. To po prostu mój prywatny stosunek do trzeciej Rzeszy. Niemcy jako tacy to zupełnie inna sprawa.
A kierunek, jaki obrał ów wątek, jest dl mnie zrozumiały - żródła dotyczące Wehrmachtu są obfite i mają pewien urok owocu zakazanego. No i nie da się ukryć, że technika niemiecka jest pociągająca przez swoją różnorodność i charakterystyczne wyrafinowanie.


Gburek.


...Mój znajomy profesor historii powiedział kiedyś, iż w czasie 2 wojny światowej Niemcy walczyli za pomocą najnowszych (jak na owe czasy) wynalazków technicznych... A "czerwone hordy" dzięki niekończącej ilości żołnierzy (z których większość i tak była mięsem armatnim)


Och, przecież "powszechnie wiadomo", że Słowianie to bydło i dzicz.

Gboo.
Półsłowiański, jakby nie patrzyć.

Szymon
[Usunięty]
:
Zwiedzając stary lotniskowiec USS Lexington trafiłem na takie dwa egzemplarze:







Niestety światło marne więc zdjęcia są, jakie są. Może jak zrzucę z aparatu, to okaze sie ze tam są lepsze (te są robione komórą)

Maras68
[Usunięty]
:
świetne foty :))

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-08-04, 19:29, w całości zmieniany 1 raz
:
Jacek. napisał/a:
MirekArican napisał/a:
Jacek. napisał/a:
Spokojnie, nie o to mi szło, a już na pewno nie o polityczkę. To po prostu mój prywatny stosunek do trzeciej Rzeszy. Niemcy jako tacy to zupełnie inna sprawa.
A kierunek, jaki obrał ów wątek, jest dl mnie zrozumiały - żródła dotyczące Wehrmachtu są obfite i mają pewien urok owocu zakazanego. No i nie da się ukryć, że technika niemiecka jest pociągająca przez swoją różnorodność i charakterystyczne wyrafinowanie.


Gburek.


...Mój znajomy profesor historii powiedział kiedyś, iż w czasie 2 wojny światowej Niemcy walczyli za pomocą najnowszych (jak na owe czasy) wynalazków technicznych... A "czerwone hordy" dzięki niekończącej ilości żołnierzy (z których większość i tak była mięsem armatnim)


Och, przecież "powszechnie wiadomo", że Słowianie to bydło i dzicz.

Gboo.
Półsłowiański, jakby nie patrzyć.


Jacku , druga kategoria ludzi, razem z Murzynami i Azjatami, ale, kto w takie fakty wierzy.................

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Spotkanie Jurija Gagarina z Fidelem Castro w 1961r.
Na ręku szturmański, zegarek który dostawał oficer CCCP po ukończeniu szkoły lotniczej.



Używał go także 12 kwietnia 1961 na statku kosmicznym Wostok



El Comandante - przywódca rewolucji kubańskiej wolał Rolexy ponieważ doskonale spisywały się w tamtejszym klimacie.


:
Ciech pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Spam
[Usunięty]
:
El Comandante powinien sobie sprawić jakiego dualtajma albo jaki inny zegar światowy... a tak... musiał nosić dwa zegarki dla czasu w Hawanie i Moskiewskiego :D

:
Spam, w ilości siła :))

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
Spam
[Usunięty]
:
jimmy napisał/a:
Spam, w ilości siła :))


...pewnie też kolekcjoner :/

:
....fotograf :))

[ Dodano: 2013-08-04, 20:45 ]
...i jeszcze Rolex na ręku Che..........


Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Przypomnę nieśmiało :wkurzony: o umieszczaniu większej liczby danych pozwalających na wskazanie gdzie, kiedy, u kogo dany zegarek był w akcji...

A zmieniając temat, podziękowania dla kumotra Szymon za zdjęcia z CV-16
Szymon napisał/a:
Zwiedzając stary lotniskowiec USS Lexington trafiłem na takie dwa egzemplarze:








tylko to na trzecim zdjęciu wygląda mi nie na Boliva ale Bulova watch - być może ten podpis to wina autokorekty w MSWord? Warto od razu zauważyć, że wersja z centralną sekundą i nazwą producenta na tarczy jest stosunkowo rzadka..




A Welsbro to chyba prywata, choć, jak wynika z podpisu była w akcji podczas Bitwy na Morzu Koralowym. pifko

Ostatnio zmieniony przez Wintergreen 2013-08-04, 22:00, w całości zmieniany 1 raz
Były starszy szeregowy Wintergreen był to złośliwy gnojek, który znajdował zadowolenie w swojej bezsensownej pracy.
:
Cytat:
Och, przecież "powszechnie wiadomo", że Słowianie to bydło i dzicz.


Oj Jacku, Jacku tylko my należymy do innego odłamu Słowian a jeżeli Rosjanie (mniejsza cześć społeczeństwa Rosyjskiego jest pochodzenia Słowiańskiego) To tak jakbyś powiedział że Anglicy (j. Angielski), Luksemburczycy (j.luksemburski), Duńczycy (j. duński) są Niemcami bo się posługują językami germańskimi :D :D :D

Poza tym jakbyś inaczej nazwał żołnierzy którym dawano do ręki broń i kazano walczyć (bez jakiegokolwiek szkolenia)... Rekruci wojska radzieckiego mieli opcję: walczyć i zginąć lub nie walczyć i zostać zabitym przez swoich...

Leningrad - Słowa Stalina "... My mamy więcej ludzi iż Niemcy naboi..."





Wkrótce moja wersja tego zegarka (i więcej informacji o nim) zawita na Twoim Ulubionym Forum cool

Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2013-08-05, 01:17, w całości zmieniany 4 razy
:
MirekAmerican-odpuść sobie,bo to już rasizmem pachnie.

Ten, który z demonami walczy, winien uważać, by samemu nie stać się jednym z nich. Kiedy spoglądasz w otchłań ona również patrzy na ciebie.
Maras68
[Usunięty]
:
MirekArican napisał/a:


Obrazek

Obrazek

Wkrótce moja wersja tego zegarka (i więcej informacji o nim) zawita na Twoim Ulubionym Forum cool


ciekaw niezmiernie jestem twej wersji... :) dajesz....

:



Na razie wyciąłem z 3mm mosiądzu klamrę, wstępnie pasek zamocowałem (28mm), reszta do zrobienia...

[ Dodano: 2013-08-05, 14:54 ]
Cytat:
Jacku , druga kategoria ludzi, razem z Murzynami i Azjatami, ale, kto w takie fakty wierzy.................


Tak w ramach ciętego żartu - przypomniałeś mi pochodzenie słowa Słowianin :))

Słowianin - to słowo pochodzi od łacińskiego Servus (Slavs) ang Slave, niem. Sklave, - gdyż Słowianie byli zasobem niewolników najpierw dla Imperium Rzymskiego a później Cesarstwa niemiecko rzymskiego...
A więc konotacja słowa Słowianin jest tak samo negatywna jak słowo Nigger :))
Dziwi mnie czemu taki Doniu do Libera nie mówi "mój Słowianinie" :P

Aha takie małe odkrycie aluminiowy zegarek z końca lat 60
62x64mm z ochronką na koronkę - prototyp nie wiadomo ile istnieje...


Ostatnio zmieniony przez MirekArican 2013-08-05, 14:56, w całości zmieniany 1 raz
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.