Poprzedni temat «» Następny temat
Sława 32 kamienie
Autor Wiadomość
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #1  Wysłany: 2011-01-19, 18:28   Sława 32 kamienie

Duuuużo szukania, trochę negocjacji i jest!!!



Przepłacona jak cholera, bo stan mocno taki sobie, ale zegarek od dawna był na liscie must-have'ów :)



Jak widać piękna, granatowa tarcza wykończona została pionowym szlifem

I jeszcze mechanizm 2427.K5



Niestety rdzawe nalotu tu i tam, jak również na wskazówkach, źle swiadczą o poprzednim właścicielu. Grunt jednak, ze zegarek mniej więcej działa i z pewnością da się go doprowadzić do w miarę przyzwoitego stanu.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
Buczo 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pomógł: 6 razy
Wiek: 38
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2821
Skąd: Jedlicze/Krosno
 #2  Wysłany: 2011-01-19, 18:33   

Po polerce szkiełka i koperty powinno być znaczniej lepiej :)
Gratuluję, ciekawi to "cholerne przepłacenie" :razz: Rozumiem przez to, że zegarek był nabyty od osoby świadomej jego wartości kolekcjonerskiej?
Ostatnio zmieniony przez Buczo 2011-01-19, 18:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #3  Wysłany: 2011-01-19, 18:41   

Dobra, cholerne przepłacenie moze nie jest szokujące, ale jak na Sławę w tym stanie (gdzie normalna kosztuje jakieś 30zł) 175zł + poczta, które trzeba było wyłożyć to dużo. Ale tak się dogadałem ze sprzedawcą i nie żałuję - kolejna raczej szybko się nie trafi. Sprzedawca był oczywiście swiadomy, ze to rzadki zegarek.
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-01-19, 18:41, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
mapeth
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2011-01-19, 19:26   

bardzo fajny nabytek, takiego automata jeszcze nie widziałem :oops: , chociaż cena rzeczywiście sporawa :roll:
z drugiej strony sam nieraz przepłacam tylko po to, by mieć jakiś wymarzony/ciekawy model więc jak najbardziej Cię rozumiem :mrgreen: z tą chorobą ciężko walczyć :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez mapeth 2011-01-19, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Svedos 
Dobry Mod



Pomógł: 90 razy
Wiek: 62
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 31014
Skąd: Zielona Góra
 #5  Wysłany: 2011-01-19, 20:29   

Pal licho "przepłacenie" najważniejsze że jesteśpanzadowolony.
_________________
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #6  Wysłany: 2011-01-19, 20:43   

Sław 32 kamienie poszukuję od czasów mojej krótkotrwałej fascynacji późnymi Sławami z automatem, która zresztą zaowocowała powiększeniem kolekcji o kilka ładnych sovieckich czasomierzy :) . Fascynacja Sławami nieco osłabła, ale wysokie pozycje wersji 32k na wishliście pozostały. A przy tak wysokich pozycjach te kilkadziesiat złotych w tą czy w tą - tyle razy już żałowałem poskąpionych kilku złotych, ze już wolę czasem dopłacić i mieć :twisted:
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
 
 
kadarius 
Ojciec Założyciel
Towarzysz Isajew


Pomógł: 16 razy
Wiek: 53
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 8157
Skąd: ZIEMIA OBIECANA
 #7  Wysłany: 2011-01-19, 20:46   

pmwas, w sumie co byś z kasą zrobił? przepił? w piecu palił? :mrgreen:

może się kiedyś trafi w lepszym stanie a póki co to lepiej mieć - zrobisz małe SPA i będzie gitarra! :mrgreen:
na szkiełko uważaj bo nie dokupisz
_________________
 
 
Ritter
[Usunięty]

 #8  Wysłany: 2011-01-19, 21:28   

Slav jak wiecie nie cierpię organicznie :wink: ale... Zegarek wygląda na zdrowy. Jak bym miał obstawiać to stwierdziłbym, że ma się w środku lepiej jak wygląda.
Śrubki w doskonałym stanie i nie ma na nich śladu rdzy, od strony tarczy też całkiem nieźle. Nie przebarwiony kalendarz świadczy o tym, że pod spodem nie będzie raczej ruiny.
Rdza na wskazówkach to mały problem. Wilgoć a właściwie skroplona para mogła zespolić je z osią sekundową i ćwiertnikiem. Zdjęcia ich bez ingerencji mikroskopijnej ilości chemii "rozluźniającej" bym nie zalecał. Nawet po odrdzewieniu i polerowaniu chemicznym będą wyglądały tak sobie. Warto by rozejrzeć się za identycznymi szczególnie, że są dosyć popularne. Zegarek po niewielkim wkładzie pracy w sam raz na co dzień.
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #9  Wysłany: 2011-01-19, 21:35   

Do noszenia na co dzień nie, bo w razie draki - zalania, zużycia kół automatu itp byłby kłopot. Ostatnio się wywaliłem i pół przedramienia wylądowało w głębokiej kałuży. I dobrze, ze nie miałem żadnego Vintage'a tylko porządnego, szczelnego Burana :)

Co do stanu mechanizmu, wygląda faktycznie nieźle, z jednym ale. Modu automatu pokryty jest czerwonym pyłem. Chyba nie pochodzi on z kół automatu, bo rozkład pyłu nie ten no i przy takiej demolce nie mogłyby działać, a działają. Sądzę, ze oś wahnika dostała wilgoci i się rozsypała, na co wskazuje właśnie "dystrybucja" pyłu, luz wahnika i delikatne rdzawe przebarwienie na wahniku wokól ośki (potrzebne powiększenie, ale da sie to zaobrerwować. Na szczescie ośka jest taka jak w zwykłej Sławie, tylko znów będę musiał tłumaczyć majstrowi, że ma absolutnie NIC poza ośką nie ruszać, bo majster jak to majster - założy blank nowy, nieśmigany moduł automatu i jeszcze będzie z siebie zadowolony - oni czasem nie czują bleusa :) .
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-01-19, 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Aronus
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 2 razy
Wiek: 47
Dołączył: 02 Maj 2010
Posty: 2913
Skąd: Gdańsk
 #10  Wysłany: 2011-01-19, 21:50   

Pmwas duże graty za tą sławę, bo na prawdę ciekawy zegar. Racja z majstrami w sprawch zachowania oryginalności zegarka to czasami masakra jest :evil:
 
 
Smok
Właściciel Kilku Fabryk Ryżu


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 3828
Skąd: Myszków - miasto, które wykończył kapitalizm
 #11  Wysłany: 2011-01-19, 21:54   

małe spa i będzie OK, a fun z posiadania Sławy 32k jest nie do opisania :grin:
Widziałem aukcję z tą Sławą i jak zobaczyłem że ją licytujesz, to wiedziałem że nie odpuścisz :smile:
Gratulacje, i oczywiście tradycyjne forumowe wala się ! :wink:
_________________
СДЕЛАНО В СССР – najlepsze zegarki na świecie !!!
Ostatnio zmieniony przez Smok 2011-01-19, 21:55, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pmwas 
Właściciel Pola Ryżowego
4-85


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 9 razy
Wiek: 38
Dołączył: 11 Mar 2010
Posty: 2964
Skąd: Sosnowiec
 #12  Wysłany: 2011-01-19, 22:22   

Bardzo ciekawym dodatkiem jest też dedykacja na deklu - za 40 lat pracy w Hucie Lenina :) . Normalnie nie lubię imiennych dedykacji na deklach, bo zegarek zawsze jest wtedy taki "obcy", ale tu akurat jest to bardzo korzystne, bo bardzo przybliza dyskutowany na WUS temat, kiedy te Sławy powstały. Towarzysze z WUS sugerowali początek lat '80 i próbę unowocześnienia 2427 zablokowaną przez jakąś wyższą instancję, ale rok '88 na deklu sugeruje raczej coś w rodzaju łabędziego spiewu, będącego próbą ratowania firmy poprzez zwiększenie atrakcyjności produktów, zablokowanego stanem finansów firmy i rychłym upadkiem jakości jej zegarków. Obecnie (przynajmniej na WUS) znane są 4 modele 32 - kamieniowych Sław, wszystkie sa mniej więcej równie rzadkie. Raz prawie miałem drugą wersję, ale Ukrainiec z aukro.ua nie chciał wysłać za granicę :(
_________________
Ну, погоди! :wkurzony:
Ostatnio zmieniony przez pmwas 2011-01-19, 22:22, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
kaer 
Kierownik Pola Ryżowego
Sprzedam Opla


Pomógł: 3 razy
Wiek: 40
Dołączył: 12 Gru 2010
Posty: 1465
Skąd: ZS
 #13  Wysłany: 2011-01-19, 23:04   

Ajajaj ale pojechałeś. Też bym taką kciał :)
_________________

Zapraszam na bloga z kolekcją moich starych zegarków.
www.mechanicznezegarki.pl lub www.starezegarki.blogspot.com
 
 
Szymek 
Właściciel Pola Ryżowego


Pomógł: 5 razy
Wiek: 30
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 2873
Skąd: Okolice Leslau
 #14  Wysłany: 2011-01-20, 09:21   

Ciekawa ta Slava , pozazdrościć , czekam na efekty po SPA :twisted:
Ciekawe czy to prawda że ma 32 kamienie , bo 2427 27 kamieniowa miała ich troszkę więcej :twisted:
 
 
pomyslownik 
Kierownik Pola Ryżowego
Homo Faber


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 4 razy
Wiek: 41
Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 1682
Skąd: Warszawa
 #15  Wysłany: 2011-01-20, 11:09   

pmwas, gratki, ja odwrotnie do rycerza, znając wady sław uwielbiam je - uważam ze jest to jeden z brandów o ciekawszym designie idącym w parze z fajnymi werkami.
Niestety trzeba uważać na te szybki - rzeczywiście trudne do dostania.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum