Poprzedni temat «» Następny temat
Czy koperty w Timexach Expeditionach rdzewieją ?
Autor Wiadomość
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #1  Wysłany: 2013-05-29, 21:57   Czy koperty w Timexach Expeditionach rdzewieją ?

Z przerażeniem odkryłem już po kliknięciu na Czasexa z Allegro (model TIMEX T49451) że na YT jest film, gdzie użytkownik dwu modeli z tej serii pokazuje na drugim ... rdzę...
Oznaczałoby to, że nie są to koperty z nierdzewki jak piszą sprzedający tylko z szajsmetalu.
Bo fakt faktem - na deklu z tego co widziałem ze zdjęcia - Stainless Steel Case Back ... Eh wrypałem się w "hamerykańską" tandetę ...
Ma ktoś doświadczenia jak te wynalazki zjada korozja bądź nie zjada?
Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2013-05-29, 21:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #2  Wysłany: 2013-05-29, 22:15   

Jeśli na deklu masz napis że jest on ze stali, to koperta na 100% nie jest.
Expeditiony miałem w łapie dwa, oba były marne.
To może nie być rdza, tylko "dziadowanie" - tam nie ma co rdzewieć bo koperta jest ze stopu aluminium jakiegoś, najprędzej ZnAl.
Kłopot polega na tym, że kiedyś jak mój tato miał 10 lat ;-) - to te koperty były pokrywane galwanicznie chromem na 30 mikronów, albo złotem na 10-20. I to wyglądało jakoś. Teraz, to jest warstewka 3 mikrony która się ściera od patrzenia - i się robią jaja.
No nic, nerki nie oddałeś - taka nauka za własne najlepiej trafia.
Noś go z honorem !
pifko
_________________
 
 
Pablos_ 
Sprzedawca Ryżu
sceptyk


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 171
Skąd: Poznań
 #3  Wysłany: 2013-05-30, 01:40   

Potwierdzam, zjada, zjada.
Mój ojciec intensywnie użytkował do pracy w ogrodzie t4312 i po roku na deklu pojawiła się rdza.
O innych problemach z Timexami nie wspomnę. No more!
 
 
emster
[Usunięty]

 #4  Wysłany: 2013-05-30, 03:32   

Zakupiłem Expeditiona w 2001 bodaj roku. Rdzy nie ma, ale od spodu koperta utlenia się (chyba). Góra i dekiel w porządku.
 
 
Blaz 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 1077
Skąd: Warszawa
 #5  Wysłany: 2013-05-30, 09:34   Re: Czy koperty w Timexach Expeditionach rdzewieją ?

Tomi1976 napisał/a:
Stainless Steel Case Back


Taki napis to Twój wróg. Nie kupuje się zegarków z takimi napisami. ;)
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #6  Wysłany: 2013-05-30, 09:47   Re: Czy koperty w Timexach Expeditionach rdzewieją ?

Blaz napisał/a:
Tomi1976 napisał/a:
Stainless Steel Case Back


Taki napis to Twój wróg. Nie kupuje się zegarków z takimi napisami. ;)


Wiem, tylko jak to mówią - mądry Polak po szkodzie i nie mam tu na myśli czeskiego auta :)
Sekwencja zdarzeń była taka : oglądałem sobie posty na WUS. Wszędzie zachwyty użytkowników, biorące się raczej z sentymentu. No i w postach piszą "wytrzymała stalowa koperta" hmmm myślę. Zaglądam potem na znany krajowy portal aukcyjny - tam jak wół stal nierdzewna napisane jako rodzaj koperty. No więc klikam sobie "Kup Teraz" a potem ... przyglądam się napisowi na deklu dokładniej bo głębia ostrości ustawiona jest tak, że całego napisu nie widać - no i jest "Stainless Steel Case Back" czyli reszta szajsmetal. No cóż ... skorzystam z prawa odesłania towaru do sklepu. Chociaż bakteria wizualnie ok to nie zamierzam czekać, aż wyjdą na nim parchy, tym bardziej, że za tą cenę można dzięki chińskim braciom dostać coś w stali :)
 
 
ALAMO 
Pijak i Złodziej



Pomógł: 181 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 49277
Skąd: Vorpommern
 #7  Wysłany: 2013-05-30, 09:54   

Ale to jest powód żebyś odstąpił od umowy.
I tak możesz, przez 10 dni, bez podawania przyczyny - nie wiem czy nie minęło?
Natomiast jeżeli w ofercie stało "stalowa", a ona stalowa nie jest - to jest to niezgodność towaru z umową.
_________________
 
 
Blaz 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 1077
Skąd: Warszawa
 #8  Wysłany: 2013-05-30, 09:56   

Wiesz... Może być tak - bo nie śledziłem historii Timexa - że w przeszłości lub obecnie, ale tylko na rynek amerykański, produkował zegarki w kopercie całostalowej. Trzeba by było to sprawdzić. Jednak w Polsce w sklepach panuje budżetówka...
 
 
Erolek 
Właściciel Krajowego Kartelu Ryżowego


Pies czy kot?: kot
Pomógł: 42 razy
Wiek: 46
Dołączył: 01 Paź 2011
Posty: 4525
Skąd: Dubland
 #9  Wysłany: 2013-05-30, 10:05   

Na poczatku lat 90-tych mialem jakiegos divera Timexa (jeden z pierwszych Indiglo). Cala koperta byla tam z nierdzewki. Wytzrymal jakies 15 lat, az mu sie cos w bebeszkach zuzylo.

Kupiony byl w oficjalnym obrocie w Polsce.

Pozdrawiam
Eryk
_________________
We wrażeniu jakie wywieramy na innych, cena zegarka plasuje się tuż poniżej materiału z jakiego zrobione są nasze skarpetki.
 
 
Machu 
Klon Właściciela Pola Ryżowego
Duże jest piękne:D


Pomógł: 120 razy
Wiek: 37
Dołączył: 10 Maj 2011
Posty: 14313
Skąd: Gliwice
 #10  Wysłany: 2013-05-30, 10:14   

Mój pierwszy 'dorosły' zegarek który sam sobie kupiłem był właśnie tej firmy, koperta w całości ze stali, miałem go ok 5 lat (potem odsprzedałem) i sprawował się bez zarzutu. Teraz mam 2 kolejne Czasexy (jeden z linii Expedition) i tez nie mam zadnych zastrzezeń co do jakosci ich wykonania czy uzytych materiałów...owszem, spotkałem się z wieloma negatywnymi opiniami nt jakości zegarków tej marki, ale osobiscie mam zgoła odmienne doświadczenia ;)
 
 
Hans
Ryżowy
Charlie don't surf!


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Sie 2012
Posty: 488
Skąd: Koło :P
 #11  Wysłany: 2013-05-30, 10:17   

Mój ponad 10-letni Timex (trofiejny od firmy, więc budżetowy) ma się dobrze.
_________________
De gustibus et coloribus non est disputandum
//---
Fast Only Rolling Downhill
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #12  Wysłany: 2013-05-30, 12:25   

ALAMO napisał/a:
Ale to jest powód żebyś odstąpił od umowy.
I tak możesz, przez 10 dni, bez podawania przyczyny - nie wiem czy nie minęło?
Natomiast jeżeli w ofercie stało "stalowa", a ona stalowa nie jest - to jest to niezgodność towaru z umową.


Na stronie z zegarkiem jest napisane : "Materiał koperty: Stal nierdzewna" - stąd się nabrałem, bo żeby było zabawnie to znany i renomowany sprzedawca (worldtrade24) Wcześniej u niego kupowałem jakiegoś Seikacza i byłem zadowolony - dlatego do głowy mi nie przyszło, że może w opisie Czasexa zrobić taki błąd ...
 
 
Blaz 
Ryżowy Długiego Marszu


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 07 Mar 2013
Posty: 1077
Skąd: Warszawa
 #13  Wysłany: 2013-05-30, 12:41   

Renomowany...

Tomi, nagminne jest, że ci wszyscy polscy sprzedawcy kopiują (także od siebie) opisy zegarków, nie patrząc nawet na błędy rzeczowe. Powtarzają się nawet te same literówki.
 
 
Tomi1976 
Starszy Ryżowy

Pies czy kot?: pies
Wiek: 48
Dołączył: 14 Lip 2011
Posty: 601
Skąd: Lubuskie
 #14  Wysłany: 2013-05-30, 12:50   

Blaz napisał/a:
Renomowany...

Tomi, nagminne jest, że ci wszyscy polscy sprzedawcy kopiują (także od siebie) opisy zegarków, nie patrząc nawet na błędy rzeczowe. Powtarzają się nawet te same literówki.


No tak ...
Wystosowałem już odpowiedniego posta do sprzedawcy. A Timexa zwrócę niebawem. Te Chińczyki mnie rozpuściły - w Parnisach i innych Marinach wszelkiej maści 316L to i zapomniałem, że szajsmetal jest w użyciu gdzie indziej :)
Ostatnio zmieniony przez Tomi1976 2013-05-30, 12:51, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Rudolf 



Pomógł: 112 razy
Wiek: 46
Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 37156
Skąd: Bone China
 #15  Wysłany: 2013-05-30, 12:55   

Z Czasexem to w ogóle się to popaprało zrobili sobie lepszą linię TX , a strasznie podupadły zwykłe Timexy .. a to nie była zła firma (kiedyś).
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Charcoal2 Theme © Zarron Media modified for Przemo by joli
Wersja mobilna forum