HMT - Made in India cd
Odpowiedz do tematu

Maras68
[Usunięty]
:
pifko - ja zamawiałem na e-bayu u Hindusa i zadowolonym, fajny sprawny cykacz wojskowy..

:
WOW

Ceny zegarków HMT to miazga. Jeśli wybierzemy się na spacer po jakiejś ulicy handlowej w Indiach ( potwierdzone osobiście na Chandni Chowk w Delhi, Jaipurze i kilku mniejszych miastach ) to w licznych sklepach z zegarkami stare zegarki HMT (również NOS) dostaniemy za ok. 300 - 500 INR.

Zazwyczaj gość ma wszystkie starocie wsadzone do pudła i robi wielkie oczy jak ktoś się pyta o stary zegarek, nakręcany ręcznie. Z kilku rozmów dowiedziałem się, że nikt tego tam nie kupuje i każdy chętny może do 20 zł dostać NOS w pudełku a zadowolony pan jeszcze dołoży nowy paseczek.

Indie to popularne miejsce na wyjazdy, poproście znajomych którzy bankowo zawitają do Delhi czy Jaipuru o kilka sztuk ! Odradzam zakupy w Agrze oraz dużych sklepach z "antykami" gdzie obsługa mówi pięknie po angielsku ( ceny dużo wyższe ). Najlepiej wypatrzeć sobie stoisko/sklepik z jednym panem, zaproponować herbatę, porozmawiać, pooglądać, wynegocjować dobrą cenę i pifko

:
na WUSie jakas limitke robili, kiedys widzialem. Tzn limitak sie ograniczala chyba do stempla na deklu, ale i tak fajne ;)

beceen | ***** ***
:
Miałem parę HMT, ostał się jeden, ale nie o tym chciałem.
Teraz ni hu-hu nie mogę znaleźć, ale kiedyś oglądałem foty zakładu HMT, gdzie robią zegarki. Foty były chyba z lat '90 ale pewności mieć nie mogę. Na fotach: obśrupany budynek, przypominający najlepsze czasy komuny w Polsce. Równie obśrupany przystanek, gdzie autobus zakładowy typu ogórek dowozi ludzi na szychtę. I najważniejsze: spora sala z długimi stołami, przypominająca komunistyczne stołówki zakładowe, a przy tych stołach kobity z pędzelkami i malują lumę. Wtedy przestałem mieć pewność, czy te wszystkie wynalazki z eBaya były malowane w mikrozakładzikach na indyjskiej ulicy. hmmm
W każdym razie: czas się tam naprawdę zatrzymał. Jest klimat! :))

Edit: ooo, takie coś mniej więcej. :))




pozdrawiam
Narfas

Ostatnio zmieniony przez Narfas 2013-08-01, 14:09, w całości zmieniany 3 razy
Maras68
[Usunięty]
:
świetne foty wynalazłeś NARFAS!
jest klimat :))

Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-08-01, 14:12, w całości zmieniany 1 raz
:
Tylko pamiętajcie, że HMT ma kilka fabryk, i robi nie tylko zegarki.
W przedmiotowej, może robią np. brony :D

:
przeca tam stoi jak wół "watch factory" hmmm

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
"Stołówki" nadal nie mogę znaleźć, ale macie jeszcze jakieś klimatyczne, na pewno z fabryki zegarków:






pozdrawiam
Narfas

:
Wuja tam się znacie na fabrykach :-)
Poza tym, Indie to jest stan umysłu a nie kraj :-)

:
ale że jak w PRlu? Fabryka oficjalnie produkowała maszyny do szycia a w rzeczywistości głównie karabiny. To jak piszą na hinduskiej "watch factory" to w rzeczywistości są tam wirówki i wzbogacają uran?

Bo każdy z nas ma tu jakąś swoją niszę. Jeden lubi kwarce, inny vintage. Inny tworzy tarcze sygnowane swoim inicjałem. I piękno pasji polega na tym, że wszyscy się tu mieszczą i wszyscy wzajemnie swoją pasję szanują.
:
Tego kraju nie da się tak przy pół litra zrozumieć .
Zegarki robią fajne a ich wojaki są częścią wielu kolekcji zegarkowych ludzi z całego świata, wystarczy popatrzeć na WUS .

Maras68
[Usunięty]
:
ale u nas nie maja wielkiego brania, kilka osób ma zaledwie...
młodzież zbyt zapatrzona w nowoczesne diver japońce ;)

a to całkiem sympatyczne zegareczki:




Ostatnio zmieniony przez Maras68 2013-08-01, 16:28, w całości zmieniany 1 raz
:
pifko

Bądź dla siebie latarnią, która oświetla twą drogę i nie poszukuj światła poza sobą
:
Ciniol napisał/a:
ale że jak w PRlu?


Nie Rafał, chodzi o to że DUŻA fabryka dokładnie tak wygląda.
HMT robi miliony zegarków rocznie.
Jeśli ktoś myśli że da sie to zrobić w wykrochmalonych fartuszkach, podświetlanych lupkach, i w rytm muzyki Bethovena - no cóż, nigdy w życiu nie był w fabryce.

:
Cytat:
ale u nas nie maja wielkiego brania, kilka osób ma zaledwie...

Jakoś wątek fajnie się zgrał z moimi odkryciami ;) Trzy HMT właśnie do mnie do mnie jadą, tak że forumowa kolekcja HMT się powiększy.

Crux Sacra Sit Mihi Lux Non Draco Sit Mihi Dux
Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.