Skradziona/zaginiona Foka nr 55/111
Odpowiedz do tematu

:
Jakiś koniec tej sprawy był? coś przegapiłem? daj znać.

Skate or die!
:
prezesso napisał/a:
Jakiś koniec tej sprawy był?


Jakiś tam był. ;)


Przesyłka została oficjalnie uznana za zaginioną, po dostarczeniu wszelkiej maści dokumentów i potwierdzeń sprawa została przekazana do ubezpieczyciela, który wypłacił odszkodowanie w wysokości kwoty na którą została wystawiona faktura przez Fundację.

Zwrotu za niewykonaną usługę oraz pasek będący również w przesyłce (na co potwierdzeniem była płatność z PayPal'a) - nie stwierdziłem.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał napisał/a:
prezesso napisał/a:
Jakiś koniec tej sprawy był?


Jakiś tam był. ;)


Przesyłka została oficjalnie uznana za zaginioną, po dostarczeniu wszelkiej maści dokumentów i potwierdzeń sprawa została przekazana do ubezpieczyciela, który wypłacił odszkodowanie w wysokości kwoty na którą została wystawiona faktura przez Fundację.

Zwrotu za niewykonaną usługę oraz pasek będący również w przesyłce (na co potwierdzeniem była płatność z PayPal'a) - nie stwierdziłem.


Dobrze, że chociaż udało się ze zwrotem za zegarek. Ale powinni całość zwrócić. No taki to kraj..

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
kornel91, :głową w mur: nawet sobie nie zdajesz sprawy ile było wyjaśniania. Komu wysłane, po co, na co, chcieli jakąś korespondencję mailową między mną a Sylwkiem, potwierdzającą, że dogadywaliśmy przesłanie zegarka Inpostem. No qwa cuda na kiju... facepalm

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Michał napisał/a:
kornel91, :głową w mur: nawet sobie nie zdajesz sprawy ile było wyjaśniania. Komu wysłane, po co, na co, chcieli jakąś korespondencję mailową między mną a Sylwkiem, potwierdzającą, że dogadywaliśmy przesłanie zegarka Inpostem. No qwa cuda na kiju... facepalm


No to tylko u nas tak może być. No i wiem ile czasu ta sprawa się ciągnęła. W cywilizowanym kraju załatwiliby to w kilka dni.

Pozdrawiam
Marcin/kornel91


Adriatica, Ball, Casio ,Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Nethuns, OceanX, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos
:
Dobrze Michał że tak się sprawa zakończyła, bo wiesz Polska to dziki kraj, wszystko jest możliwe.

:
Podsumowanie: :shock: :mad: facepalm

Skate or die!
:
Niestety tak to wyglądało... nikomu nie życzę zaginionych przesyłek, a zwłaszcza Inpostem. facepalm

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Ale ubezpieczona była ta przesyłka czy nie, bo pytałem ale sie nie doczekałem :popcorn:
Bo jak ubezpieczona, to skandal faktycznie, i zupełnie serio się zacznę zastanawiać, czy wysyłać inpostem... bo co z zegarkami (czy czymkolwiek innym) na które nie mam już faktury?
Warto by to nagłośnić tu i ówdzie, no i raczej nie odpuszczać, no chyba, że nie była ubezpieczona, to wtedy przeciwnie, inpost i tak dobrze się zachował.

Some of them want to abuse you
Some of them want to be abused

_________________
русский тролль иди нахуй
:
goTomek, :facepalm:

Pierwszy post:

Michał napisał/a:
Oczywiście sprawa zgłoszona i Inpost to wyjaśnia, poza tym przesyłka była ubezpieczona.


goTomek napisał/a:
co z zegarkami (czy czymkolwiek innym) na które nie mam już faktury?


Lipa Panie, lipa...

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
No to w takim razie pytanie, po co w ogóle to ubezpieczenie przesyłki jest? hmmm :/

Nie wiem, nie znam się, zarobiony jestem...
:
kornel91 napisał/a:
No taki to kraj..


Nie dajmy się zwariować.
Każdy ubezpieczyciel przede wszystkim zajmuje się obniżeniem kwoty odszkodowania, bo z tego właśnie generuje się jego zysk. W każdym kraju.
Zastanówcie się, tak na spokojnie.
Odszkodowanie za zegarek - w wysokości wynikającej z dokumentu sprzedaży - zostało wypłacone. Po uprzednim udokumentowaniu, że przesyłka między panem A a panem B w rzeczywistości zawierała zegarek.
Za pasek, podejrzewam że Michał nie był w stanie udowodnić że się tam znajdował. I KAŻDY ubezpieczyciel odmówiłby wypłaty tej kasy, w analogicznym wypadku.
No bo może tam zaginiony szkic Picassa był, w środku? ;)
W USA byłaby jeszcze szansa, że mu inspektora dochodzeniowego na głowę spuszczą.

:
ALAMO, jest sporo racji w tym co napisałeś i w zasadzie nic tutaj dodać nie można, jednak zastanawiam się nad jedną kwestią - zagubiony zegarek był limitowany i miał swój numer, przez co jest niepowtarzalny, tym samym zwrócony koszt jego zakupu nie pozwoli na kupno takiego samego, bo jest to najzwyczajniej w świecie niemożliwe. Zastanawiam się czy niema opcji jakiegoś dodatkowego rozwiązania tej sytuacji.

Nieczynne z powodu że zamknięte
:
Daito, regulamin ubezpieczenia jasno określa zasady jego wypłacenia oraz to, że maksymalna jego wartość nie może przekroczyć realnej wartości przedmiotów znajdujących się w przesyłce.

"Mam bardzo nieskomplikowany gust. Zawsze zadowala mnie najlepsze". Oscar Wilde.
:
Nie ma, i o ile nie zawiera się specjalnych polis pokrywających zbiory o wartościach kolekcjonerskich, opartych o wyceny rzeczoznawców, i najzwyczajniej, drogich - to się tej kwestii nie rozwiąże.
Polacy mają taką tendencję do narzekania na kraj, na pocztę, na służbę zdrowia na wszystko - tymczasem poziom zarówno kraju, jak i pozostałych "wszystkich" jest naprawdę dużo, dużo powyżej globalnej średniej. Może nasza poczta to nie jest Deutsche Post, ale to profesjonalna instytucja świadcząca multum usług wysokiej jakości, i w rozsądnej cenie. Może nasza służba zdrowia to nie jest model skandynawski, ale przeciętny Amerykanin czy Anglik o takim poziomie może najwyżej pomarzyć. Może nasze drogi to nie są drogi niemieckie, ale cała Polska to jeden drogowy plac budowy, i przeciętny Czech, Słowak czy Węgier - którzy kończyli "złą komunę" jako 20-40% bogatsi od nas, może sobie takie drogi jak w Polsce pooglądać najwyżej w telewizji, jak mu puszczą reportaż. I tak dalej ...
Polska to naprawdę nie jest złe miejsce do życia pifko
Tak że, mniej narzekać, więcej robić. :))

Odpowiedz do tematu
Skocz do:  

Pełna wersja forum
Powered by phpBB © phpBB Group
Design by Vagito.Net | Lo-Fi Mod.